Ból po artroskopi kolana

3 odpowiedzi
Witam, jestem po dwóch artroskopiach kolana, miałam martwice chrzęstno-kostną. Przed operacjami kolano od wewnętrznej strony bolało podczas dłuższego spaceru i często uginało mi się (z mocnym bólem) podczas chodzenia, kompletnie nie kontrolowałam tego. Od czasu operacji miałam spokój, czasami bolało. (Ostatnia operacja była ok. 2/2,5 roku temu) Od kilku dni zaczęło mnie boleć, na początku miałam po kilkanaście razy dziennie niekontrolowane uginanie się kolana z mocnym bólem, zaczęło boleć przy zwykłym chodzeniu. Aż w końcu nie potrafię normalnie chodzić, bo nie umiem zgiąć kolana, chodzę ze zgiętym kolanem bo nie potrafię go normalnie wyprostować. Jak usiądę i mam stopę na ziemi, powoli je wyprostuje (ale nie tak mocno jak zdrowe), ale jak już chce je podnieść w powietrzu nie potrafię bo w pewnym momencie po prostu czuje silny ból. Dodam że jest to identyczny ból jak przed operacjami, w identycznym miejscu i też niekontrolowanie mi się zgina. Nie uderzyłam się w nie, nie przewróciłam. Czy to może być coś poważnego? Możliwe że po prostu je przeciążyłam?
Mogą być to zmiany związane z przeciążeniem, ale trzeba wykluczyć obecność krwiaka wewnątrz stawu. Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym

Zapraszam na wizytę np.: Angelius w Katowicach
dzień dobry
w sytuacji kiedy jest taki wywiad jak Pani po zabiegach z powodu martwicy chrzęstno-kostnej i są nagłe dolegliwości bólowe z całą pewności przynajmiej należy wykonać zdjęcie RTG a najlepiej rezonans stawu.
Trzeba ocenić czy np. nie wydzielił się fragment do chrzęstny czy chrzęstno-kostny do stawu.
proszę skonsultować się pilnie z ortopedą
pozdrawiam