Boli mnie jak naciskam trzeći mały palec u prawej nogi,od kilku miesięcy i jak chodzę to bardziej si

3 odpowiedzi
Boli mnie jak naciskam trzeći mały palec u prawej nogi,od kilku miesięcy i jak chodzę to bardziej się nasila i bardzo mnie to martwi i niewiem co to oznacza ? Proszę o poradę Dziękuję .Mam też wadę kręgosłupa i wcześniej dretwiala mi nogą ale zmieniłem pracę na lżejszą i ból się zmniejsza ale dodam też że na tej nodze mam żylaki łydek.Ostatnio boli mnie coraz mocniej nla obecnie jestem w Anglii i tutaj służba zdrowia to katastrofa a lekarze to zostawię bez komentarza .
Dzień dobry,
Jeżeli ból pojawia się przy mechanicznym ucisku, warto wykonać zdjęcie RTG i sprawdzić czy nie doszło do złamania. Po wykluczeniu urazu kości warto wykonać diagnostykę funkcjonalną w celu ustalenia bolesnej tkanki.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk

Dzień dobry,
Tak jak Pan Wojciech sugeruje - dobrym pomysłem może okazać się wykonanie RTG. Nie wiemy jednak nic na temat czy doszło do urazu, jak powił się objaw czy miał on początek narastający czy nagły, czy podczas jakieś aktywności czy też nie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do specjalisty ortopeda/fizjoterapeuta gdyż i tak pacjent zapewne do takiego specjalisty trafi a na pewno poszerzając badanie o badanie przedmiotowe pacjenta (podczas wizyty w gabinecie) będzie można zebrać więcej informacji, które mogą jeszcze lepiej określić jakie konkretne badania powinien wykonać.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Biorąc pod uwagę historię medyczną, w tym wadę kręgosłupa, drętwienie nogi oraz żylaki łydek, możliwe jest, że ból w palcu u prawej nogi może wynikać z wytworzonych wtórnych kompensacji organizmu. Może dochodzić do zmiany wzorca chodu i obciążanie innych obszarów stopy, co mogłoby tłumaczyć nasilający się ból w trzecim małym palcu.
Warto wykonać dokładną diagnostykę funkcjonalną (możliwe również, że obrazową) której celem będzie ustalenie przyczyny bólu. Konieczna może być konsultacja specjalistów, takich jak ortopeda i fizjoterapeuta. Istotne jest również omówienie z specjalistą Twojej codziennej aktywności, aby zrozumieć, czy wykonywane czynności mogą wpływać na nasilenie bólu.
Pozdrawiam Mikołaj Kaźmierczak