Moje doświadczenie
Witaj serdecznie,
jestem Monika Świtoń i zajmuje się psychologią i psychoterapią.
Pracuje od 10 lat z pacjentami z różnymi problemami, jak depresja, lęk, zaburzenia odżywiania, itd. Pracowałam w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalu położniczo-ginekologicznym czy hospicjum.
Najważniejszy dla mnie jest człowiek, który do mnie przychodzi, a nie problem. Zadaje sobie sprawę że za każdym problemem stoi wartościowy, pełen zasobów człowiek, który chce poukładania tego co się rozsypało lub nie działa.
Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was może zastanawiać się jak takie sesje wyglądają dlatego pozwólcie, że w kilku zdaniach opowiem Wam czym dokładnie będziemy się podczas nich zajmować. Pierwszym etapem jest wywiad psychologiczny. Polega to na tym, że gdy przychodzicie do mnie po raz pierwszy, to zadaję Wam kilka pytań które umożliwiają mi lepsze zrozumienie Waszej obecnej sytuacji i problemów z którymi się zmagacie. Dzięki informacjom, które od Was zdobędę jestem w stanie dopasować przebieg sesji tak, abyście jak najszybciej zobaczyli pierwsze efekty i odzyskali kontrolę nad swoimi emocjami. Gdy wywiad psychologiczny mamy za sobą zaczynamy główną część pracy terapeutycznej, która koncentruje się na trzech głównych obszarach.
Pierwszym takim obszarem jest psychoedukacja. Zapoznaję Cię z koncepcją problemu, pokazuję jak działa w Twoim przypadku oraz pomagam Ci zidentyfikować konkretne wyzwalacze – czyli konkretne sytuacje, myśli czy doznania, których na chwilę obecną możesz nawet nie być świadomy, a które wywołują u Ciebie podtrzymywanie trudności. Jest to ważne, ponieważ aby pozbyć się problemu kluczowe jest zrozumienie tego dlaczego oraz w jaki sposób powstają.
Drugim obszarem pracy jest nauka radzenia sobie z problemem. W trakcie sesji uczę Cię jak za pomocą wyłącznie najskuteczniejszych metod i technik pochodzących z różnych szkół psychoterapii pokonywać trudności. Opanowanie przez Ciebie tej umiejętności jest istotne z dwóch powodów:
-> po pierwsze: dzięki temu problemy przestaną rozwijać się do monstrualnych rozmiarów, a ich intensywność oraz długość zacznie stopniowo spadać,
-> po drugie: każde udane przezwyciężenie trudności powoduje, że kolejne kroki w radzeniu sobie są coraz łatwiejsze – wiedząc, że możesz nad nimi zapoznawać zaczynasz coraz mniej się ich bać odbierając im w ten sposób siłę.
Trzecim, ostatnim obszarem pracy jest praca nad samoregulacją. Problemy, takie jak zaburzenia lękowe czy depresja, są często powiązane z wysokim poziomem ogólnego lęku i stresu, z którym nie potrafimy sobie zdrowo radzić. Z tego też powodu, aby zmniejszyć częstotliwość występowania trudności oraz ich nawrotów w trakcie sesji równolegle będziemy pracować również nad wypracowaniem praktycznych nawyków i umiejętności, które pozwolą Ci skutecznie regulować poziom napięcia.
Dzięki tak kompleksowemu podejściu jestem w stanie pomóc Ci uwolnić się od problemu i życia w ciągłym dyskomforcie w zaledwie kilka miesięcy. Już po kilku pierwszych spotkaniach zaczniesz zauważać, że stopniowo myśli, sytuacje i odczucia, które wcześniej wywoływały u Ciebie problem, robią na Tobie coraz mniejsze wrażenie. Napięcie, które towarzyszy Ci od dawna zacznie opuszczać Twoje ciało, aż w końcu pierwszy raz od dawna będziesz mógł się zrelaksować i poczuć wewnętrzny, błogi, niczym nie zakłócony spokój. Musicie jednak wiedzieć, że w kontekście pracy terapeutycznej panuje jedna główna zasada: aby zmiana była możliwa, to w pierwszej kolejności musi pragnąć jej klient. Z tego też powodu pracuję wyłącznie z osobami, które naprawdę pragną zmiany, które mają już serdecznie dosyć bycia zakładnikiem swoich lęków i są gotowe zrobić wszystko, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem i przeżywanymi emocjami. Bo musicie wiedzieć, że cały ten proces będzie wymagał Waszego aktywnego zaangażowania. Ja będę Wam w nim towarzyszyła, będziecie mieli we mnie 100% oparcie, dostarczę Wam wszystkich niezbędnych narzędzi i metod, które będziecie ze mną w bezpiecznych warunkach ćwiczyć...
