Ból stopy po bieganiu

5 odpowiedzi
2 tyg. temu w trakcie biegania wystąpił ból w zew. części stopy (dolegliwość występuje na całej długości). Po 2 tygodniowej przerwie problem wystąpił ponownie, przechodzi on po 2-3 ch… Doszedłem do wniosku ze złe buty mogły się do tego przyczynić oraz niezbyt dokładne rozciąganie po bieganiu (ok. 100 km miesięcznie od stycznia). W jaki sposób można wyleczyć się z tej dolegliwości. Czy przerwa była za krótka?
Należy dokładnie ocenić mechanikę stopy i w zależności co zostanie ustalone, wykonać odpowiedni zabieg... Obstawiam kość sześcienną...

Szanowny Panie,
Jest mało wiadomości, proszę o kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk
Witam,
Po pierwsze proszę sprawdzić podeszwę buta lub wkładkę czy nie ma ubytków i nadmiernego ścieranie. Przyczyn może być wiele...
Czy były jakiekolwiek kontuzje danej nogi od dzieciństwa?
Czy po przerwie od razu zabrał sie Pan za dystanse z przed przerwy?
Czy pojawiają się od czasu do czasu bóle kręgosłupa?
Czy treningi są 3 lub 4 razy w tygodniu albo więcej?

Porada przez internet jest ciężka dlatego proponuję się zobaczyć.

Zapraszam na bezpłatną konsultację na ul. Rydygiera 22-28 budynek dawnego szpitala (Rehabilitacja wejście od ul. Rydygiera naprzeciwko baru "POWOLI")
Najpierw trzeba sprawdzić czy nie doszło do strukturalnej zmiany w tkance. Jeśli nie, to wystarczy dłuższa przerwa i stopniowa (kontrolowana) progresja treningu... Jeśli jest zmiana strukturalna, to sam sobie nie poradzisz. Potrzeba będzie interwencja fizjoterapeutyczna (manualna) i postępowanie stymulujące proces przebudowy uszkodzonej tkanki. Potem elementy treningu biegowego, ocena techniki biegu i może zmiana nawierzchni...
Przede wszystkim, konieczna jest diagnostyka, żeby można było zaproponować jakieś leczenie. Trzeba zrobić chociażby rtg stopy.