Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

plac Afrodyty 1/XI, Kowale
Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przelew na konto, Gotówka

Diagnoza dysfagii

Diagnoza i terapia zaburzeń jedzenia

Diagnoza i terapia zaburzeń karmienia +5 więcej

Diagnoza i terapia zaburzeń połykania

Konsultacja neurologopedyczna zaburzeń karmienia, jedzenia i połykania

Wspomagania umiejętności ssania, połykania, oddychania

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Dr n. o zdr. Marta Szmaj - Od 14 lat analizuje, bada, teoretyzuje i rozwiązuje problemy zaburzeń karmienia/jedzenia i połykania. Obroniła rozprawę dok...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby genetyczne
 • Upośledzenie umysłowe
 • Zespół Aspergera
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Neonatologia
 • Neurologia dziecięca
Zobacz więcej

Usługi i ceny

Diagnoza dysfagii


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Diagnoza i terapia zaburzeń jedzenia


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Diagnoza i terapia zaburzeń karmienia


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Diagnoza i terapia zaburzeń połykania


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Konsultacja neurologopedyczna zaburzeń karmienia, jedzenia i połykania


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Wspomagania umiejętności ssania, połykania, oddychania


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Wspomaganie umiejętności gryzienia, żucia i połykania


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj


Wspomaganie umiejętności pobierania i połykania płynów


plac Afrodyty 1/XI, Kowale

Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani Doktor pokazała mi, że los dzieci takich jak moje z wadą wrodzoną nie jest jej obojętny. Nie korzystałam z turnusu ani wizyty w gabinecie - konsultacja odbyła się on-line. Z powodzeniem. Po wysłaniu filmików dostałam długie odpowiedzi z komentarzem co jest dobre, a co złe, nad czym pracowac, a co zostało już opanowane. Wszystkie wskazówki były bardzo cenne i do każdej było uzasadnienie, co było dla mnie niezwykle istotne, bo w końcu ktoś mi wytłumaczył czemu tak, a nie inaczej mam robić.
Pani Doktor rozkarmiła mi dziecko on-line polecam z całego serca, Joanna Gęza


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj Diagnoza i terapia zaburzeń jedzenia

Z reguły jestem zachowawcza. Nie chwalę, nie cieszę się zbyt wcześnie. Życie nauczyło mnie, że wszystko może się zmienić w ciągu chwili w każdą stronę. Ale tym razem intuicja podpowiada mi, że to nie chwilowe. To przeogromny przełom w naszym życiu. Otwiera przed nami drzwi na nowe. Był czas, kiedy nie miałam sił, by walczyć dalej. Podniosłam się. Obiecaliśmy sobie, a przede wszystkim naszej córce, że zrobimy wszystko i pojedziemy wszędzie, żeby pomóc jej nauczyć się jeść. I choć sama traciłam nadzieję, że to się kiedykolwiek uda, wiedziałam, że dla niej nigdy się nie poddamy.
I nadszedł ten dzień. Wielki tak bardzo, że zasługuje na swoje honorowe i stałe miejsce w corocznym kalendarzu. Michalina ma 3 lata i 2 miesiące. W całym swoim życiu (nie licząc pierwszego tygodnia po porodzie, kiedy to była przed pierwszą operacją) nie zjadła, nie przełknęła więcej niż 10 ml ( mililitrów ! ) czegokolwiek innego niż zwykła woda.
Duża część osób nam nie wierzyła, jeszcze większa nie rozumiała, jak to możliwe. Przecież czasami dzieci są "niejadkami", ale nie da się przecież w ogóle nie jeść. Da się - niestety.
I nadszedł 2 (drugi ! ) dzień drugiego turnusu u pani dr Marty Szmaj, a nasza córka jakby nigdy nic, zjadła 50 ml musu owocowego. Bez histerii. Bez awantur. Bez strachu. Bez dławienia się. W trzecim dniu rekord rekordów, o którym nie miałam odwagi nawet śnić - 115ml! Dziś poszła na kolejny rekord! 240ml, a na koniec skomentowała: "pyszne, mamo!". Nasza córka zaczęła jeść. A przyznam szczerze, to była ostatnia rzecz, o której powiedzielibyśmy, że się uda. Udało się! I to zaledwie w drugim dniu turnusu! To dodało nam wielkich skrzydeł i pokazało, jak mała nadal jest nasza wiara...
Jeszcze dwa tygodnie temu ona bała się takiej konsystencji i unikała jak ognia. Wszelkich jogurtów czy musów bała się dotknąć nawet łyżeczką. Nie wspominając już o palcu czy języku. Szans najmniejszych nie było. Teraz, gdy widzę, co się dzieje na moich oczach, jestem w stanie uwierzyć we wszystko. A nasza córka od zawsze jest i już zawsze będzie dla nas największą motywacją, siłą i nauczycielem. Przed nami nowe życie. I wiem, że to dopiero początek. Że droga będzie długa i kręta. I wiele upadków przed nami, sporo wyrzeczeń, łez i zwątpień. Ale wiem, że ta droga wreszcie jest tą właściwą. ♥️ Droga, którą prowadzi nas pani dr Marta Szmaj.
Pani Marto, dziękujemy z całego serca. Ze wszystkich sił! ♥️


