Ból nogi przy przepuklinie.

13 odpowiedzi
Od kilku miesięcy odczuwam ból w pachwinie. Kiedyś był on bardzo silny, więc zaprzestałem treningów piłkarskich, twierdząc, że to zwykła kontuzja i po jakimś czasie mi przejdzie. Bólu już praktycznie nie było, więc wróciłem do treningów, jednak powrócił czułem lekki dyskomfort, a na drugi dzień ból był silniejszy. Z powrotem przestałem trenować. Po wizytach u lekarzy ortopedów jeden stwierdził, ze to nie przyczyna ortopedyczna, więc należy udać się do chirurga. Wróciłem, do treningów. Przez kilka dni wszystko było okej, jednak kiedy zagrałem na 100% nie oszczędzając się ból powrócił. Tym razem jeszcze silniejszy. Po graniu był do zniesienia, ale na drugi dzień nawet napięcie mięśni brzucha i najmniejszy ruch nogi powodował ból. Mam 14 lat, nie jestem gruby. Miałem robione usg i prześwietlenie, które niczego nie wykazały.
bol moze byc spowodwany roznymi czynnikami, trudno okreslic z pana opisu gdzie jest przyczna dolegliwosc. Zapraszam na konsultacje

Witam.USG ,jakiej okolicy? Opisane objawy wskazują na nadciągnięcie przyzczepu m. przywodzieciela długiego ,należałoby wykluczyć również awulsyjne złamanie kolca bodrowego przedniego górnego (ból przy biernym prostowaniu st.biodrowwgo i przy czynnym zginaniu st. biodrowego) .Pozdrawiam
Witam. Przyczyn może być kilka. Najbardziej prawdopodobne to problemy z mięśniem biodrowo-lędźwiowym lub górnym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa.
Witam. Wymagane jest badanie w gabinecie u dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Przyczyn bólu w pachwinie może być naprawdę dużo , włącznie z zablokowanym stawem spojenia łonowego. W zależności od tego co wykaże badanie wykonuje się odpowiednie zabiegi manualne.
pozdrawiam
Witam serdecznie
Warto było by się zwrócić uwagę nie na samą pachwinę ale na stereotyp chodu, przeprowadzić testy funkcjonalne oraz popatrzyć bardziej globalnie.
Radziłbym udać się na konsultację do fizjoterapeuty lub osteopaty.
Pozdrawiam
W badaniu funkcjonalnym trzeba zróżnicować miedzy przywodzicielami, stawem biodrowym, stawem krzyżowo-biodrowym. Kręgosłup lędźwiowy i przepuklinę pachwinowa zostawiłbym na pózniej. Z opisu stawiam na przywodziciela. Znam terapeutów manualnych w rożnych miastach w Polsce, których mogę polecić.
Witam, a jakie jest Pana pytanie? Jeśli chodzi o przepuklinę to rzeczywiście konsultacja z chirurgiem wskazana, natomiast jeśli ból nogi pochodzi z przyczyn funkcjonalnych to wskazana wizyta i fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Trzeba zmanipulować staw krzyżowo-biodrowy - czasami daje takie objawy przy dysfunkcji.
Może być to problem w obrębie przyczepów mięśni przywodzicieli i najlepiej udać się do fizjoterapeuty który przeprowadzi testy diagnostyczne, testy prowokacyjne zastosuje terapie i oceni jej efekt.
Dzień dobry, jeśli zostały wykluczone przyczyny ortopedyczne a usg nie wykazało przepukliny może być to kwestia mięśniowa. Pod wpływem gry mogło dojść do przeciążeń przyczepów mięśni orza innych dystorsji. Myśle że warto przyjść na wizyte, gdzie po dokładnej diagnozie i terapii możliwa będzie ocena jej skutków.
Zapraszam i pozdrawiam Marcin
Witam. Przy powtarzających się kopnięciach piłki wewnętrzną częścią stopy tworzą się mikrouszkodzenia mięśni przywodzących, które również łączą się z mięśniem prostym brzucha. Uszkodzenia te z czasem tworzą blizny, które w wyniku dużej intensywności są ściskane przez pozostałe włókna powodując bolesność. Sugeruję wprowadzić rozciąganie przedniej taśmy mięśniowej (mięsień prosty brzucha) trening ekscentryczny mięśni przywodzących oraz masaż tkanek głębokich (blizn powstałych na przywodzicielach). Oczywiście wszystkie te ćwiczenia należy wprowadzać stopniowo tak by ich intensywność nie była za duża. Pozdrawiam Cezary
Witam ból pojawiający się w pachwinie może być spowodowany uciskiem nerwów co do bólów brzucha trzeba by najpierw zbadać co jest ich przyczyną. Dlatego zapraszam na wizytę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam
W diagnostyce ważne są cechy bólu - gdzie on występuje , kiedy się nasila i kiedy ustępuje, jaki jest ( miejscowy, promieniujący, tępy itd), czy są ruchy w którym ustępuje ruch czy tez się nasila.
Zapraszam na wizytę :)