Bardzo bym prosiła jakieś skuteczne ćwiczenia na małomówność, nie stać mnie na prywatne leczenie

7 odpowiedzi
Bardzo bym prosiła jakieś skuteczne ćwiczenia na małomówność, nie stać mnie na prywatne leczenie
Pytanie jest bardzo lakoniczne, trudno domyślić się o jaki problem z mową chodzi, ale może na początek zaproponuję lekturę książki F.Zimbardo "Nieśmiałość"

Wizyta u logopedy jest też w ramach NFZ, proponuję skontaktować się osobiście ze specjalistą.
Witam serdecznie, pytanie sformułowane przez Panią jest bardzo ogólne, ale domyślam się, że problem dotyczy nieśmiałości.Małomówność wiąże się z osobowością i często idzie w parze z nieśmiałością,niską samooceną czy brakiem pewności siebie.Jest Pani z pewnością introwertyczką, co nie jest wadą ani tym bardziej zaburzeniem jednakże, aby ułatwić komunikację oraz poprawić samoocenę proponuję konsultację psychologiczną.Prosze się nie obawiać, tylko specjalista będzie w stanie określić czy potrzebuje Pani pomocy oraz w jakiej formie. Nieśmiałość można zwalczyć - są na to różne sposoby, ale wymaga to cierpliwości. Jeżeli Pani nieśmiałość uniemożliwia normalne funkcjonowanie to koniecznie proszę zgłosić się do lekarza. Im wcześniej, tym lepiej. Jeśli Pani mieszka na terenie Śląska to mogę polecić psychoterapeutę. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo pozytywnej energii, uśmiechu i wiary w Siebie.
Małomówność jest bardziej związana z emocjami i psychiką.. Może lepiej na początek udać się do psychologa, jeśli on zasugeruje diagnozę logopedyczną, można ją uzyskać prywatnie lub w ramach NFZ.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
"Małomówność", jak Pani pisze wynika bardziej z osobowości córki, może problemów jakie córka aktualnie przeżywa. Sugerowałabym najpierw konsultacje z psychiatrą dziecięcym i psychologiem.
Monika Szymańska.
"Małomówność" to cecha osobowości a nie trudność logopedyczna. Proszę skonsultować się w pierwszej kolejności z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam
Witam. Wydaje mi się, ze problem raczej dla psychologa niż dla logopedy. Konsultacje Psychologa może Pani uzyskać na NFZ. Zachęcam do niej.
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska