6 tygodni temu w wyniku upadku na moją nogę dość dużej masy doznałem urazu kolana. Oto opis rezonansu:
"W badaniu uwidoczniono niewielki wysięk, obrzęk błony maziowej w stawie kolanowym prawym. Rzepka ustawiona na prawidłowej wysokości, bez bocznego przemieszczenia. Chrząstka stawowa rzepki, powierzchni rzepkowej kości udowej, obu kłykci kości udowej i obu kłykci kości piszczelowej bez cech ubytków/chondromalacji. Więzadło rzepki bez nieprawidłowości. Obrzęk błony maziowej w kaletce przedrzepkowej. Wysięk w kaletce podrzepkowej powierzchownej. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda bez cech uszkodzenia. Troczki rzepki bez istotnego uszkodzenia. Więzadło poboczne piszczelowe z częściowym uszkodzeniem, względnie przebudowującymi się bliznami w okolicy przyczepu udowego. Ścięgna gęsiej stópki bez zmian. Więzadło poboczne strzałkowe, ścięgno mięśnia podkolanowego, dwugłowego uda, pasmo biodrowo-piszczelowe bez nieprawidłowości. Więzadło krzyżowe przednie po całkowitym uszkodzeniu. Kikuty obrzęknięte.Obecne stłuczenie i obrzęk kłykci kości udowej i piszczelowej. Więzadło krzyżowe tylne bez zmian. Łąkotka przyśrodkowa z niewielkim obrzękiem w rogu tylnym bez uszkodzeń. Łąkotka boczna bez uszkodzeń. Dól podkolanowy bez nieprawidłowości".
Lekarz prowadzący leczenie stwierdził, że operacja nie jest potrzebna, wystawił skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, ustawił ortezę na zakres 0-60 stopni i zalecił ćwiczenia. Czy może Pan postawić diagnozę?
W opisie RM radiolog stwierdził uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Uszkodzenie to często wymaga leczenia operacyjnego. Zapraszam na wizytę, aby dokładnie ocenić wskazania do zabiegu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Oczywiście, że mogę pomóc. Zapraszam na wizytę.

Piotr Staszczuk

Zapalenie kaletki podrzepkowej (lub krwiak), uszkodzenie ACL do weryfikacji - rzadko, a właściwie nigdy nie dochodzi do izolowanego uszkodzenia ACL bez uszkodzenia jednej z łąkotek. Postępowanie prawidłowe. Pilnie należy wzmocnić m. czworogłowy uda (ćwiczenia na wyprost kolana)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.