Anoreksja lub psychika

7 odpowiedzi
Mam pytanie jak mogę po sobie poznać anoreksję lub to jest mój wymysł że jestem tą osobą.Bo walczę z tym bardzo długo lub psychika walczy ze mną nie wiem.
Aby odpowiedzieć na to, czy ma Pan/Pani anoreksję trzeba choć chwilę porozmawiać, w tym porozmawiać i o stanie psychiki, ale i o faktach, czyli o tym jak faktycznie stan rzeczy wyglada. Gorąco sugeruję osobisty kontakt z lekarzem. Pozdrawiam.

Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem była by wizyta u psychiatry, bo często samemu nie jesteśmy wstanie w sposób krytyczny spojrzeć na nasze zaburzenia psychiczne.

Pozdrawiam serdecznie.
proszę zwrócić się z tym pytaniem do psychiatry
W przypadku pierwszych niepokojących objawów warto skonsultować się z psychiatrą lub psychologiem. Anoreksję można podejrzewać w momencie gdy u chorego występuje ciągłe ograniczanie przyjmowanych posiłków oraz częstości ich przyjmowania, stosowanie wyczerpujących ćwiczeń fizycznych, środków redukujących łaknienie, doprowadzanie do wymiotów z towarzyszącym ciągłym zaburzonym odczuciem własnego ciała oraz lękiem przed przytyciem. Nie warto czekać długo z szukaniem pomocy ponieważ wraz z trwaniem choroby dochodzi do wielu nieprawidłowości w zakresie gospodarki wodno-elektrolitowej oraz metabolicznej.
Proszę porozmawiać z psychologiem lub psychiatrą, tylko wtedy uda się na pewno rozstrzygnąć te wątpliwości.
Anoreksja to dobrowolne ograniczanie sobie pokarmów w celu nie przybywania na wadze lub zachowania kontroli nad swoim życiem. Najlepiej spotkać się z psychiatrą lub psychoterapeutą. JEśli Pani podejrzewa u siebie anoreksję i ją rzeczywiście ma, to już połowa sukcesu, gdyż główny problem to zaprzeczanie problemowi i niechęć do leczenia. Nie pisze Pani ile Pani waży i ile ma wzrostu? NA początek polecam spotkać się ze swoim lekarzem rodzinnym, na pewno Panią obejrzy i doradzi co robić dalej. Pozdrawiam!
Witam, polecam skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą, ponieważ dietetyk nie wystarczających kompetencji, by móc postawić diagnozę. Pozdrawiam.