P
Użytkownik zweryfikowany

Dr Szmaj to zdecydowanie więcej niż logopeda, jej ogromna wiedza wykracza poza dziedzine neurologopedii. Moja 8 miesięczna córka, karmiona jest sondą nosowo-żołądkową, pomimo wielu konsultacji w Polsce i za granicą nikt nie był w stanie udzielic nam odpowiedniej pomocy. Dopiero Pani Doktor Marta Szmaj zdiagnozowała, oraz przede wszystkim dała nam nadzieję i odpowiednie zalecenia ku temu aby nasza córka mogła jeść "normalnie" Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale głęboko wierze, że wiedza i doświadczenie Dr Szmaj pozwolą nam osiągnąć sukces. A moje dziecko otrzyma odpowiednią pomoc od najlepszego specjalisty. Dziękuję!


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj bardzo długie karmienie dziecka

Pani dr Marta Szmaj to bardzo doświadczony lekarz i specjalista w swojej dziedzinie. Jestem bardzo zadowolona z turnusu u Pani dr, bo bardzo nam pomogła w kwestii karmienia synka (synek ma bardzo rzadki zespół wad wrodzonych). Mogę polecić tego specjalistę każdej osobie, która boryka się z problemem karmienia swojego dziecka. Jeden turnus u Pani dr wystarczył, by dziecko poczyniło postępy w kwestii jedzenia. Spożywa posiłki w krótszym czasie oraz większą ilość pokarmu. Przed turnusem karmienie synka zajmowało godzinę czasu. Pani dr wszystko dokładnie tłumaczy i szuka przyczyny zaburzenia. Odpowiada konkretnie i rzeczowo na zadawane pytania. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. Jestem bardzo zadowolona z pomocy, jaką otrzymaliśmy od Pani dr. Polecam z całego serca. Żałuję, że wcześniej nie trafiłam do Pani dr, bo zarówno dla mnie, jak i dla mojego synka karmienie nie byłoby przez tak długi czas męką. Dziękujemy:)


M
Użytkownik zweryfikowany

Trafiliśmy do doktor Szmaj na poczatku czerwca tego roku z córką -skrajnym wczesniakiem z obciążonym wywiadem okoloporodowym, pegiem. 3,5 roku szukania pomocy u wszystkich możliwych specjalistów i ciągły brak jakiekolwiek poprawy.Jeden turnus u doktor, trafna diagnoza spowodował ze córka nie wymaga używania ssaka.Po drugim turnusie przechodzimy na karmienie doustne z jednym karmieniem do pega i przepajanie wodą. Bliska perspektywa zamknięcia pega w tak krótkim czasie jest niewyobrażalnym szczęściem dla rodziców.Poza tym doktor posiada olbrzymią wiedzę, doświadczenie oraz porady dopasowane indywidualnie pod dziecko. Jedyne czego żałujemy to fakt że wcześniej nie trafiliśmy do doktor. Polecamy z pełnym rodzicielskim przekonaniem.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj syn nie gryzł

