Chiałbym zapytać co znaczy deficyty wybiorczy zdolności intelektualnych oraz problemy natury emocjon

2 odpowiedzi
Chiałbym zapytać co znaczy deficyty wybiorczy zdolności intelektualnych oraz problemy natury emocjonalno - wolicjonalnej. Wynik w teście wisc-r wyniósł 87 czy jest to inteligencjia poniżej przeciętnej czy przeciętna?
Deficyt wybiórczy funkcji intelektualnych oznacza, że w zakresie pewnych funkcji umysłowych występują problemy, w zakresie innych funkcji ich nie ma. Inteligencja ma swoją strukturę, składa się z wielu funkcji, stąd niektóre mogą być osłabione, inne nie.Wtedy mówimy o "wybiórczości" pewnych deficytów. Problemy natury emocjonalno- wolitywnej oznaczają, że osoba, która ich doświadcza ma trudności np. z opanowaniem stresu, emocji, których doświadcza, lub też z podjęciem decyzji, z samokontrolą ( wolitywne).
IQ = 87 wg niektórych kryteriów oznacza inteligencję przeciętną, wg innych, poniżej przeciętnej. Jednak niezależnie od interpretacji, wynik IQ =87 oznacza trudności w nauce.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wybiórczy deficyt oznacza, że w pewnym zakresie, który obejmowało badanie może doświadczać Pan trudności. Jednak jeśli jednocześnie występują problemy natury emocjonalnej, to taki deficyt może wynikać właśnie z przekładających się na Pana funkcjonowanie i wynik badania bieżących trudności, emocji, zdenerwowana niż być trwałą cechą. Jest to przypuszczenie na podstawie krótkiej informacji z Pana zapytania. Aby rozwiać wątpliwości zachęcam do kontaktu z diagnostą wykonującym badanie. Częścią procesu diagnozy jest przekazanie zrozumiałej dla klienta informacji zwrotnej. Taki wynik bez omówienia ze specjalistą nie uprawnia do diagnozowania inteligencji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.