Chciałabym ze swojej diety wyeliminować mięso. Jem dużo nabiału, dużo ryb. Czy grożą mi jakieś niedobory?
mgr Marzena Kramarz
mgr Marzena Kramarz
Dietetyk
Szczytna
Szanowna Pani,
chcąc w pełni odpowiedzieć na Pani pytanie musiałabym znać jadłospis przynajmniej z trzech dni. Osoby, które w swoim menu mają mięso też są narażone na niedobory składników odżywczych, jeśli ich jadłospis nie jest urozmaicony. Domyślam się, że przede wszystkim może Panią niepokoić podwyższone ryzyk niedoboru żelaza. Jest takie niebezpieczeństwo, a nabiał i ryby nie dostarczą tego składnika w odpowiedniej ilości. Chcąc odpowiedzialnie podejść do kwestii rezygnacji ze spożycia mięsa sugeruję wizytę u dietetyka. Pozdrawiam serdecznie Marzena Kramarz Poradnia Dietetyczna i Cykliczna również on-line.

mgr Agnieszka Kornacka
mgr Agnieszka Kornacka
Dietetyk
Starogard Gdański
Dzień Dobry. Praktycznie każda dieta (nawet taka, która zawiera mięso) może być dietą niedostarczającą odpowiedniej ilości składników odżywczych. Ważne jest ułożenie jadłospisu który będzie uwzględniał Pani indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz na energię. Pozdrawiam.

Dzień dobry, dobrze skomponowana dieta bezmięsna powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych bez ryzyka niedoborów. Ciężko jednak stwierdzić czy na chwilę obecną Pani sposób żywienia jest zbilansowany. Polecam konsultację z dietetykiem, na którą powinna zabrać Pani dzienniczek żywieniowy przynajmniej z ostatnich kilku dni. W taki sposób najłatwiej będzie ocenić czy menu wymaga ewentualnej korekty. Pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.