16 dni temu miałem usuwaną dolną lewą 6kę. W RTG przed ekstrakcją bez zmian OKW. Sama ekstrakcja w n

1 odpowiedzi
16 dni temu miałem usuwaną dolną lewą 6kę. W RTG przed ekstrakcją bez zmian OKW. Sama ekstrakcja w narkozie propofol+fentanyl, bez komplikacji i bez szycia zębodołu. Zabieg z wybudzeniem trwał ok. 40min. Krwawienie ustało po 30 minutach, wytworzył się włóknikowy skrzep. Po ustaniu znieczulenia nie odczuwałem żadnego bólu ani nie miałem opuchniętego dziąsła. Przez 3-4 dni z loży dochodził stopniowo zanikający, nieprzyjemny zapach, potem już zapach był normalny. Od 2go dnia po ekstrakcji płukanie letnim preparatem z chlorheksydyną. Po 12 dniach od zabiegu w loży pojawia się sporadyczny ból, który penetruje w głąb żuchwy ale nie w kierunku ucha. Trwa ok. 2 minut po czym samoistnie przechodzi. Nie ma związku z działaniem mechanicznym na dziąsło podczas żucia ani temperaturą pokarmów i napojów. Pojawia się znikąd i samoistnie ustępuje bez leków. Samo dziąsło nie jest i nie było opuchnięte, można go dotykać palcem lub podczas szczotkowania. Proces gojenia jest wolny ale prawidłowy, zębodół sukcesywnie wypełnia się nową tkanką. Pytanie: skąd ten ból i jak długo potrwa? Przy wcześniejszym usuwaniu zębów 18 i 38 nie miałem takich dolegliwości ale też zębodoły były szyte. I gojenie myślę że też było nieco szybsze. Kontakt ze stomatologiem jest utrudniony ze względu na moją dentofobię (stąd narkoza).
lek. dent. Anita Małysa
Stomatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Wrocław
Witam
trzeba skonsultować aby mieć wiedzę.Bez wykonywania zabiegu.Może tylko zdjęcie i wszystko będzie wiadomo
pozdrawiam Anita Małysa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.