Chłopak zabrania mi kontaktów z koleżankami, obraza się gdy powiem zupełnie normalne słowa jak spoko

6 odpowiedzi
Chłopak zabrania mi kontaktów z koleżankami, obraza się gdy powiem zupełnie normalne słowa jak spoko czy dzięki zamiast dziękuje. Ogranicza mnie we wszystkim. Kiedy ubiorę się ładniej i pomaluje pyta dla kogo po co i dlaczego
Dopytam, co w tej sytuacji jest problem, trudnością ?
Zabranianie kontaktów z koleżankami, ograniczanie we wszystkim to zachowania kontrolujące, które mogą wynikać z różnych spraw, na przykład z lęku, niskiej pewności siebie ale też wielu innych, tu musiałybyśmy zapytać chłopaka co stoi za jego zachowaniami.

Pisze Pani o swoim chłopaku i jego zachowaniach, które w miejsce budowania relacji proponują dominację i kontrolę. Niewiele pisze Pani o sobie. Tymczasem sprawą jest, jak Pani przeżywa takie zachowanie, jak się Pani do niego adaptuje, czy i w jaki sposób stawia Pani granice, dlaczego wybrała Pani właśnie taką relację itd.
Związek z zazdrosnym partnerem to duzy problem i to bez względu czy ma się 15, 30 czy więcej lat.
Co Pani przeżywa gdy on się tak zachowuje.?
Czy on o tym wie.? Rozmową z psychologiem pozwoli
ustalić więcej szczeģółów i pomoże Pani znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.
Szanowna Pani, Przypuszczam, że takie traktowanie przez chłopaka zaczyna Pani przeszkadzać i stąd napisała Pani to pytanie. Jeśli moja hipoteza jest poprawna, to dobrze, że szuka Pani pomocy i ma niezgodę na takie traktowanie. Nikt nie ma Pani traktować w taki sposób, że taki sposób, że Pani wolność i swoboda są ograniczone, a Pani jest kontrolowana. W związku ustala i uzgadnia zakres swobód. Obu stronom musi on odpowiadać. Związek z nadmiernie kontrolującym partnerem może mieć poważne konsekwencje dla Pani dobrostanu. Problem nie mija z czasem, a wręcz się nasila.
Proszę o siebie zadbać - rozmowa z kimś - na przykład psychologiem - pomoże Pani obejrzeć z perspektywy Pani sytuację i obrót spraw, żeby podjąć dalsze działania.
Podała Pani zbyt mało informacji o Was i o Waszym związku. Jak długo trwa, jaka jest różnica wieku, czy znacie swoich przyjaciół. Każda z informacji może stawiać ten problem w innym świetle. Od naturalnej zazdrości o partnerkę szalenie zakochanego nastolatka do patologicznej zazdrości znacznie starszego bądź znacznie dojrzalszego partnera. Jeśli postrzega Pani zazdrość jako objaw próby dominacji i kontroli proszę porozmawiać z kimś bezstronnym znającym Was oboje mogącym wyrazić swoją opinię. Jeśli kogoś takiego nie ma proponuję porozmawiać z psychologiem.Pozdrawiam
W związku dobrze jest już na samym początku ustalić zasady mające za zadanie scalać związek, jak również informować wprost drugą stronę o wzajemnych potrzebach i oczekiwaniach. Zachowania, które opisuje Pani w przypadku partnera mogą powodować duży dyskomfort, ponieważ są nastawione na kontrolowanie, co może świadczyć o braku zaufania do Pani. Dobrze byłoby o tym spokojnie porozmawiać z Pani chłopakiem. Jednocześnie warto się zastanowić, czego potrzebuje Pani od relacji - jakich zachowań Pani oczekuje i co chce Pani dawać od siebie. Co sprawiło, że weszła Pani w relację z kontrolującym partnerem? Jakie stoją za tym przekonania? Zapraszam na konsultacje, jeśli chciałaby się Pani przyjrzeć sytuacji z szerszej perspektywy. Pozdrawiam! Ewa Wojtowicz - Psycholog, Trener mentalny
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.