Blizny po laparoskopii

15 odpowiedzi
Dzień dobry, trzy miesiące temu miałam wykonaną laparoskopię. Blizny bardzo dobrze się goją. Czy mogę je już opalać? Jeśli nie, to czy smarowanie ich mocnym filtrem wystarczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie powinno się jeszcze opalać blizn na tym etapie. Koniecznie proszę stosować filt z wysokim faktorem.
Na marginesie ... nie zalecam również opalania się. Nasila procesy starzenia, jak i zwiększa ryzyko złośliwych nowotworów skóry.

Proszę blizn nie opalać przez rok od operacji, unikać słońca i stosować filtr 50
Nie powinno sie opalać świeżych blizn przez 6 m-cy. Najlepiej je zalepić plasterkiem.
Z poważaniem
dr n. med. Monika Bieniasz
Witam. Powinno wystarczyć smarowania kremem z wysokim filtrem. Pozdrawiam
Radzę nie opalać bo będą innego koloru niż reszta skóry.całą skórę trzeba smarować mocnym filtrem bo opalanie jest dla niej szkodliwe.Opalana skóra dużo szybciej się starzeje.
Proponuję zachować ostrożność i smarować je filtrem 50.Pozdrawiam
Witam! Smarowanie pojedynczych miejsc na skórze ( znamiona, świeże blizny) to mit. Słońce działa na cały organizm i istnieje ryzyko powstania praebarwień. Pozdrawiam
Dzień dobry,
filtr 50 wystarczy.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Zajmuję się przeszczepem włosów, proszę pytać swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam, AK
Dzień dobry, mocny filtr wystarczy jeśli nic nie dzieje się z blizną. Pozdrawiam
Dzień dobry, odpowiedz na pani pytanie jest prosta aczkolwiek zastosowanie jest w życie na pewno dużo trudniejsze :-). Proszę nie opalać blizn, jeżeli już musi być pani na słońcu to proszę zasłonić blizny kremem UV 50 i plastrami tak aby UV tam nie dotarło. Jesienia zapraszam na zabiec laserem frakcyjnym ablacyjnym, « zamienimy » blizny na « piękną » nowa skore i za rok na lato « jak znalazł » :-) Życzę wszystkiego dobrego MS
Bardzo prosze stosowac krem z najwyzszym filtrem na blizny. Inaczej stana sie czerwone a moze tez dojsc do poparzenia skory przy braku filtra.
Witam. Opalanie blizn jest przeciwwskazane, jeśli chce Pani wystawić na słonce skórę z bliznami, należy posmarować je grubą warstwa kremu z filtrem o SPF 50. Pozdrawiam MP
Witam. Okres gojenia blizny trwa zazwyczaj 6 miesiecy i taki okres powinno się unikać jej opalania. Jeśli jest to nieuniknione proponuje smarować je filtrem 50 co 2-3 godziny.
Powinno wystarczyć kilkukrotne smarowanie kremem z wysokim filtrem. Okolica po operacji będzie bardziej wrażliwa i skłonna do oparzeń lub przebarwień