... ale nie zmienia to faktu, że sami będziecie musieli jednak pewną pracę wykonywać – która zwłaszcza z początku niekoniecznie będzie przyjemna czy komfortowa.
Jest to jednak cena, którą trzeba zapłacić, aby pozbyć się problemu. Dlatego jeżeli oczekujecie, że w magiczny sposób rozwiąże ten problem za Was to najprawdopodobniej powinniście sobie tą współpracę odpuścić, ponieważ niestety tylko się rozczarujecie. Bez Waszego zaangażowania i bez Waszej chęci zmiany niewiele jestem w stanie zdziałać.
Mogę obiecać Wam natomiast jedno – jeżeli naprawdę zaangażujecie się w ten proces, to w przeciągu kilku miesięcy:
-> albo całkowicie pozbędziecie się problemów i zapomnicie o ich istnieniu,
-> albo zmniejszycie ich częstotliwość i intensywność tak bardzo, że będą one jedynie niewielkim dyskomfortem nad którym z łatwością będziecie panować.
Nie musicie jednak brać moich słów za pewnik. Spójrzcie na opinie i zobaczcie co o efektach współpracy ze mną sądzą moi klienci.
Jeśli masz jakieś pytanie na które potrzebujesz odpowiedzi zanim podejmiesz ostateczną decyzję, napisz proszę w wiadomości, a ja postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.
Pozdrawiam.
*********************************************
Terapia poznawczo behawioralna jest bardzo skuteczna w leczeniu depresji, nerwicy, lęków napadowych, fobii (np. agorafobii), fobii społecznej, bulimii, nerwicy natręctw, stresu pourazowego.
Terapia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) najczęściej stosowana jest w kontekście terapii zespołu stresu pourazowego, jednakże EMDR sprawdza się również w przypadku terapii innych trudności psychicznych. Cechą innowacyjną podejścia EMDR jest stymulacja sensoryczna, którą zazwyczaj stosuje się w formie stymulacji ruchu gałek ocznych.
Obie formy terapii są dobrze przebadane pod kątem skuteczności w pomocy z problemami, tj. depresja, lęki, PTSD, zaburzenia osobowości.
***********************************************
Kwalifikacje
- mgr psychologii - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, specjalizacja: psychologia kliniczna
- Ukończone studia podyplomowe z psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
- Warsztat: kliniczny: Racjonalna Terapia Zachowań, realizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej
- Warsztat kliniczny: Interwencja kryzysowa w sytuacji śmierci i żałoby, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
- Warsztat kliniczny: Zabawa i techniki ekspresyjne w psychoterapii dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
- Warsztat kliniczny: Diagnoza i terapia dzieci i młodzieży, realizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
- Obecnie w trakcie specjalistycznego, czteroletniego szkolenia w CTPB w Warszawie
- Ukończone szkolenie z Terapii EMDR I i II stopnia.
Zakres porad
- Psychoterapia
Adresy (3)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 300 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżuPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online • 300 zł
Konsultacja psychologiczna • 300 zł
Psychoterapia indywidualna • 300 zł +2 więcej
Psychoterapia dzieci i młodzieży • 300 zł
Psychoterapia poznawczo-behawioralna • 300 zł
Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna • 300 zł
Psychoterapia indywidualna • 300 zł
Psychoterapia dzieci i młodzieży • 300 zł +1 więcej
Psychoterapia poznawczo-behawioralna • 300 zł
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych psychologów w pobliżu52 opinie pacjentów
Ogólna ocena

Sortuj opinie według
Pacjent
Bardzo profesjonalne, pełne zaangażowania i zrozumienia podejście. Polecam osobom w każdej grupie wiekowej. Pani jest świetna.
K B
Pierwsza rozmowa odbyła się dzisiaj i jestem bardzo zadowolona Pani Monika umie słuchać w swój sposób tlumaczy co się dzieje z lekiem i od czego on wynika polecam każdemu!
Natalia B.
Trafiłam do Pani Moniki po niesatysfakcjonujących wizytach u innej terapeutki, porównując wiedzę, podejście do pacjenta, sposób wyjaśniania różnych kwestii związanych z zaburzeniem lękowym mogę śmiało powiedzieć, że to co oferuje Pani Monika to to czego osoby z problemem takim jak mój potrzebują. Pacjent otrzymuje wsparcie, zrozumienie, ale i uczy się rozumieć skąd się bierze jego problem, jakie są jego mechanizmy oraz jak wziąć tego byka za rogi. To dopiero początek mojej współpracy z Panią Moniką, ale już sama świadomość, że jestem w dobrych rękach dodaje mi skrzydeł i wiary, że da się. Każda wizyta otwiera mi oczy na coś nowego, zaczynam w końcu rozumieć o co chodzi w tym, że pójście na terapie to najlepsze co można dla siebie zrobić. Dziękuję i z niecierpliwością czekam na kolejną wizytę :)
W.O
Leczę się u Pani Moniki od roku. Podjęła się mojej terapii w przeciwieństwie do innych. Ma poczucie humoru i jest empatyczna. Gdy poprosiłam o test osobowosci to stanęła na wysokości zadania, zamówiła i wykonała go szczegółowo na kilku sesjach. Jestem wdzięczna za pomoc jaką mi ofiarowuje.
Sylwia
Bardzo podobały mi się konkretne porady i zaangażowanie w pomoc. Ciepła i miła osoba, której chce się opowiadać o swoich trudnościach w wychowywaniu dziecka. Zaskakujące porady dla nas jako rodziców skuteczne okazały się już od pierwszej wizyty. Polecam.
Patrycja
Witam, jestem zadowolona po mojej pierwszej konsultacji online. Na ten moment czuję się znacznie lepiej. Bardzo miło i przyjemnie słucha się Pani Moniki,która ma szeroką wiedzę psychologiczną. Płatność można dokonać szybkim przelewem blik.
Wdzięczna mama
Polecam z całego serca!
Pani Monika potrafi szybko trafić do pacjenta. Już na drugiej wizycie córka otworzyła się całkowicie, co pomogło w dalszej terapi. Córka chętnie chodziła na spotkania, czuła się zrozumiana i wysłuchana. Pani Monika pomogła nam przejść przez bardzo trudny czas, pokazując jak możemy sobie radzić z problemami na różne sposoby. Dziękujemy!
JJK
Bardzo przyjazna wizyta, otwartość, zrozumienie ze strony Pani Doktor. Komfortowo prowadzona rozmowa, łatwo i bezstresowo można opowiadać o swoich problemach.
Klaudia
Pani Monika jest bardzo przyjaźnie nastawiona do pacjenta. Wczuwa się w każda rozmowę . Proponuje rozwiązania , wspiera na etapach dochodzenia do siebie
R.L
Ze względu na to że jestem osobą Wysoko Wrażliwą miałem obawy co do znalezienia odpowiedniego psychoterapeuty, który będzie miał odpowiednie podejście do kogoś takiego jak ja. Na szczęście trafiłem za pierwszym razem. Na wizytach spotykam się z wyrozumiałością oraz cierpliwością na skomplikowane przedstawianie problemów, z którymi się od dawna zmagam. Sprawia to, że czuję się szanowany i wysłuchany. Sesje przebiegają bez pośpiechu. Podczas wizyt panuje przyjazna atmosfera co zdecydowanie ułatwia otwarcie się. Samo to zachęca do dalszych wizyt i podjęcia próby na przyjrzenie się szczegółom swojego życia z bliska. Pomimo natłoku dręczących mnie myśli, czuję, że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia równowagi. Pani psycholog prezentuje profesjonalizm analityczny połączony z empatią. Trafne spostrzeżenia, umiejętność spojrzenia na sprawę z różnych stron. To forma terapii której osoba Wysoko Wrażliwa po przejściach, czująca się samotnie, będąca w rozsypce, potrzebuje.