Dołączam się do wszystkich opini , niżej zamieszczonych .Pani Dr.Marta jest najlepsza w tym co robi .Nasz synek został zdiagnozowany w wieku okołu 2,5 roku przez Panią Doktor :) do tamtej pory jadł same papki miał problem z gryzieniem oraz połykaniem kawałków , każdy mówił sam zacznie gryżć .Na pewno bez pomocy Pani Marty tak by nie było i problem by się nawarstwiał , zalecone ćwiczenia i idziemy dalej.Synek ma 3,5 latek teraz gryzie połyka jeszcze ma pewne opory ale jesteśmy na dobrej drodze .Oby takich lekarzy więcej , kto trafił na Panią doktor na prawdę ma wielkie szczęście , bo na prawdę trudno o prawidłową diagnozę w takich przypadkach .


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu ciężka alergia wielopokarmowa zaburzenia karmienia

Fenomenalny specjalista i bardzo dobry i życzliwy człowiek.Jestem na poczátku drogi w terapii mojej córki z dr.Szmaj.Musze jednak napisać ,że ta pani ma wręcz nieporównywalná wiedzę i doświadczenie.Moja córka ma 3 lata i część pokarmów nadal przyjmuje w określonej formie(papkach).Pomimo iż wcześniej była badana przez wielu neurologopedów nikt nie sprawdził jej wędzidełek.Tak proszę państwa:2 lata chodzenia po specjalistach i słyszenia ,że córka manipuluje rodzicami.Dzieki diagnozie pani doktór i pięknemu opisowi(z dokładnym wyszczególnieniem problemu) okazało się że dziecko ma nieprawidłowe wędzidełka i kwalifikuje się do zabiegu.Jest duża szansa że zacznie jeść"normalnie".Przed nami jeszcze"osobista" wizyta w Kowalach????Ale i tak nadzieję,którá mi jako mamie dała dr.Szmaj jest nie do opisania.Świetny kontakt telefoniczny z p.Martá.Długie rozmowy,tłumaczenie wszystkiego,zaangażowanie i wiedza medyczna .Polecam wszystkim rodzicom konsultację u pani doktór.Śmiem twierdzić że to nie ma specjalistów jej pokroju w Polsce.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu zaburzone odczucie głodu i synka, nie jedzenie drogą doustną, Peg

Jest to pierwsza osoba, która pomimo naszych 9wizytach w szpitalach postawiła w pełni trafną diagnozę. Otrzymaliśmy komplet dokumentów potwierdzających jednoznacznie przyczynę nie jedzenia droga doustną oraz wskazówki co robić dalej. Synek był skomplikowanym przypadkiem do tego stopnia, że zaczęto badać czy przyczyną nie jest w nas-rodzicach. Jednak konsultacje u Dr. Szmaj jednoznacznie stwierdziły przyczynę, jaką jest podśluzówkowy rozszczep podniebienia. Dodam, ,że synek miał robione 2razy RMI i do tej pory nikt tego nie był w stanie zobaczy i połączyć. Synek z powodu błędnej diagnozy lekarskiej narażony został na znaczne niedożywienie i tylko gdyby nie interwencja i założenie PEGA na pewno by już nie żył. Zupełnie nie wiem jak mogę podziękować za pomoc, która po upływie 32mc życia synka w końcu otrzymałam. Zwykle dziękuję nie wystarczy! Polecam z całego serca wszystkim osoba które mają problem z jedzeniem u swoich pociech. Na pewno będziemy zbierać środki na turnus żywieniowy.


