badanie nasienia interpretacja

1 odpowiedzi
W styczniu zaszłam w ciąże ,ale poroniłam w 6 tygodniu płód obumarł :(
kilka mięsiecy się staramy i nic badania
nasienia robione w sierpniu, mąż teraz bierze witaminy fertiman plus i
czekamy na drugi wynik czy jest szansa na zajście w ciąże dodam ze ja mam
dobre wyniki żadnych problemów na nic nie choruje
partner na stałe bierze leki na tarczyce i witamine D
objetośc 3,8ml (
lepkośc zwiększona
upłynnienie prawidłowe
ph 8,3
Abstynencja 4 dni
aglutynacja -
liczba badanych 342 w 100% to 7,9mln w całym
ruch postępowy A 28,4%
ruch postępowy B 6,1%
ruch w miejscu C 4,7%
brak ruchu D 60,8%
ruch progresywny 34,5%
ruch nie progresywny 4,7%
brak ruchu 60,8%
morfologia 2% prawidłowych
bakteri nie stwierdzono

_________________
Paula
Dzień dobry,
Rozumiem, ze przesłane badanie zostało wcześniej wykonane. Wynika z niego, że Pani mąż ma oligoasthenoteratozospermie czyli - zmniejszona ilość nasienia, obnizona ruchliwość, i obniżona morfologie nasienia. Jeżeli mąż wykonał już następne badanie nasienia to proponuje odwiedzić androloga i rozpocząć leczenie.