Odpowiedzi na pytania
14 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Więc no, ogólnie to boję się no ludzi, boję się dużych grup ale też paru lub po prostu nawet jednej osoby, boję się też przejść na mieście obok grupy równieśników, mam wrażenie że na mnie patrzą i mnie oceniają a kiedy się zaśmieją nam wrażenie że to że mnie się wyśmiewają chociaż dobrze wiem że tak nie jest. Mam też ciągle wrażenie że jak się z kimś mijam np na ulicy to ta osoba się na mnie patrzy. Boję się wyjść z domu sama, wolę raczej z kimś z rodziny albo z przyjacielem. Jeśli jestem zmuszona pójść gdzieś do jakiś osób np się coś zapytać albo po prostu zagadać to pocę się, jestem nerwowa i się stresuje
Mam te objawy od no około półtora roku lub może dłużej i zaczęłam się już troszkę martwić...
Mam nadzieję że ktoś mi pomoże ://
I jakby co, to jestem dość młoda jakby coś
Witaj, objawy które opisujesz mogę być Tobą spoleczna. Jeśli masz możliwość skorzystaj z terapii poznawczo-behawioralna. Wykorzystuje się w niej wiele technik radzenia sobie z lękiem. Ważne jest też by jednak nie unikać sytuacji budzących lęk, a wręcz przeciwnie wychodzić i uczestniczyć w życiu społecznym. Jeśli trudno samemu, można skorzystać ze wsparcia bliskich. Pozdrawiam

Lękowe poczucie więzi. Jak z tym żyć? W porównaniu do tzw bezpiecznego poczucia więzi. Styl budowania więzi to 75% poczucia szczęścia w życiu, moim zdaniem. Co z tego jak ma się różne przedmioty, status, pieniądze jak w relacjach z innymi czuje się dyskomfort. Proszę o komentarz, ale nie zbyt zaborczy.
Lękowy styl przywiązania nie jest wyrocznią, ze nie zbudujemy satysfakcjonującej relacji z drugą osobą. Jednakże, jak piszesz sprawia Tobie to problem. Przekonania jakie uaktywniają się w kontakcie z drugą osobą mogą powodować Twój dyskomfort. Czasami samemu ciężko zauważyć te przekonania, a co za tym idzie zmienić coś. W tej sytuacji zachęcam Cię do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, dzięki czemu będziesz mieć możliwość przyglądnąć się swoim trudnościom i podjąć odpowiednie kroki, które przybliżą Cię do budowania bardziej satysfakcjonujących relacji. Pozdrawiam

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Monika Świtoń?Monika Świtoń to psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Monika Świtoń oferuje usługi takie jak: konsultacja online, Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychoterapia indywidualna, Psychoterapia dzieci i młodzieży.
-
Gdzie Monika Świtoń ma swój gabinet?Monika Świtoń nie ma określonego adresu gabinetu. Możliwe, że Monika Świtoń przyjmiuje tylko online lub nie chce podawać dokładnego adresu.
-
Czy Monika Świtoń przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Nie, w tym momencie Monika Świtoń nie oferuje konsultacji online.
-
Jak Monika Świtoń akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Monika Świtoń to: Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Monika Świtoń?Języki, których używa Monika Świtoń to angielski.
-
Jak Monika Świtoń umawia wizyty?Pod tym adresem Monika Świtoń nie podaje swojej dostępności. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać dostępne terminy.
-
W jakich godzinach przyjmuje Monika Świtoń?Monika Świtoń udziela informacji o dostępności przy bezpośrednim kontakcie.
-
Monika Świtoń: co mówią pacjenci?52 osób dodało swoją opinię. Monika Świtoń ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Monika Świtoń?Monika Świtoń nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.