Bol glowy nadrzusza nerwowosc

6 odpowiedzi
Moj maz lat 26 od jakiegos czasu ma problem z spozyciem alkoholu w malych ilosciach ale czesto, od jakiegos miesiaca skarzy sie na bole nadbrzucha oraz bole glowy, jest strasznie nerwowy takze strasznie poci sie podczas snu. Nie moge namowic go na wizyte u lekarza. Co to moze byc ? Jakie badania mozna zrobic ?
Możemy mu zlecić badania ogólne i na tej podstawie prowadzić dalszą diagnozę. Bez wizyty u lekarza raczej będzie trudno.

Objawy te nie są charakterystyczne. Aby móc określać , co jest ich przyczyną konieczne jest badanie lekarskie i odpowiednio wybrane badań dodatkowych. Ze względu na problem alkoholowy, który Pani podaje sugeruję, aby nie odwlekać tej wizyty.
Proszę wykonać morfologie krwi, poziom glukozy , poziom witaminy D3, TSH, CRP i koniecznie zgłosić się do lekarza.Pozdrawiam
Gastroskopia, odstawić alkohol całkowicie, popytać o problemy w pracy lub życiu osobistym
pozdrawiam
Jest wiele przyczyn picia alkoholu. Trudno bez pełnego wywiadu ocenić wiarygodnie sytuację.Można przypuszczać, że picie alkoholu może w tym wypadku wynikać z dolegliwości bólowych w nadbrzuszu ( alkohol może łagodzić ból). W tej sytuacji dobrze zrobić USG j brzusznej i wykonać podstawowe badania krwi - morfologia, CRP, OB, glukoza na czczo, transaminazy - ALT, AST , GGTP, badanie ogólne moczu. Dobrze też kilka razy sprawdzić ciśnienie krwi. Ważnym może okazać się wywiad dotyczący chorób jakie występowały w jego najbliższej rodzinie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel
Witam serdecznie. Podkreślam, że porada internetowa nie zastąpi wizyty u lekarza. Bóle w nadbrzuszu mogą być objawem zapalenia błony śluzowej żołądka, co wymaga potwierdzenia gastroskopią. Warto włączyć już teraz lek, np. Helicid, Goprazol dostępne bez recepty 1 rano na czczo. Wzmożone pocenie uogólnione jest zwykle objawem zaburzeń metabolicznych, np. gospodarki węglowodanów. W połączeniu z nerwowością zaś i częstym spozywaniem alkoholu niestety daje obraz zespołu uzależnienia. Wzmożone pocenie może być objawem zespołu odstawiennego. Przewlekłe spożywanie alkoholu zaburza pracę układu nerwowego zarówno poprzez bezpośrednie uszkodzenia, ale przede wszystkim ze względu na poglebiajace się niedobory witamin grupy B. Pozdrawiam.