Choroba tkanki łącznej!?

3 odpowiedzi
Witam ,liczę na odpowiedź ! Mam 27 lat od 11 lat doskwierał mi ból stawów ( tak myślałam ) , jako 16 latka miałam aso ponad 1200 okazało się ,że mam zapalenie stawów dostałam autoszczepionke ,ktoś też stwierdził obecność paciorkowca ,głównie miałam problem z nogami zawsze były jakby nie moje i opuchnięte .Przez ostatnie 7 ms zaczęłam tyć zrobiłam podstawowe badania tarczyca ob crp wszystko książkowe ! Odpuscilam z myślą że za dużo jem muszę schudnąć jednak zaczęły mnie boleć puchnąć nogi głównie w okolicy kości piszczelowej !Zaczęłam szukać i czytać zrobiłam Ana 1 wyszedł dodatni ! Zrobiłam igg z bollerli i igm . Wynik igg 41 ru.ml a igm 18 ru.ml . Zrobiłam też czynnik rf jest ok oraz anty cp też super . Wyniku ana2 nie mam tę wszystkie badania to coś czego szukam SAMA! I coś znalazłam nie wiem czy mam zacząć się martwić ? Jakosc mojego życia jest zadna ! Mam wrażenie że leży na moich kończynach i Kościan 5 ton !!!! Co mam robić czy to świadczy wszystko o chorobie tkanki łącznej ?!
Zapalenie tkanki łącznej jest mało prawdopodobne , proponuję zgłosić się do reumatologa, nie warto w ciemno wykonywać dalszych badań laboratoryjnych. W reumatologii lekarz zmierzając do postawienia rozpoznania musi z pacjentem szczegółowo rozmawiać, dokładnie badać i jeśli są wskazania ukierunkować dalsze diagnozowanie: na laboratoryjne lub inne.
pozdrawiam Czesław Drozd

Samodiagnozowanie nie jest dobrym pomysłem. Ocena lekarska z ustaleniem toku diagnostycznego
i ewentualnego leczenia wydaje się postępowaniem właściwym.
ana 1 moze nic nie znaczyc. Kilka % ludzi ma pciala ANA. proponuje ANA 2 . Bole stawow to bardzo powszechna dolegliwosc. Borelioza - mozliwe ze to jest problem ale nie podaje Pani zakresu norm. Poza tym konieczne dokladne zbadanie, a nie leczenie wynikow badan