2 miesiące temu miałam leczona 6 pod mikroskopem kanalowo. Ale nie odbudowany 3 dni po leczeniu bola

2 odpowiedzi
2 miesiące temu miałam leczona 6 pod mikroskopem kanalowo. Ale nie odbudowany 3 dni po leczeniu bolało mnie podczas jedzenia. Potem przestało na jakiś czas. W między czasie miałam leczona 8 kanalowo ale nie doleczona tylko zaopatrzona opatrunkiem. Lekarz uznał, że nie nadaje się do leczenia odesłał mnie do chirurga zab został usunięty. Bo usunięciu okazało się, że zab był w złym stanie nie miał nawet wieszcholkow. Teraz ta 6 nadal mnie boli czy warto ją drugi raz leczyć czy nie.
Jeżeli tylko będzie istniała późniejsza możliwość funkcjonalnej odbudowy zęba, z pewnością warto podjąć próbę ponownego leczenia kanałowego. Na podstawie Pani opisu trudno ocenić szanse na powodzenie takiego zabiegu, zależy to od wielu czynników, które mogą zostać ocenione w trakcie badania. Zalecam wizytę u stomatologa. Pozdrawiam, lek. dent. Piotr Brzezik

Ocena stanu zęba i możliwości jego późniejszej odbudowy możliwe są tylko podczas wizyty w gabinecie. Po badaniu wewnątrzustnym, ocenie wykonanego leczenia kanałowego oraz stanu pozostałych tkanek zęba, lekarz poinformuje o możliwościach leczenia zęba. Pozdrawiam