Ból u dołu brzucha, wzdęcia, przelewanie w jelitach

2 odpowiedzi
Witam. Moja mama ma ostatnio problemy ze zdrowiem. Wszystko zaczęło się 3 miesiące temu od bólu u dołu brzucha. Następnie ból zaczął się przemieszczać w kierunku jelit oraz pod żebra. Określa go ona jako szczypiący, piekący. Ma również hemoroidy drugiego stopnia, które leczone są od 3 miesięcy i nie chcą się goić mimo odpowiedniego leczenia przypisanego przez lekarzy. Ma ona też wzdęcia i gazy oraz bulgotanie/przelewanie w jelitach. Nie ma natomiast ani biegunki ani zaparć. Była ona w szpitalu na obserwacji, gdzie miała zrobione badania krwi i moczu, RTG klatki piersiowej i USG brzucha i wszystko wyszło dobrze. Zrobiła też ostatnio badanie kału i wyszła kalprotektyna w kale 95,9. Miała robioną kolonoskopię i rektoskopię i nic nie wyszło, gastroskopia wykazała helikobakter na który brała antybiotyki (nieżyt lekki stopień-nieżyt śl antri lekkiego stopnia, błona śluzowa części przedodźwiernikowej podrażniona z wybroczynkami). Miała też tomografię oraz kilka wizyt u ginekologa, które nic nie wykazały. Proszę o pomoc!:(
Witam,
proponuję kurację ryfaksyminą.
Pozdrawiam

Myślę, że potrzeba udać się na wizytę, zebrać solidny wywiad, zbadać pacjentkę, przeanalizować jeszcze raz dokumentację. Nie nalezy do końca sugerować się wynikiem kalprotektyny w powiązaniu z jelitami bo sa inne przyczyny jej podwyższenia.