Mam niedługo planowaną artroskopię kolana. Przed takimi zabiegami bardzo się stresuję i mam podwyższone ciśnienie i szybszy puls ( nie leczę się na nadciśnienie). Czy anestezjolog podczas zabiegu ustawi mi odpowiednie tętno i ciśnienie?
Zabieg artroskopii jest najczęściej wykonywany w warunkach szpitalnych w znieczuleniu regionalnym i podczas tego znieczulenia ciśnienie tętnicze jest zwykle obniżone gdyż podczas tego znieczulenia rozszerzone są naczynia krwionośne . Jeżeli wzrost ciśnienia tętniczego ma związek z emocjami, stresem to anestezjolog podczas premedykacji czyli przygotowania wstępnego przed znieczuleniem jak i podczas zabiegu może podać leki przeciwlękowe które dobrze wpłyną na nastrój .Nie należy ich określać jako tzw.głupi Jaś gdyż pacjent współpracuje i jest spokojny .Pod wpływem tych leków nie jest pozbawiony możliwości prawidłowego myślenia i reagowania

 Andrzej Michał Drwal
Andrzej Michał Drwal
Anestezjolog
Białystok
W trakcie zabiegu nie mozna "ustawić" cisnienia. KIedy w poradni są podwyższone wartościcisnienia tetniczego ( powyzej 140/90), prosze pacjenta o pomiar w warunkach domowych 2xdzienie. Jesli sa w domu w normie to podwyzszone wartosci przy zabiegu lecze lekami uspokajajacymi i dobrym słowem

Dzień dobry.
Anestezjolog tylko kwalifikuje do znieczulenia i ocenia bezbieczeństwo dla pacjenta. Przed zabiegiem trzeba sie udac do lekarza rodzinnego celem zbadania i włączenia koniecznych leków. Takie leczenie powinno być wdrożone co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Pozdrawiam

lek. Jacek Mocarski
lek. Jacek Mocarski
Anestezjolog
Warszawa
Jest na to duża szansa. Leki uspokajające + znieczulenie przewodowe w większości przypadków bardzo dobrze stabilizują układ krążenia w sytuacjach takich jak ta.

lek. Andrzej Witowski
lek. Andrzej Witowski
Anestezjolog
Katowice
Tętna się nie da nastawić,a nawet jeśli to tego w czasie zabiegu się nie robi. Do planowych zabiegów pacjenci powinni być z wdrożoną terapią p/nadciśnieniową i lub antyarytmiczną. Czasami mała dawka leki wustarczy żeby "uspokoić" tętno. Ciśnienie tętnicze to nie jest parametr, który ma być stały. W trakcie stresu i wysiłku fizycznego normalnym jest, że się podnosi, ale w granicach przyzwoitości. Tak więc proszę kontrolować tego i ciśnienie w domu, podejść do lekarza pierwszego kontaktu, a następnie... spokojnie i bezpiecznie poddać się zabiegowi/znieczuleniu. Bo przecież o to chodzi.

Specjaliści w zakresie usługi: artroskopia stawu kolanowego

Henryk Liszka

Henryk Liszka

Ortopeda, Chirurg

Kraków

umów wizytę
Maciej Uchowicz

Maciej Uchowicz

Ortopeda

Jabłonna

umów wizytę
Mariusz Dydyk

Mariusz Dydyk

Ortopeda

Gorzów Wielkopolski

umów wizytę
Konrad Chudy

Konrad Chudy

Ortopeda

Suchy Las

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 13 pytań dotyczących choroby: artroskopia stawu kolanowego

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.