basen kręgosłup

11 odpowiedzi
Pytanie do fizjoterapeuty. Ze względu na "łokieć tenisisty" nie mogę pływać ani kraulem ani stylem grzbietowym. Jak mam pływać na basenie, aby pomóc kręgosłupowi, który mam w okropnym stanie? Mam 65+.
Jeśli łokieć tenisisty przeszkadza w pływaniu kraulem - jest to bardziej problem w technice. Najłatwiej - jak najszybciej poradzić sobie z tą dolegliwością. Z doświadczenia wiem,że połączenie Osteopatii z treningiem medycznym daje rewelacyjne efekty. Polecam i zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Przede wszystkim należałoby zająć się łokciem tenisisty, aby ręka była sprawna.
Natomiast w tej stytacji gdy ręka jest kontuzjowana może Pan pływać z deską lub z kształtką w rękach, wykonując ruch tylko nogiami. Najlepiej dla kręgosłupa jest pływać na plecach, więc pod głowę może Pan wziąć deskę i pływać nogami.
Życzę zdrowia, pozdrawiam.
Joanna Palmowska
Dzień dobry. Specjalizuję się w pracy z niemowlakami i dziećmi. Proszę skierować swoje pytanie do fizjoterapeuty pracującego z osobami powyżej 60 roku życia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Dzień dobry, na pewno warto zrobic rozgrzewkę w wodzie, przy brzegu- czyli "bieg w wodzie", wspięcia na palce, ruchy tułowia i ramion z oporem wody. I proszę spróbować popływać z deską - w rękach deska, nogi pracują (różne style). I naprawdę myślę, że Powinna Pani udać się u siebie do dobrego fizjoterapeuty- po wytyczne odnośnie postępowania przy schorzeniach swojego kręgosłupa oraz po ulgę z łokciem tenisisty. Pozdrawiam!
Szanowna/y Pani/e,
sugeruję najpierw wyleczyć łokieć, co pozwoli Pani/-u pływać każdym dowolnym stylem. Do tego czasu proponuję korzystać z pozostałych atrakcji oferowanych przez pływalnie tj. hydromasaż, jaccuzzi, zajęcia w wodzie. Jeśli chodzi o pływanie proszę spróbować przy użyciu deski trzymając ją rękoma- pracują nogi i kręgosłup.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
W zasadzie w każdym stylu używa się ręce. Może pani użyć deski treningowej do nauki pływania. Na niej oprzeć ręce i pracować nogami.
Aby pływać efektywnie trze wyleczyć łokieć. Polecam wizyte u specjalisty na pewno pomoże.
Pozdrawiam
Najlepiej byłoby rozwiązać problem bolesnego łokcia tenisisty i przy okazji ocenić powiązanie tych dwóch problemów na wizycie u fizjoterapeuty. Jestem przekonany, że terapia manualna pomoże Panu w tym przypadku. Zapraszam!
Wojciech Długołęcki
Witam
styl pływania jest uwarunkowany schorzeniami kręgosłupa. "Okropny stan" to za mało by określić jak powinniśmy pływać :). Aby odciążyć kończyny górne może warto rozważyć pływanie z deską.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Myślę, że trzeba zastanowić się czy pływając w basenie - faktycznie "pomoże Pan swojemu kręgosłupowi". W wiedzy powszechnej - utarło się stwierdzenie, że "basen jest dobry na kręgosłup". Są też środowiska, które twierdzą, że "basen jest zły na kręgosłup".. A ja powiem tak; to nie jest kwestia zero-jedynkowa - czy basen TAK czy NIE. To jest kwestia - jeśli basen to JAK? Trzeba widzieć też poza czarnym i białym - wszelkie odcienie szarości i nie traktować basenu jako wybawienie dla kręgosłupa. Żeby dowiedzieć się czy basen faktycznie ma szansę Panu służyć - należy udać się najpierw do terapeuty, który zbada Pana manualnie. Jako przykładowy element badania - podam badanie stawów biodrowych, Pisze Pan, że jest w wieku 65+, wystarczy że ruchomość w Pana stawach biodrowych (szczególnie do wyprostu) jest ograniczona (co jest wysoce prawdopodobne) - i już basen potencjalnie ma szansę, destabilizować jeszcze bardziej odcinek lędźwiowy kręgosłupa i stawy krzyżowo-biodrowe - przez co nasilać Pana potencjalne objawy bólowe. W takim przypadku, żeby pływać bezpiecznie - trzeba by było najpierw dowiedzieć się jak stabilizować prawidłowo swój odcinek lędźwiowy kręgosłupa mięśniowo, następnie przenieść tę umiejętność na warunki pływalni i w trakcie samego pływania - pilnować się, aby nie przeciążać swojego kręgosłupa. Czyli kluczowa będzie jakość pływania. Jak Pan widzi - nie jest to do końca taka oczywista sprawa - dlatego sugerowałbym, żeby odwiedził Pan fizjoterapeutę w Warszawie i odpowiednio przygotował się do aktywności na basenie.
Pozdrawiam!
Proponuję podłożyć sobie deskę pod brzuch lub klatkę piersiową i pływać nogami do kraula.
Pozdrawiam.
Najlepiej pływać na plecach z deską na brzuchu, ewentualnie z deską z tylu, o ile zakres wyprostu kończyny górnej na to pozwala.
Oczywiscie, polecam rehabilitację łokcia, która pozwoli na plywanie stylem grzbietowym.

Eksperci

Grzegorz Gardeła

Grzegorz Gardeła

Neurolog

Kraków

Daniel Skrzycki

Daniel Skrzycki

Fizjoterapeuta

Lublin

Agnieszka Rogalska

Agnieszka Rogalska

Ortopeda

Bydgoszcz

Agata Rauszer-Szopa

Agata Rauszer-Szopa

Neurolog, Biegły sądowy, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Tychy

umów wizytę
Honorata Kuźniak

Honorata Kuźniak

Neurolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Poznań

Edgar Walaszczyk

Edgar Walaszczyk

Fizjoterapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 45 pytań dotyczących usługi: choroby kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.