Borelioza, EBV, infekcja

2 odpowiedzi
Witam od ponad 10 lat zmagam się z różnymi dolegliwościami tzn. przewlekłe bóle nóg (stawy, mięśnie), szybkie meczenie się, kaszel (pale papierosy) wrażliwe zatoki, minimalne powiększenie węzłów chłonnych szyi, nieznaczne migdałków, mrowienie, pieczenie stóp, ostatnio doszło delikatne przewlekłe drętwienie z mrowieniem małego palca lewej ręki, stany depresyjne, napady złości, zniechęcenie życiowe, smutek, słaba aktywność, nie wysypianie się, mgła umysłowa, problemy z koncentracją, gorsza pamięć, problemy skórne (ropny trądzik na plecach) uczucie choroby. Miałem wykonane wiele badań w ostatnich 3 latach. Wszystko na niemal niezmiennym poziomie pogarszanie po wysiłku fizycznym, braku snu, alkoholu..
Badania :
EBV_CA IgG
[SUROWICA]
dodatni
EBV_CA IgM
[SUROWICA]
ujemny
EBV_EA IgG
[SUROWICA]
słabo dodatni
EBNA
[SUROWICA]
dodatni
Awidność EBV CA IgG
[SUROWICA]
wysoka

Przeciwciała w kl. IgG [U/ml] EBV IGM ujemne

488,00
519,0

Borelioza WB IGM dodatnie (słabo)
Borelioza WB IGG ujemne

30.08.2017 (po 4 miesięcznej antybiotykoterapii)
Borelioza WB IGM graniczny
Borelioza WB IGG ujemny

Przeciwciała w kl. IgG [U/ml] CMV IGM ujemne
[SUROWICA]

361,200

199,000

TSH [µIU/ml]
[SUROWICA]

1,520

Toxoplazma gondii
Przeciwciała w kl. IgM
0,170
S/CO
Toxoplazma gondii
Toksoplazmoza IgG
0,00
IU/ml

Data rejestracji
Ferrytyna [ng/ml]
[SUROWICA]

77,61

Data rejestracji
Żelazo [µmol/l]
[SUROWICA]

17,6

Badanie
Mocznik [mmol/l]
[SUROWICA]
6,13

WZW B ujemne
WCW C ujemne

Magnez w normie
Potas w normie

PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy
ujemny
Data rejestracji
Wynik badania: [ng/ml] Witamina D metabolit 25(OH)

i2015-05-14 09:54 (po uzupełnieniu)
43,50
14,10

Witamina B12 [pg/ml]

2016-11-10 10:59 (po uzupełnieniu)
562,70
284,20
Morfologia wszystko w normie, OB w normie PCR niskie w normie, badania były wykonywane 7 lat po wystąpieniu objawów. Wcześniejszych badań nie posiadam

MRI głowy wykazało gruczolaka przysadki mózgowej 3mm Prolaktyna w normie) zajęte zatoki, długa infekcja ucha środkowego ok 1 roczna

Próby wątrobowe w normie

Stan podobny do Zespołu Przewlekłego Zmęczenia, czy moje samopoczucie może być spowodowane przewlekłym EBV (CEBV)? a wynik boreliozy dodatni w IGM reakcją krzyżową na antygeny EBV?

Zainteresowanych Lekarzy ciężkim przypadkiem proszę o odpowiedź..
Wyniki są nieczytelne a obraz chorobowy niepełny.
Takie objawy mogą także być spowodowane nieprawidłową dietą i stylem życia.
Temu w pierwszej kolejności należałoby się przyjrzeć

Witam. Niewątpliwie wymaga pan indywidualnej konsultacji u specjalisty chorób zakaźnych. Moim zdaniem pana dolegliwości nie są związane z przebytą infekcją EBV. Proponowałabym rozszerzyć diagnostykę w kierunku choroby układowej tkanki łącznej. Pozdrawiam.