Chciałbym zapytać czy moja waga jest w normie. Jestem dziewczyną mam 14 lat 158 cm wzrostu i ważę 43

8 odpowiedzi
Chciałbym zapytać czy moja waga jest w normie. Jestem dziewczyną mam 14 lat 158 cm wzrostu i ważę 43 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,

Twoja masa ciała jest w normie, aczkolwiek w dolnej granicy. Oznacza to, że warto abyś unikała na obecnym etapie diet odchudzających i odżywiała się racjonalnie zgodnie z zasadami przedstawionymi graficznie przez Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Twoja masa ciała jest w normie. Mogę zalecić zbilansowane oraz zdrowe odżywianie, diety odchudzające w Twoim przypadku nie są wskazane.
Pozdrawiam serdecznie, Karolina Gierek
Witam :) zarówno Twoja masa ciała, jak i wzrost jest w całkowitej normie dla 13-letniej dziewczyny. Żeby to sprawdzić u osób poniżej 18. roku życia należy korzystać z siatek centylowych (dostępnych np. na stronie Centrum Zdrowia Dziecka). Norma jest między 10 a 90 centylem, u Ciebie to akurat środek tego przedziału :) oczywiście zawsze dobrze jest dbać o zdrowe nawyki żywieniowe! Pozdrawiam :)
Witam, Twoja masa ciała jest w normie jednak na granicy niedowagi. Polecałabym przeprowadzić analizę składu ciała, ponieważ sama waga nie jest miarodajnym wskaźnikiem, należało by sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej.
Pozdrawiam.
Magdalena Szymańska
Dzień dobry. Podane wartości należy odnieść do siatek centylowych. Zarówno wzrost, jak i waga (są to dwie osobne siatki) mieszczą się w odpowiednim zakresie dla Twojego wieku. Pozdrawiam, Sławomir Kula.
Witam. Wzrost oraz masa ciała w tym wieku dla dziewczynki są prawidłowe zgodnie z siatkami centylowymi. Pozdrawiam serdecznie Sylwia Rozenkop Nowaczyk Poradnia Dietetyczna BALANCE Poznan ul J. Wybickiego 12
Witam. Waga do wzrostu jest prawidłowa. Niestetty po tych parametrach nie mozna ocenic czy rozwój przebiega prawidłowo. O stanie zdrowia decydują wyniku badan jak i ocena wizualna .zawsze z osoba zgłaszającą sie do mnie robię wywiad i dopiero w polaczeniu moge określić czy jest coś co może negatywnie wpływać na rozwoj nie tylko fizyczny zewnętrzny ale też aspekt zdrowotny m.in. hormonalny co w tym wieku jest b ważne. Zdrowie i rozwój to nie tylko BMI.
Biorąc pod uwagę pomiar na siatkach centylowych dla dziewcząt Pani BMI wynosi 17,2 czyli jest Pani w 18. centylu (u dzieci centyl BMI jest najlepszym narzędziem do sprawdzenia czy rozwój jest harmonijny).
18. centyl BMI oznacza tendencję do niedowagi.
Warto pamiętać, iż u dziewcząt zbyt niska masa ciała może prowadzić do niewystąpienia miesiączki lub jej zaniku, a to może z kolei sygnalizować zahamowanie dojrzewania i problemy endokrynologiczne.
Warto przemyśleć dietę o zwiększonej wartości energetycznej, aby zwiększyć masę ciała chociaż o 2 kg.
Pozdrawiam!