mgr

Justyna Salamonowicz-Gustaw

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej

31 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
188 odwiedzin w ciągu 30 dni

Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi. Specjalizuje się… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Z wielką ochotą mogę polecić dobrego Dietetyka - Panią Justynę Salamonowicz-Gustaw , która wydała mi się osobą ciepłą , sympatyczną i z dobrą energią. Kompetentna i z dużą wiedzą w swoim zakresie. Myślę , że nasze spotkanie zaowocuje w przyszłości poprawą mojego stanu zdrowia.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-06-19

  Bardzo dziękuję za polecenie. Będę Panią wspierać najlepiej jak umiem. Czekam na wieści, jak sobie Pani radzi z planem. Pozdrawiam serdecznie, JSG

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: dietoterapia

  Polecam serdecznie, fachowe i kompleksowe podejście do pacjenta. Pani Justyna poświęciła mi naprawdę dużo czasu i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Czekam na dietę, a w międzyczasie zastosuje się do wskazówek, na które nikt inny wcześniej nie zwrócił mi uwagi. Polecam !

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-05-17

  Bardzo mi miło. Pani pozytywne nastawienie jest bardzo ważne w dietiterapi :) Pozdrawiam serdecznie, JSG

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Moje pierwsze spotkanie z panią Justyną przebiegło w bardzo miłej atmosferze, został przeprowadzony dogłębny wywiad i wskazane pierwsze przyczyny moich problemów. Pani Justyna wykazała się o wiele większą wiedzą niż specjaliści których wcześniej odwiedziłam i zleciła dodatkowe badania oraz podzieliła się cennymi wskazówkami. Z przyjemnością będę kontynuować współpracę :) Polecam!

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-05-17

  Dziękuję Pani Kingo! Dziękuję za miłe słowa. Sama czasami jestem w roli pacjenta i świetnie rozumiem. Zapraszam. JSG

 • W
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: dietoterapia

  Pani Justyna jest bardzo dokładnym i kompetentnym specjalistą. Na spotkaniu dowiedziałam się znacznie więcej na temat swojej choroby niż u wcześniejszych specjalistów. Polecam każdej osobie borykającej się z Hashimoto.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-04-18

  Dziękuję serdecznie za opinię. Cieszę się, że mogłam przekazać tyle cennych informacji.

  Pozdrawiam serdecznie,

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Rzetelnie i profesjonalne rady, które są realne i możliwe do zastosowania dla każdego. Wywiad przeprowadzony z dbałością o szczegóły. W miarę elastczne podejście do zaproponowanego schematu żywieniowego. Cenne wskazówki. Polecam.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-03-21

  Dziękuję serdecznie za opinię. Zapraszam za jakiś czas z dzienniczkiem żywieniowym i spostrzeżeniami. Zobaczymy co działa, a co warto jeszcze zmodyfikować. Pozdrawiam,

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta u pani Justyny była związana z chorobą Hashimoto na którą choruje od 10 lat. Pani Justyna poradziła jakie badania powinnam wykonać, co zastosować w diecie aby moje samopoczucie się polepszylo. Pani Justyna to kompetentna osoba z ogromną wiedzą. Teraz rozpoczynam badania i z wynikami na pewno się umowie na kolejną wizyte. Z całego serca polecam panią Justynę. ????

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-28

  Dziękuję Pani Katarzyno. Zapraszam serdecznie :)

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Trafiłam do Pani Doktor kilka dni temu i jestem bardzo zadowolona oraz usatysfakcjonowana wizytą. Pani Doktor posiada rzetelną wiedzę na temat kwestii żywieniowych związanych z chorobą Hashimoto oraz protokołem autoimmunologicznym. W Internecie znajdują się sprzeczne informacje, więc polecam wybrać się do takiego specjalisty, jakim jest Pani Doktor i zasięgnąć wiedzy, a także posłuchać zaleceń, którym można zaufać. Obecnie wdrożyłam dietę AIP i szykuję się do badań, które zleciła mi Pani Doktor.
  Przede wszystkim dziękuję za poświęcony czas i wszystkie rady, dzięki którym można podjąć zdecydowane kroki ku zdrowiu.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-07

  Dziękuję za opinię. Protokół Autoimmunologiczny nie jest łatwy, dlatego dobrze, że zdecydowała się Pani skonsultować. Proszę uważać na węglowodany w diecie, aby ich nie zabrakło. Pozdrawiam,

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę do Pani Justyny przyjechałam z Koszalina.
  Przebiegła w miłej bardzo przyjemnej atmosferze. Jestem pod wrażeniem dużej wiedzy i fachowości oraz starania ze strony Pani Justyny dla rozpoznania mojego problemu zdrowotnego. Po wizycie jestem przekonana, ze korzystając z dalszych wizyt i zaleceń poprawi sie moje zdrowie i samopoczucie. Dziękuje za pozytywna energię jaka otrzymałam od Pani Justyny.
  Z całego serca polecam. Edyta.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-07

