Chcialam zapytać o sprawę asymetrię głowy u dziecka. W wieku ok 2-3 miesięcy zauważyliśmy z meżem u

1 odpowiedzi
Chcialam zapytać o sprawę asymetrię głowy u dziecka. W wieku ok 2-3 miesięcy zauważyliśmy z meżem u córki sporą asymetrię główki z tyłu,przyczyną było leżenie zazwyczaj na jej drugiej stronie. Powiedzielismy o tym pediatrze, ona poradziła nam abyśmy kładli dziecko inaczej itp. Oczywiście zastosowaliśmy sie do wszystkich zaleceń. Kupiliśmy ortopedyczna poduszkę dzięki której główka miała się wyrównać. W pewnym stopniu pomogła-niestety dzisiaj córka ma 16 miesięcy i jeszcze pewna asymetria jest wyczuwalna. Czy coś możemy jeszcze z tym zrobić? Czy jest szansa aby sama główka jeszcze się wyrównała?
Wczoraj nawet rozmawialiśmy z mężem,ze moze nasza Pani pediatra powinna nas wysłać do ortopedy gdy zauważyła tą asymetrię. Nie wiemy co myśleć i co robić. Dodam,że córka była badana neurologicznie i wszystko jest w porzadku.
Będę wdzieczna za każdą odpowiedź.
Jeżli macie Państwo wątpliwości warto zasięgnąć opini innego specjalisty. Niestety bez możliwości zbadania dziecka nic więcej nie można powiedzieć.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.