Karina Nowak

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk

26 opinii +dodaj

Dietetyk kliniczny, autorka wielu publikacji naukowych, specjalista dietoterapii chorób tarczycy (głównie niedoczynności) oraz otyłości (dieta przyspieszająca metabolizm) a także dietoterapii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Centrum Dietetyki KlinicznejUsługa: złe samopoczucie, biegunki, przewlekly niezyt zoladka

  Profesjonalne podejscie do pacjenta, bardzo szybka analiza stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Indywidualne podejscie do pacjenta i problemu.
  Zdecydowanie polecam!

 • B
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki Klinicznej

  Dzięki diecie opracowanej przez panią Karinę udało mi się zrzucić 15kg w 5 miesięcy. Przepisy są proste a dania smaczne. Pani Karina jest osobą sympatyczną, z dużą wiedzą, odpowiednim podejściem do pacjenta. Pełen profesjonalizm!

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki Klinicznej

  Pierwsze wrażenie jest pozytywne.Czekam na rozpisanie diety przez Panią Karinę.Mam do zrzucenia minimum 15 kg.Zaczynam od 26 lutego i mam nadzieję że pierwsze efekty będą dość szybko widoczne a przede wszystkim że dzięki tej diecie nauczę się zdrowo odżywiać.

 • T
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki Klinicznej

  Dzięki Pani Karinie uwierzyłem że można się pozbyć zbędnych kilogramów. Wcześniej próbowałem różnych diet, w których zbyt długo nie wytrwałem, bo dużo czasu zajmowało przygotowanie posiłków, które w dodatku smakowały co najwyżej średnio. Jednak dieta ułożona przez p. Karinę okazała się łatwa w przygotowaniu, urozmaicona i co najważniejsze naprawdę smaczna. No i przynosi oczekiwane efekty, czyli dieta idealna! :) Polecam szczerze każdemu kto chce poczuć się lepiej i pozbyć się zbędnych kilogramów.

 • P
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki Klinicznej

  Jestem na diecie dość krótko, ale już widać pierwsze efekty. Widać, że pani Karina jest profesjonalistką. Z pełnym zaangażowaniem wysłuchała całej listy moich uwag i ułożyła dietę zgodnie z moimi preferencjami. Jadłospis jest smaczny i sezonowy!

 • S
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki KlinicznejUsługa: niedokrwistość złośliwa

  Wystawiam opinię dopiero po 5 miesiącach od pierwszej wizyty. Chcę się podzielić rzetelnymi informacjami na temat współpracy z Panią Kariną. Z uwagi na niedokrwistość złośliwą i zespół, który mam, długo wahałam się przed wizytą u dietetyka, jednak po przeczytanych opiniach postanowiłam spróbować. Pani Karina bardzo przejęła się moją dietą i wiem, że podchodzi tak do każdego klienta. Z powodu bardzo niskiego poziomu ferytyny (w wielkim skrócie zapasów żelaza we krwi) czekała mnie kolejna terapia farmakologiczna. Moja pani hematolog uprzedziła mnie o ryzyku z tym związanym i poleciła, żeby spróbować dobrze opracowanej diety. Dała mi na to trzy miesiące. Ten czas skutecznie wykorzystała Pani Karina. Wyniki były dla nas wszystkich zaskakujące. Poziom żelaza był wyższy niż przy wsparciu farmakologii, poziom ferytyny się utrzymał. Zrzuciłam przy okazji 7 kg, które przybrałam w ciągu dwóch lat swojej choroby. Dieta wysokożelazowa nie należy do łatwych do ustawienia - Pani Karina zrobiła to świetnie. Nie głodowałam, dieta była dostosowana do mojego trybu pracy, wszelkie wątpliwości wyjaśniane drogą mailową lub telefoniczną. Co najważniejsze, zostały uwzględnione moje upodobania żywieniowe (a nie toleruję produktów mlecznych). Po dwóch miesiącach od zakończenia diety nie ma efektu jo-jo, przy zachowaniu liczby posiłków i ograniczeniu "grzeszków słodkich". Moja pani hematolog po badaniach kontrolnych była pod wielkim wrażeniem i zapewne nieraz poleci Panią Karinę pacjentom z podobnymi problemami, jak moje. Pani Karino szczerze dziękuję i szczerze polecam!!!

