Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 10 lat

Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskałam tytuł magistra dietetyki klinicznej. W toku studiów zdobyłam obszerną wiedzę...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Dietetyk kliniczny

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
K
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online Inny

Bardzo miła i jednocześnie konkretna osoba! Profesjonalne podejście, rozwiała wszystkie wątpliwości przy moich dolegliwościach. Jadłospisy proste i jednocześnie urozmaicone, dodatkowo ułożone tak, że żywność się nie marnuje. Super, bardzo polecam!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

18 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam takie pytanko. Słyszałam dużo żeby schudnąć trzeba obniżyć swoje codziennie zapotrzebowanie kalorii o 300, albo 400 kcal. No a problem jest w tym że ja nacodzien jadłam 1300 kcal. A jak to odjęłam to wyszło 900 kcal i do tego ćwiczenia to zaczęło mnie to bardzo męczyć.. Doradzi mi państwo coś? Mam 17 lat, wagę 63 kg i 163 cm wzrostu. Chciałabym troche schudnąć, gdyż nie czuję się dobrze w swoim ciele. Pozdrawiam

To prawda, że w trakcie odchudzania należy zachować deficyt kaloryczny, ale nie powinien być on zbyt duży. Kalorie odejmujemy od całkowitego zapotrzebowania energetycznego i nie schodzimy poniżej podstawowego zapotrzebowania energetycznego (podstawowe zapotrzebowanie w Twoim przypadku wynosi ok. 1400 kcal). Warto byłoby przeanalizować jak wygląda spożycie kalorii w dłuższej perspektywie czasu, gdyż 1300 kcal to z pewnością wartość z uwzględnionym deficytem i na pewno nie powinno się go dodatkowo zwiększać. Za brak efektów może odpowiadać wiele czynników, m.in. złe oszacowanie spożywanych kalorii, obecność jednostek chorobowych, etc., dlatego też warto dokładnie przeanalizować tę kwestię.

mgr Magdalena Cybula

Mam pytanie: czy jest jakaś dieta pomagająca usunąć polipy (ilość 3 szt., wielkość do 4 mm) z pęcherzyka żółciowego. Radiolog powiedział, że mogą to być polipy cholesterolowe. Bez złogów. Chciałabym uniknąć interwencji chirurgicznej. Mam 43 lata i szczupłą sylwetkę ciała. Dziękuję za pomoc.

Sama dieta nie będzie pomocna w usunięciu polipów, ale na pewno ma znaczenia. Dieta przy polipach pęcherzyka żółciowego powinna być lekkostrawna, należy zadbać przede wszystkim o ograniczenie spożywanego tłuszczu i jego jakość (wykluczamy przede wszystkim tłuszcze zwierzęce – słoninę, smalec, łój, tłuste wędliny i wyroby cukiernicze), obróbka również ma znaczenie - należy unikać smażenia czy duszenia z wcześniejszym obsmażaniem. W zależności od pojawiania się objawów, takich jak wzdęcia, należy ograniczyć spożycie roślin strączkowych i kapustnych. Najlepiej, gdyby dieta była dostosowana indywidualnie do objawów i preferencji :)

mgr Magdalena Cybula

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania