mgr

Paulina Rydz

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta

92 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
29 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Pracuję indywidualnie z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi prowadząc terapię indywidualną jak i terapię par i małżeństw towarzysząc im w przezwyciężaniu życiowych trudności w atmosferze… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
92 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Bardzo polecam panią Paulinę.
  Miła osoba z dobrym podejściem do dzieci, szybko zaskarbiła sobie zaufanie mojego syna i moje.
  Przychodząc po raz pierwszy na wizytę bardzo się bałam, nie wiedziałam, czy dobrze robię prowadząc dziecko do psychologa, miałam nadzieję, że sam sobie jakoś przetrawi problem lub wyrośnie. Dzisiaj cieszę się, że podjęłam decyzję o skorzystaniu z porady u pani Pauliny. Problem został rozwiązany, a tak ciągnął by się za nami pewnie po dzień dzisiejszy.
  Pani Paulina pomogła mojemu synkowi nabrać pewności siebie oswoić i przezwyciężyć lęki. Mnie również pomogła, gdyż widząc postępy u syna, uspokajałam się z każdą wizytą bardziej.
  Teraz wiem, że nie warto czekać, by problem narastał tylko znaleźć dobrego psychologa i z jego pomocą pomóc dziecku.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia par

  Trafiliśmy do Pani Pauliny w bardzo złym momencie naszego związku. Przychodząc na terapię nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się wyjść z problemów, które mieliśmy. Przez prawie pół roku dokonała się jednak zmiana. Terapia sprawiła, że wreszcie zaczęliśmy rozumieć siebie nawzajem, nasza komunikacja znacząco się poprawiła. Ponownie zaczęliśmy sobie ufać.
  Pani Paulina to psychoterapeuta kompetentny, potrafiący słuchać i zadawać adekwatne pytania. Jest zawsze przygotowana na spotkanie, ma pomysł na każdą sesję i plan ważnych tematów do poruszenia. W trakcie spotkań panowała miła i bezpieczna atmosfera.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Wymarzony terapeuta dla osób w depresji i z zaburzeniami lękowymi. Początkowo podchodziłem bardzo sceptycznie do terapii. Dzisiaj mogę każdemu powiedzieć, że warto żyć. Pani Paulina potrafiła przywrócić mi wolę walki i sens życia. To wspaniała osoba, pełna pozytywnej energii, którą umie przekazywać innym. Ciepła życzliwa z dużym poczuciem humoru i super energia. Jej komentarze są zawsze w punkt. To inny wymiar pomocy - pierwszy raz ktoś konkretnie ustalił na czym polega mój problem i opowiedział jak można nad nim pracować. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecam!!!

  Paulina Rydz2018-09-07

  Bardzo dziękuje za opinię i dalej zachęcam do pracy nad sobą.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Jak na razie jestem po pierwszym spotkaniu i na ten moment mogę powiedzieć że wszystko przebiegło bez zarzutów. Pani psycholog miła, sprawia wrażenie bardzo kompetentnej. A co najbardziej mnie zachwyciło to to, że spojrzała na nasz problem zupełnie inaczej niż my, dzięki temu nabraliśmy dystansu i zrozumieliśmy zachowanie naszego dziecka. Myślę że to dobra droga. Jestem pełna nadziei na dalszą współpracę i sukcesy w terapii naszego dziecka. Brak krytykowania, wytykania błędów, wymądrzania się.
  Konsultacja psychologiczna na pewno rozjaśnia sprawę. Wiem, że po mojej stronie leży dużo błędów i chcę je poprawić, ale nie do końca wiem co robić. Liczę na pomoc.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia

  Jestem w trakcie terapii u pani Pauliny. Zostałem skierowany do niej z powodu swoich lęków i wycofania od ludzi. Miałem trudności z adaptacja w nowej szkole. Czułem sie mało rozumiany przez rówieśników, rodziców i nauczycieli. W moim życiu zaczął dominowac smutek i przygnębienie.
  Polecił mi to miejsce znajomy. Pani Paulina jest super ciepłą i serdeczną osobą, godną zaufania. Czułem się naprawdę zaopiekowany i szybko pokazała mi co jest powodem moich stanów depresyjno-lękowych. To zrozumienie to dla mnie podstawa do zmiany. Wierze że razem z nią przezwycięże trudności. Polecam ją każdej osobie nieśmiałej bo pomaga się otworzyć.

  Paulina Rydz2018-09-07

  Bardzo mi miło.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia

  Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, pani Paulina wysłuchała mnie, a po wizycie otrzymałam szczegółową listę materiałów, które pomogą mi poradzić sobie z problemem.
  Bardzo polecam.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Pani Paulina to przede wszystkim dobry człowiek. Taki ciepły i serdeczny. Długo myślałem czy mogę zaufać obcej osobie. Długo szukałem i czytałam o różnych osobach. Jest wiele opinii ale czytając o różnych ludziach. Terapeuta to tez człowiek przecież a ja chciałem spotkać fajnego człowieka. Odważyłem się i jestem bardzo zadowolony. Wszystko co czytałem okazało się prawda. Taka pozytywna energia i uśmiech ze sama jej obecność przynosi ukojenie. Polecam każdej osobie umówić się do niej, a już na pierwszej wizycie dowiedzieć się o sobie można więcej niż przez całe życie. Polecam Panią Paulinę dla każdej osoby która zmaga się z problemami w życiu i nie wie co zrobić. Takiej wrażliwości to chyba u nikogo nie widziałem. Tak sobie wyobrażałem osobę której można powierzyć swoje tajemnice. Dziękuje Pani Paulino. Cieszę się ze miałem okazje Panią spotkac.

  Paulina Rydz2018-09-07

  Dziękuje, to wiele dla mnie znaczy.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Długo się zbierałem, aby napisać opinie, gdyż Pani Paulina stała się dla mnie bliską osobą i wielkim wsparciem. W najgorszym etapie mojego życia zjawiłem się u niej, bez żadnych nadziei i chęci do życia. Nie sądziłem, że nasze spotkania tak wiele zmienią w moim życiu. Niejednokrotnie widziałem, że Pani Paulina przeżywa wraz ze mną dany problem, co świadczyło o jej wielkiej empatii i wrażliwości. Uważam, że można ją postrzegać jako wzór godny naśladowania jeżeli chodzi o terapeutę i człowieka. Uświadomiła mnie o wielu sprawach, zmieniła moje myślenie i postrzeganie świata. Była moją inspiracją i mentorem. Dzięki naszym spotkaniom stałem się bardziej opanowany i zaczałem nawiazywac zdrowe relacje z innymi ludźmi. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Bardzo polecam. Trafiłem z polecenia koleżanki, która kiedyś chodziła. Przemiła, ciepła, wita z uśmiechem od wejścia. Widać ze robi to z potrzeby serca. Już na pierwszej krótkiej konsultacji dowiedziałam się wielu ważnych rzeczy i zobaczyłam sedno mojego problemu. Wszystko dokładnie tłumaczy i jest bardzo rzetelna. Utworzyła bezpieczne miejsce gdzie panuje dobra atmosfera. Trafne spostrzezenia i dobrze rozumie problem. Od razu opowiedziała o tym jak wyglada terapia. Polecam bardzo!!!

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny Paulina RydzUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Paulina to bardzo dobry specjalista w swoim fachu. Stara się wprowadzić miła i przyjazna atmosferę jednocześnie mając na uwadze profesjonalne podejście. W umiejętny sposób potrafi przedstawić skuteczne rozwiązania problemów. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Jeśli szuka się cierpliwej, miłej i inteligentnej osoby a jednocześnie w pełni profesjonalnie podchodzącej do swojej pracy to z całego serca polecam!!!

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pracuję indywidualnie z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi prowadząc terapię indywidualną jak i terapię par i małżeństw towarzysząc im w przezwyciężaniu życiowych trudności w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Obszarem mojej pracy psychoterapeutycznej są między innymi związki i kłopoty z nimi związane: rozstania, kryzysy w małżeństwach i relacjach partnerskich, toksyczne miłości i uzależnienie od kochania, kłopoty w odnalezieniu właściwej relacji, bolesna samotność.
  Specjalizuje się w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe, wahania nastroju czy zmagającymi się z trudnościami w obszarze relacji z innymi ludźmi. Wspieram Klientów, którzy znaleźli się w kryzysie, mają trudności adaptacyjne, doświadczają skutków zaniżonego poczucia własnej wartości. Bliska jest mi problematyka nadmiernego obciążenia stresem i zagadnień z zakresu psychosomatyki. Pomagam w przeżywaniu traum i trudnych zdarzeń życiowych.
  Ponadto prowadzę terapię poznawczo-behawioralną dla dzieci i młodzieży, która doświadcza trudności adaptacyjnych w szkole. Pomagam rodzicom w problemach i trudnościach wychowawczych, rodzinom w rozwiązywaniu naturalnych kryzysów wynikających z przejścia w nową fazę cyklu życia rodziny jak np. narodziny dziecka. Zajmuje się również poradnictwem dla rodziców.
  W swojej pracy łączę elementy różnych szkół terapeutycznych dbając o to, by stosowane metody oddziaływań były adekwatne do indywidualnych potrzeb osoby, którą spotykam w gabinecie.


  Wykształcenie
  Jestem absolwentką Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii zdobyłam również w trakcie szkolenia z terapii Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz w trakcie terapii poznawczo-behawioralnej Dzieci i Młodzieży przy Centrum CBT EDU w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Ponadto brałam udział w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i rozwoju dziecka.


  Doświadczenie
  Obecnie pracuje w poradni z młodzieżą i dziećmi mającymi całościowe zaburzenia rozwoju jak i inne trudności natury emocjonalnej, gdzie mam możliwość prowadzenia indywidualnych zajęć terapeutycznych.
  Doświadczenie w diagnozie i pomocy psychologicznej zdobyłam pracując w placówkach oświatowych: szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie na co dzień pomagałam uczniom i ich rodzicom. Jestem praktykiem, który pomaga rodzicom i dzieciom w każdym wieku.
  Swoją wiedzę w obszarze psychoterapii rozszerzyłam o kursy w zakresie uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia oraz w zakresie ADHD, Autyzmu i Zespołu Aspergera. Mam praktykę zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi. W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza zdobyłam doświadczenie kliniczne. Praca w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu oraz w Szpitalu MSWiA w Warszawie na Oddziale Onkologii i Gastrologii to kolejne punkty w mej pracy.

  Pierwsze dwa spotkania maja charakter konsultacyjny, czyli dopiero po nich jestem w stanie określić czy mogę pomóc pacjentowi i czy rozpoczynamy terapię.

  Psychoterapia osób dorosłych trwa 50 minut.
  Kontrakt terapeutyczny - Terapia ma swoje reguły. Oto niektóre z nich:
  1. Terapeutę obowiązuje zasada poufności. Wyjątek: Jeżeli dowiem się, że dzieje się Pani /
  Panu krzywda, albo Pani / Pana życiu czy zdrowiu coś zagraża będę musiała zadbać o Pani / Pana
  bezpieczeństwo.
  2. W trakcie terapii możemy rozmawiać o różnych, czasem trudnych rzeczach. Jeżeli w trakcie naszych
  rozmów poczuje się Pani / Pan źle, proszę powiedzieć mi o tym. Wspólny kontakt i zaufanie są bardzo
  ważne w terapii.
  3. Wizytę należy odwołać najpóźniej dzień wcześniej. W innym wypadku będę musiała pobrać za
  nią opłatę.
  4. Dwie nieobecności z rzędu bez podania przyczyny i kontaktu oznaczają dla mnie informację o zakończeniu terapii.
  5. Terapeuta ma prawo przekierować pacjenta do innego specjalisty lub placówki.

  Konsultacja psychologiczna trwa 50 minut.

  Spotkania terapeutyczne z dziećmi trwają po 45 min.
  Zasady konsultacji psychoterapeutycznej przed podjęciem psychoterapii z dzieckiem lub nastolatkiem:
  1. Pierwsze trzy spotkania z psychoterapeutą to czas na:
  a. zebranie wszystkich ważnych informacji dotyczących powodu zgłoszenia
  b. ustalenie diagnozy
  c. nawiązanie kontaktu z dzieckiem/nastolatkiem, rozmowę z nim o jego problemach
  d. pomoc w określeniu przez niego celów terapii
  e. wspólne podjęcie decyzji o rozpoczęciu psychoterapii lub zakończeniu spotkań.
  2. Podczas terapii terapeuta wspólnie z Państwa dzieckiem będzie pracował nad realizowaniem
  postawionych przez dziecko/ nastolatka celów, które mają mu pomóc w lepszym radzeniu sobie z
  obecnymi problemami.
  3. Terapeutę obowiązuje zasada poufności.

  Jestem pod stała superwizją.

  WAŻNE!!!
  Uprzejmie informuje, że w przypadku psychoterapii dzieci i młodzieży na pierwsze spotkanie zapraszam tylko rodzica aby przeprowadzić z nim wywiad psychologiczny dotyczący trudności emocjonalnych dziecka. W razie pytań proszę o kontakt indywidualny.

  Ponadto, jeśli żaden termin jest niesatysfakcjonujący proszę o kontakt telefoniczny.

  Na dzień dzisiejszy przyjmuje pacjentów na konsultacje psychologiczne natomiast na terapię powoli nie mam już wolnych miejsc.

  WAŻNE!!!
  Uprzejmie informuję, że z uwagi na brak czasu nie odpowiadam na pytania pacjentów na profilu znany lekarz oraz jeśli nie dostane potwierdzenia sms'em dotyczącego konsultacji psychologicznej do godz. 19.00 w dniu poprzedzającym spotkanie- taka wizyta jest automatycznie anulowana.

  Spóźnienie 15 minutowe traktuje jako rezygnację z umówionej wizyty.

  Prywatnie
  Prywatnie niepoprawna optymistka, entuzjastka pieszych wędrówek, fanka pomorza i dobrej kawy. W wolnym czasie lubię podróżować, uprawiać sport oraz gotować.












  Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE z 4.5.2016 L119) (RODO) informuję, iż:
  Administratorem danych osobowych przekazanych w drodze korespondencji mailowej jest Paulina Rydz prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Psychoterapeutyczny Paulina Rydz adres: ul. Al. KEN 22 Warszawa 02-797, NIP: , REGON: Do kontaktu z administratorem danych osobowych służy następujący adres email: rydzpaulina@gmail.com
  Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług psychologicznych i psychoterapeutycznych (konsultacja psychologiczna, psychoterapia, terapia wspierająca) na podstawie umowy (artykuł 6 RODO ust. 1 lit. b) – dane zwykłe tj. imię i nazwisko, numer telefonu, ewentualnie adres e-mail, login lub ewentualnie na potrzeby klienta (wystawienie rachunku lub zaświadczenia o korzystaniu z pomocy psychologicznej) adres zamieszkania czy numer pesel; i/lub na podstawie zgody (artykuł 9 RODO ust. 2 lit. a) – dane wrażliwe tj. dane o stanie zdrowia, leczeniu farmakologicznym, pochodzeniu, rodzinie, pracy, itp.; i/lub żywotnego interesu klienta (artykuł 9 RODO ust. 2c).
  Dane zwykłe będą również przetwarzane na podstawie prawnie usprawiedliwionego interesu prawnego (artykuł 6 ust. 2 lit. h RODO) tj. w celu obrony przed roszczeniami lub ich dochodzeniem a dane wrażliwe w związku i w zakresie podyktowanym ich niezbędnością do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń (artykuł 9 ust. ust. 2 lit. f RODO.)
  W celu prawidłowej realizacji usług Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane (na podstawie umów powierzenia) następującym podmiotom:
  1. księgowej – w razie konieczności wystawienia rachunku
  2. bankowi – w razie opłat w formie przelewów bankowych
  3. hostingowi – w razie kontaktu e-mailowego
  4. superwizorowi – w przypadku potrzeby poddania superwizji procesu terapeutycznego
  Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  Podane dane nie będą profilowane ani poddawane procesom automatyzowanego podejmowania decyzji.
  Dane będą przechowywane przez okres przewidziany przepisami prawa powszechnie obowiązującego jak również w celu obrony przed roszczeniami lub w związku z ich dochodzeniem. Zastosowanie znajdzie okres dłuższy.
  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Prawo dostępu do treści swoich danych nie dotyczy notatek własnych terapeuty. Są one chronione tajemnicą przedsiębiorstwa i służą one wykonawcy usługi do jej rzetelnej realizacji.
  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
  Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości rzetelnego wykonania stosownej usługi.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - Psychologia Kliniczna
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach przy centrum TSR
 • Terapia Poznawczo-Behawioralna dzieci i młodzieży CBT
 • Szkoła Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży
 • Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych
 • Trening Uważności MBSR - trening nakierowany na redukcje stresu
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • "SPECJALISTA PRZYJAZNY PACJENTOM 2017", certyfikat jakości przyznawany przez portal ZnanyLekarz.pl na podstawie opinii pacjentów

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 8 w Warszawie
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Warszawie
 • CSK MSWiA ul. Wołowska 127, Warszawa, Klinika Onkologi i Hematologii
 • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu
 • Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Torkach - staż
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • niskie poczucie własnej wartości
 • depresja
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia emocjonalne
 • nerwica
 • zaburzenia psychosomatyczne
 • zaburzenia nastroju
 • zaburzenia okresu dojrzewania
 • fobia społeczna
 • kryzys w związku
 • stres
więcej

Zdjęcia