  Dziękuję Pani Edyto. Bardzo mi miło. Wierzę, że uda nam się razem wypracować równowagę :) Pozdrawiam,

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Pani Justyna jest świetnych specjalistą, profesjonalnie podeszła do mojego problemu. Bardzo się cieszę że spotkałam tak kompetentną osobę. Wprowadziłam wszystkie sugerowane porady. Bardzo dziękuje za tak miłe i rzetelne porady.
  Pozdrawiam

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-01-04

  Dziękuję za okazane zaufanie Pani Patrycjo. Nie będzie łatwo, ale warto spróbować wprowadzić zmiany. Czekam na informacje od Pani. Pozdrawiam,

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Wizyta przebiegła profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze. Wdrożyłam zalecenia, szykuje się do badań i umówiłam się już na kolejną wizytę z wynikami z zaleconych badań. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i osobom z problemami żywieniowymi i inny dolegliwościami spowodowanymi hashimoto szczerze polecam.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-01-04

  Pani Marto,
  bardzo dziękuję za ciepłe słowa i jest mi bardzo miło, że jest Pani zadowolona z wizyty. Proszę wytrwać w postanowieniach! Zapraszam

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi.

  Specjalizuje się w problematyce żywienia w chorobach tarczycy (z ukierunkowaniem na Hashimoto - ze względu na własną historię), dietach eliminacyjnych, dietach opartych o geny, dietach odchudzających, prozdrowotnych i przeciwstarzeniowych.

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, Collegium Civitas (wydział: Socjologia), studiów w Instytucie Żywności i Żywienia (kierunek: Poradnictwo Dietetyczne) oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji, kierunku Relaksacja i Joga. Posiada certyfikaty w zakresie nutrigenetyki, nietolerancji pokarmowych, żywieniu w chorobach tarczycy. Jest Konsultantem Ajurwedy II stopnia, posiada uprawnienia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży według tradycyjnej medycyny chińskiej, jest coachem wg. standardów ICF oraz certyfikowanym trenerem.

  Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w konferencjach naukowych na temat żywienia oraz rozwoju człowieka. Prowadzi warsztaty i wykłady.

  Każdy ma inne potrzeby
  Jest wielką propagatorką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wspólnie z pacjentami ustala cele, a później konsekwentnie wspiera i motywuje w ich realizacji, aż do podniesienia komfortu ich życia. Układa spersonalizowane plany żywieniowe (IKR - Indywidualne Kody Równowagi).

  Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu i wiedzy do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy bazuje na szczegółowych wywiadach, prowadzonych w atmosferze życzliwości i otwarcia. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich, ale potrafi ją stworzyć dla każdego indywidualnie.

  Pełna paleta badań
  Od lat interesuje się wpływem sposobu odżywiania na zdrowie, starzenie i samopoczucie. Ceni najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny, jak również czerpie z medycyny Wschodu. Jest przekonana, że właściwe odżywianie może nie tylko leczyć, ale też działa prewencyjnie.

  Diagnostyka

  TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE:

  US BIOTEC
  ImmunoScan IgG (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG (112 składników pokarmowych)

  ImmunoScan IgG/IgA (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG/IgA (112 składników pokarmowych)

  CAMBRIGE DIAGNISTICS
  Food Detective
  ELISA FoodTest Vegetarian 90
  ElISA FoodTest 110
  FoodPrint 200+

  BADANIA FLORY JELITOWEJ
  MicroFloraScan

  BADANIA GENETYCZNE
  IGENESIS
  GENODIET - narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie.
  Kod genetyczny oraz relacje genów są indywidualne dla każdego człowieka.
  Na Genodiet składają się trzy osobne, ale wzajemnie uzupełniające się moduły. Każdy z nich identyfikuje różne geny:
  • GENODIET SLIM – identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmową o podłożu genetycznym

  IGENESIS
  Slim, Micro, Detox, Healt, Sensor

  BIOMOL
  Badanie Pierwiastkowe Włosa

  Przynależność do organizacji

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Hashimoto (PSCh Hashimoto)
  Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej
  Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej
  Członek Stowarzyszenia SlowFood International

  Strona internetowa
  www.kodrownowagi.pl
   

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (2015-2017)
 • CoachWise Coaching Center (2014-2015)
 • Szkoła Trenerów Akademii SET (2014)
 • Instytut Żywności i Żywienia (2013-2014)
 • Collegium Civitas (2009-2012)
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (1996-2000)
 • BB Pilates School (2017)
 • JIVA Ayurveda Consultant Courses I, II Level
więcej

Publikacje

 • Kwasy Omega 3. Czy naprawdę mają znaczenie? (Food Forum 2017)

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Certyfikaty

 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia