Choruje na SM Mam w planach założenie aparatu ortodontycznego. Jednak moi lekarze maja podzielone

Choruje na SM Mam w planach założenie aparatu ortodontycznego. Jednak moi lekarze maja podzielone zdanie czy mogę zwykły metalowy. Pytałam w miejscu gdzie będę robić rezonans głowy i twierdzą ze mogę ale nie wiadomo czy nie wyjdzie za dużo artefaktów nawet po zdjęciu części które mogę. Pytanie brzmi czy mogę założyć normalny metalowy czy raczej porcelanowy ( zamki tytanowe )i czy ten zmniejszy artefakty albo nie da ich w ogóle ?

1 odpowiedź


Rodzaj aparatu jest dobierany indywidualnie w gabinecie ortodontycznym w oparciu o rodzaj wady. Przy skomplikowanym leczeniu zamki ceramiczne mogą okazać się za słabe. Opcji leczenie jest o wiele więcej niż Pani wymienia - np. leczenie nakładkowe. Myślę, że najrozsądniej będzie udać się do lekarza ortodonty, który ma przeprowadzić leczenie i przedyskutować temat.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.