Brak efektu po wypełnieniu bruzd kwasem hialuronowym?

12 odpowiedzi
Mam 29 lat i po raz pierwszy miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe dobranym przez dermatologa preparatem Juvederm2 w ilości 0,5 ml. Kwas ten jest gęsty, 24 mg/ ml, i usieciowany, a efekt utrzymał się zaledwie tydzień, jak po mezoterapii. Po zabiegu byłam bardzo zadowolona, ale po upływie tygodnia efekt znikł. Mam zmarszczki mimiczne od uśmiechania okalające usta, takie linie. Kwas raczej się nie przesunął, nie wyczuwam go w innym miejscu. Czy mógł się wchłonąć? Czy był źle podany lub było go za mało? Czy stanowi to podstawę do reklamacji i poprawy zabiegu?
Szanowna Pani
Proszę porozmawiać z osobą wykonującą zabieg o Pani wątpliwościach. Na pewno chętnie Pani pomoże.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. musiałabym zobaczyć Panią, może było za mało podana. Ale może Pani o tym zgłosić do lekarza która wykonała zabieg, myślę że to kwestia ustalenia było że decydowaliście na 0,5ml. Pozdrawiam.
Szanowna Pani,
moim pacjentom po zabiegu kwasem hialuronowym zalecam:
1) Należy unikać dotykania korygowanych obszarów.
2) Bezpośrednio po zabiegu nie wolno przyjmować aspiryny lub podobnych leków.
3) Przez minimum 48 godziny nie wolno masować, nie wolno trzeć i pocierać leczonych obszarów - w tym spać na plecach
4) Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
5) Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji , makijaż permanentny
6) do 2-3 tyg. po zabiegu nie wykonujemy mikrodermabrazji, peelingów; ewentualnie innych zabiegów kosmetycznych związanych ze ścieraniem naskórka
6) W ciągu 2 tygodni od zabiegu należy dodatkowo unikać nagrzania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz nadmiernego zimna.
Jeżeli Pani stosowała się do tych zaleceń to preparat na pewno nie uległ degradacji, a z całą pewnością nie mógł się wchłonąć.
Najlepiej udać do lekarza wykonującego zabieg celem oceny efektu wykonanego zabiegu.
Z wyrazami szacunku
Szanowna Pani,
zapraszam na konsultację. Wszystko wytłumaczę.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Jeśli podano jedynie 0,55 na obie strony , to stanowczo za mało. Jest to B. dobry preparat, bardzo plastyczny i utrzymuje się dość krótko- max do 6 mc. Nie wiem jak duży ma Pani problem, trudno tak oceniać nie widzàc pacjenta. Nie mnie tym bardziej oceniać technikę podania. Są pacjenci , którzy niesamowicie szybko wchłaniają kwas hialuronowy, u których zabiegi powtarzamy w krótszych interwałach . Bruzdy nosowo wargowe są zmorą większości pacjentów około 40 r.ż. , jeśli w wieku 29 lat już wymagają wypełnień , to znaczy , że proces starzenia jest szybszy niż oczekujemy w tym wieku i o efekty trudniej. Na pewno nie jest to podstaw do reklamacji, raczej do powtórki zabiegu. Jeszcze raz podkreślam, nie widząc pacjenta mogę tylko przypuszczać... Ps. Proszę pić dużo wody, nie opalać się intensywnie, nie palić papierosów jeśli pani pali . Zmarszczki wokół ust w tym wieku świadczą o złej kondycji skóry, złym nawilżeniu itd.
0,5 ml wypełniacza to bardzo mało. ten akurat nie jest zbyt gęsty Nie należy się spodziewać raczej żadnego efektu.Efekt tuż po zabiegu był efektem obrzęku tkanek po nakłuciu a nie efektem wypełnienia.i dlatego nic nie zostało.
Witam! Opowiadanie o zabiegu bez zdjęć " przed i po " to trochę mało... efekt zabiegu jest trudny do przewidzenia w pojedynczym przypadku a rokowanie opiera się na danych statystycznych. W zakresie roszczeń co do ew. reklamacji to pytanie do prawnika. A tak na marginesie te 0,5 ml to to raczej za mało aby uzyskać oczekiwany efekt.Pozdrawiam!
Nie wiem jak duże były te bruzdy ,ale moim zdaniem 0,5 ml na bruzdy to stanowczo za mało. Zawsze proponuję minimum 1,0 ml,a najlepiej 2,0 ml ,żeby był efekt .Preparat tak szybko nie wchłania się .
Sugeruję wizytę: - 700 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Prawdopodobnie wstępny efekt wypełnienia zmarszczek był spowodowany utrzymującym się obrzękiem po zabiegu, dlatego trwał tylko tydzień. Możliwe ze kwasu było podane zbyt mało. Natomiast radziłabym poczekać do 2 tyg po zabiegu i wtedy udać się ponownie do lekarza wykonującego zabieg z ewentualna prośbą o poprawkę zabiegu. Pozdrawiam MP
Dzień dobry, w zależności od stanu skóry, oraz głębokości bruzd dobierany jest odpowiedni preparat kwasu hialuronowego do wykonania zabiegu wypełnienia. Gama Juvederm to bardzo dobre produkty. Niestety nie jestem w stanie obiektywnie określić, nie widząc Pani czy ta ilość (0,5 ml) byłaby dla Pani wystarczająca i rekomendowana, jak preparat został podane etc. Zwykle po zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym w miejscu podania kwasu naturalnym jest, że występuje obrzęk, który może utrzymywać się kilka dni (najpewniej obrzęk, który wystąpił u Pani spowodował, że rezultat był dla Pani zadowalający, a sama ilość 05, ml była niewystarczająca?). Bardzo trudno jest mi ocenić, czy jest w tym przypadku podstawa do reklamacji. Zwykle cenę zabiegu ustalamy na podstawie ilości wykorzystanego materiału bądź okolicy poddawanej zabiegowi. Na pewno powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg i podczas spotkania, na spokojnie, porozmawiać o rozbieżności efektu zabiegu ze swoimi oczekiwaniami. Pozdrawiam, APS
Dzień dobry, proponuję się skontaktować z lekarzem, który wykonał zabieg lub przyjść na konsultację. Trudno mi się odnieść nie widząc pacjenta. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Juvederm 2 jest przeznaczony raczej dla małych i średnich bruzd, ponieważ nie jest zbyt gęsty i słabiej usieciowany. Ja nie stosuje go do wypełniania bruzg nowowo-wargowych właśnie dlatego ze efekt jest krótkotrwały. Objętość preparatu zależy przede wszystkim od konkretnej zmiany i trudno mi powiedzieć czy ilość ta była wystarczająca czy nie, bez zobaczenia i zbadania twarzy. Technik podawania kwasu jest bardzo dużo i zależy przede wszystkim od lekarza, który ją wybiera i anatomii twarzy pacjenta. Pozdrawiam serdecznie.