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Eat-Med Poradnia Karmienia Dr Szmaj Niejedzenie przez dziecko

Pani Doktor jest genialna, trafnie stawia diagnozę, tam gdzie ktos już postawił zupełnie inną.
Bardzo szczegółowo analizuje wszystkie przyslane dane, wyciąga logiczne wnioski. Bardzo duza wiedza i ludzkie podejscie. Szczerze polecam.
Pelen profesjonalizm i odwaga w diagnozowaniu.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Dr Szmaj dosłownie uratowała naszemu dziecku życie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kazik leżał w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku na oddziale żywienia, praktycznie w stanie agonalnym na skutek zagłodzenia i szoku pokarmowego wywołanego próbami odżywienia na oddziale. Wszystko wydarzyło się przez to, ze po prostu „nie chciał jeść” nic poza mlekiem z piersi.... co, jak się później okazało, nie bylo wystarczającym pożywieniem, ponieważ przebiegało w sposób nieprawidłowy. Wszyscy lekarze do których chodziliśmy przez wiele miesięcy jak i lekarze na oddziale żywienia nie potrafili znaleźć przyczyny braku chęci do jedzenia. Na dr Szmaj trafiliśmy przez przypadek, z polecenia. Będąc na skraju desperacji, jeszcze w szpitalu zadzwoniliśmy do dr, która zgodziła się nas odwiedzić. Po długiej i wnikliwej obserwacji dziecka, szczegółowym wywiadzie który z nami przeprowadziła postawiła w 100% trafna diagnozę... która okazało się być.... za krótkie wędzidełko pod jezykiem. Tak, to nie są żarty- mimo ze naszego syna oglądał cały sztab lekarzy, nikt nie dopatrzył się tak błahej przyczyny, która pociągnęła za sobą tak wiele przykrych skutków...tak wiec dzięki dr Szmaj synkowi podcięto wędzidełko jeszcze na oddziale, od ponad miesiaca jesteśmy pod jej opieka, nasz syn mając 10 miesięcy i będąc po szpitalu karmiony przez sondę tak naprawdę nauczył się na nowo przyjmować pokarmy doustnie. Trafna diagnoza dr Szmaj, wnikliwa analiza oraz przydatne pomoce terapeutyczne, wskazówki żywieniowe spowodowały, ze dziecko jest w końcu najedzone, zachowuje się zupełnie inaczej niż dotychczas, mamy po prostu „nowe dziecko”:) serdecznie dziekujemy Pani Doktor ponieważ bez niej nasz syn na pewno nie wróciłby do zdrowia. Jest Pani nasza cudotworczynia! :)))) polecam wszystkim wizytę u tej Pani Doktor z całego serca !


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

24 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Czy 15-latek może przebywać sam (bez opiekuna pełnoletniego) podczas wizyt w gabinecie logopedycznym?

  wszystko zależy od stanu zdrowia dziecka, prowadzonej diagnozy i terapii oraz miejsca w którym jest wykonywana usługa.

  dr Marta Szmaj

 • Do jakiego lekarza zgłosić się po poradę w sprawie problemu z przełykaniem (możliwe dysfagii) u wcześniaka i ciągłym napinaniem górnych mięśni? Powodem cesarki była zagrażająca zamartwica oraz tachykardia płodu. Na pępowinie węzeł prawdziwy. Noworodek został początkowo zdiagnozowany z niewydolnością oddechową i oddycha za pomocą respiratora. Trzy razy był odłączany od respiratora i po dwóch miesiącach dopiero stwierdzono, że to może nie być problem płuc, a duszenia się własną śliną z powodu porażenia mięśni. Dziecko porusza kończynami i jest sprawne, problemem są spięcia ciała. Noworodek jest karmiony mlekiem matki przez sondę i ma obecnie dwa miesiące, urodził się miesiąc przed terminem. Nie wiemy do kogo zgłosić się o pomoc zwłaszcza, że nie możemy udać się do specjalisty z racji dalszego pobytu dziecka w szpitalu i niemożliwością odłączenia go od respiratora.

  Najpierw konsultacja z logopedą/neurologopedą on ewentualnie pokieruje dalej lub zaplanuje procedurę dianostyczno-terapeutyczną. Jeżeli dziecko jest na respiratorze tu pole do popisu ma logopeda z laryngologiem.

  dr Marta Szmaj

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Dr n. o zdr. Marta Szmaj - Od 14 lat analizuje, bada, teoretyzuje i rozwiązuje problemy zaburzeń karmienia/jedzenia i połykania. Obroniła rozprawę dok...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby genetyczne
 • Upośledzenie umysłowe
 • Zespół Aspergera
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Neonatologia
 • Neurologia dziecięca
Zobacz więcej