Chciałbym, aby Państwo wytłumaczyli mi pewną kwestie. Co oznacza nagłe uczucie zimna, pojawienie si

2 odpowiedzi
Chciałbym, aby Państwo wytłumaczyli mi pewną kwestie.
Co oznacza nagłe uczucie zimna, pojawienie sie drgawek ciała, takich że nawet głos sie łamie, drży, czasami nawet częstsze oddawanie moczu. Wtedy pomaga troche zmiana myśli np na inne tematy, neutralne. Ponowne myślenie o miłych chwilach (pocałunki itd) lub spędzanie miło razem czasu z partnerką (np gra wstępna) powoduje nawrót objawów. Pojawia sie to, gdy np myśli są o partnerce i miłych chwilach z nią. Podobnie dzieje sie, gdy pojawia sie okazja, aby spędzić sam na sam romantycznie miło czas. Jest to bardzo irytujące. Takie objawy występują od około dwóch lat, znacznie utrudniają romantycznie spędzać czas, gre wstępną, myśleć o miłych chwilach (pocałunki itd)... Partnerka chyba niedługo będzie coraz bardziej zirytowana tym. Oboje 25 lat.
Pozdrawiam.
Szanowny Panie
Opisane przez Pana nieprzyjemne objawy fizyczne, fizjologiczne, wskazują na podwyższony stan napięcia psychicznego, który powstaje w Panu w przytoczonych tu sytuacjach. Powody tego rodzaju napięcia bywają rozmaite, a dokładniej można je rozpoznać w kontakcie z psychoterapeutą. Zapraszam Pana na konsultację w tej sprawie. Jest duża szansa , że rozumiejąc przyczyny, poradzi sobie Pan z tymi reakcjami.Pozdrawiam Anna Majewska

Warto wykluczyć przyczyny somatyczne u lekarza rodzinnego. Gdy lekarz wykluczy ew. czynniki chorobowe, warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty/ psychologa.
Pana objawy mogą być związane również z czynnikami psychologicznymi. Proszę pamiętać, że Pana dyskomfort jest wystarczającym powodem do szukania pomocy u specjalisty.