4lata a temu miałam robione kanałowe, ktore przez pół roku lekko mnie pobolewalo czasem, a potem prz

1 odpowiedzi
4lata a temu miałam robione kanałowe, ktore przez pół roku lekko mnie pobolewalo czasem, a potem przestało. Tydzień temu poszłam do innego dentysty na czyszczenie zębów z kamienia i tam się okazało, że ząb jest nie szczelny, a wokół niego zrobiły się zanieczyszczenia. Po tygodniu to kanałowe zaczęło mnie boleć, więc poszłam do dentysty i Pani zrobiła zdjęcie i powiedziała, że jest 1 kanał, spilowala mi go, ale zostawiła to co jest w korzeniu i wsadził opatrunek i miałam za tydzień mieć go robionego. Następnego dnia zaczęło mnie znowu boleć, więc udalam się po raz kolejny do dentysty i Pani zdjęla mi opatrunek, zostawiła zęba golego i kazała przyjść następnego dnia na kolejny opatrunek (zęba jest bardzo mało i boję się, że może mi sie do końca wykruszyc, ale Pani kazała mi nie jeść tą stroną). Przerażona całą sytuacją pojechałam do kolejnej kliniki gdzie Pani zrobiła zdjęcie i stwierdziła, że są 2 kanały i musze robić to pod mikroskopem. Przepisała mi antybiotyk i coś na ból. A na pytanie czy mogę zostać z taką wielką dziura, odpowiedziała, że tak, a przy jedzeniu niech Pani sobie wsadza tam wate.
Już sama nie wiem co mam robić i kogo się słuchać, bo mam wrażenie, że odsylaja mnie z kwitkiem. A ja nie mogę nawet normalnie jesc, bo bardzo boję się o zęba.
Witam!
Najlepiej jak najszybciej zgłosić się do lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem, aby ząb został odbudowany i przygotowany do tego leczenia. Ząb raz leczony jest już osłabiony, tu konieczne będzie wykonanie ponownego leczenia, więc najpewniej konieczna będzie odbudowa koroną protetyczną. Ząb trzeba też zabezpieczyć, aby nie pękł podczas jedzenia, czymś więcej niż watką.