 • M
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki KlinicznejUsługa: hashimoto

  Pani Karina jest osobą kompetentną, dobrze tłumaczy co z czego wynika, co można a czego nie. Jestem zadowolona z wizyty i polecam całym sercem. Małgorzata

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki KlinicznejUsługa: pierwsza wizyta

  Wizyta przebiegła bardzo pozytywnie.
  Uzyskałam wiele informacji na temat mojej przypadłości. Mam nadzieję, że jadłospis który otrzymam poprawi mój stan.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  podobał mi się profesjonalizm osoby udzielającej porady , duża wiedza w interesującej mnie kwestii przyczyn mojego aktualnego stanu zdrowia i podanie sposobu rozwiązania problemu ,

 • W
  Lokalizacja: Centrum Dietetyki KlinicznejUsługa: kuracja odchudzająca

  Pani Karina jest świetnym specjalistą. Udałam się do niej po przeczytaniu kilku opinii w internecie i nie zawiodłam się - mam niedoczynność tarczycy z którą ciężko mi było sobie samej poradzić - co prawda, nie borykałam się z nadwagą, ale bardzo źle czułam się w swoim ciele i postanowiłam wrócić do rozmiaru sprzed kilku lat. Próbowałam naprawdę wielu aktywności i diet, które niestety zawiodły - osoby z tą chorobą na pewno mnie zrozumieją. Przez dwa miesiące moje wyniki znacznie się poprawiły a kilogramów wciąż ubywa - znacznie szybciej niż podczas półrocznej diety i treningów na siłowni. Przepisy są naprawdę smaczne, przez co jedzenie dietetycznych potraw nie jest dla mnie zmorą - takie posiłki u mnie zawsze znajdowały się pod kategorią "jem bo muszę" ;) Teraz jest pysznie i zdrowo. Poza tym Pani Karina zawsze pyta, czy wszystko smakuje i jakie mam ewentualne uwagi co do nowego jadłospisu. Z czystym sumieniem polecam każdemu, a także tym, którzy się wahają, czy warto próbować - warto :)

Pytania pacjentów (24)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dietetyk kliniczny, autorka wielu publikacji naukowych, specjalista dietoterapii chorób tarczycy (głównie niedoczynności) oraz otyłości (dieta przyspieszająca metabolizm) a także dietoterapii chorób układu sercowo-naczyniowego (miażdżyca, nadciśnienie).

  Porad udzielam na podstawie wnikliwej analizy wyników badań oraz oceny stanu odżywienia.
  Artykuły mojego autorstwa są publikowane w prestiżowych specjalistycznych czasopismach medycznych m.in. w Journal of Health Sciences (2014r.), Journal of Education, Health and Sport (2015
  i 2016r.) czy Gerontologii Polskiej (2016r.).

Specjalizacje

 • Endokrynologia

Edukacja

 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy- studia II stopnia- dietetyka kliniczna
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy- studia I stopnia- dietetyka kliniczna

Publikacje

 • Wpływ suplementów diety na poprawę funkcji poznawczych u osób starszych GERONTOLOGIA POLSKA 2016, 1, 3-00
 • Rola nasion szałwii hiszpańskiej (chia) w żywieniu pacjentów geriatrycznych. Journal of Education, Health and Sport. 2016;6(3):35-40
 • Wspomaganie żywieniowe pacjentów geriatrycznych z postępującą sarkopenią Journal of Education, Health and Sport. 2015;5(7):216-225.
 • Rola zielonej herbaty w żywieniu pacjentów geriatrycznych, Journal of Health Sciences. 2014;4(16):139-143.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Stypendium Fundacji Smitfield Polska w latach 2012-2016

Najbliższe terminy:

kolejne dni