Ból pięty - rozcięgno podeszwowe

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od lipca ub. r. mam problem ze stopą. Po jednym z treningów piłkarskich na orliku zaczęła mnie boleć pięta (okolice kości piętowej). Zgrało się to ze skorzystaniem z nowych butów (płaska podeszwa zmieniona na korki). Od tamtej pory ból nie opuszcza mnie w zasadzie każdego dnia, podczas każdego kroku. Dokonywałem już prześwietlenia stopy co wyeliminowało ostrogę. Po wizycie u fizjoterapeuty i lekarza okazało się, że najbardziej prawdopodobnym schorzeniem jest zapalenie rozcięgna podeszwowego.
Niestety, nie pomogły wkładki, piłeczka rehabilitacyjna, nie pomogła blokada, nie pomogła fala uderzeniowa, ani też masaże u fizjoterapeuty.
Od kilku tygodni (a w zasadzie nawet miesięcy) nie mogę na normalnym obciążeniu wykonywać treningów biegowych ani piłkarskich, co jest dla mnie mocno uciążliwe.
Chciałbym pójść w stronę rozwiązania problemu, jednak nie bardzo wiem, w którą stronę najlepiej byłoby się skierować
Witam!
W rozpoznaniu Pana problemu należy faktycznie wziąć po uwagę zapalenie rozścięgna podeszwowego, jak i zanikowe zapalenie poduszki tłuszczowej pięty. W przypadku braku poprawy w leczeniu, po odpowiedniej ocenie w trakcie badania lekarskiego, rozsądnym wydaje się leczenie preparatami stabilizowanego kwasu hialuronowego (SportVis) lub wyjątkowo skuteczne zastosowanie autologicznej kondycjonowanej surowicy (ACS)- ortokine (orthogen.com/en/orthokin/). Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz