mgr

Justyna Salamonowicz-Gustaw

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej

32 opinie +dodaj

Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi. Specjalizuje się… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: dietoterapia

  Jestem zadowolona. Bezpośrednie i merytoryczne podeście do pacjenta. Fajna wizyta, serdecznie polecam.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-08-03

  Pani Maju, bardzo dziękuję za opinię i czekam na Panią. Będziemy działać :) Pozdrawiam serdecznie,

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Z wielką ochotą mogę polecić dobrego Dietetyka - Panią Justynę Salamonowicz-Gustaw , która wydała mi się osobą ciepłą , sympatyczną i z dobrą energią. Kompetentna i z dużą wiedzą w swoim zakresie. Myślę , że nasze spotkanie zaowocuje w przyszłości poprawą mojego stanu zdrowia.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-06-19

  Bardzo dziękuję za polecenie. Będę Panią wspierać najlepiej jak umiem. Czekam na wieści, jak sobie Pani radzi z planem. Pozdrawiam serdecznie, JSG

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: dietoterapia

  Polecam serdecznie, fachowe i kompleksowe podejście do pacjenta. Pani Justyna poświęciła mi naprawdę dużo czasu i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Czekam na dietę, a w międzyczasie zastosuje się do wskazówek, na które nikt inny wcześniej nie zwrócił mi uwagi. Polecam !

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-05-17

  Bardzo mi miło. Pani pozytywne nastawienie jest bardzo ważne w dietiterapi :) Pozdrawiam serdecznie, JSG

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Moje pierwsze spotkanie z panią Justyną przebiegło w bardzo miłej atmosferze, został przeprowadzony dogłębny wywiad i wskazane pierwsze przyczyny moich problemów. Pani Justyna wykazała się o wiele większą wiedzą niż specjaliści których wcześniej odwiedziłam i zleciła dodatkowe badania oraz podzieliła się cennymi wskazówkami. Z przyjemnością będę kontynuować współpracę :) Polecam!

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-05-17

  Dziękuję Pani Kingo! Dziękuję za miłe słowa. Sama czasami jestem w roli pacjenta i świetnie rozumiem. Zapraszam. JSG

 • W
  Lokalizacja: Gabinet Kod RównowagiUsługa: dietoterapia

  Pani Justyna jest bardzo dokładnym i kompetentnym specjalistą. Na spotkaniu dowiedziałam się znacznie więcej na temat swojej choroby niż u wcześniejszych specjalistów. Polecam każdej osobie borykającej się z Hashimoto.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-04-18

  Dziękuję serdecznie za opinię. Cieszę się, że mogłam przekazać tyle cennych informacji.

  Pozdrawiam serdecznie,

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Rzetelnie i profesjonalne rady, które są realne i możliwe do zastosowania dla każdego. Wywiad przeprowadzony z dbałością o szczegóły. W miarę elastczne podejście do zaproponowanego schematu żywieniowego. Cenne wskazówki. Polecam.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-03-21

  Dziękuję serdecznie za opinię. Zapraszam za jakiś czas z dzienniczkiem żywieniowym i spostrzeżeniami. Zobaczymy co działa, a co warto jeszcze zmodyfikować. Pozdrawiam,

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Moja wizyta u pani Justyny była związana z chorobą Hashimoto na którą choruje od 10 lat. Pani Justyna poradziła jakie badania powinnam wykonać, co zastosować w diecie aby moje samopoczucie się polepszylo. Pani Justyna to kompetentna osoba z ogromną wiedzą. Teraz rozpoczynam badania i z wynikami na pewno się umowie na kolejną wizyte. Z całego serca polecam panią Justynę.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-28

  Dziękuję Pani Katarzyno. Zapraszam serdecznie :)

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Trafiłam do Pani Doktor kilka dni temu i jestem bardzo zadowolona oraz usatysfakcjonowana wizytą. Pani Doktor posiada rzetelną wiedzę na temat kwestii żywieniowych związanych z chorobą Hashimoto oraz protokołem autoimmunologicznym. W Internecie znajdują się sprzeczne informacje, więc polecam wybrać się do takiego specjalisty, jakim jest Pani Doktor i zasięgnąć wiedzy, a także posłuchać zaleceń, którym można zaufać. Obecnie wdrożyłam dietę AIP i szykuję się do badań, które zleciła mi Pani Doktor.
  Przede wszystkim dziękuję za poświęcony czas i wszystkie rady, dzięki którym można podjąć zdecydowane kroki ku zdrowiu.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-07

  Dziękuję za opinię. Protokół Autoimmunologiczny nie jest łatwy, dlatego dobrze, że zdecydowała się Pani skonsultować. Proszę uważać na węglowodany w diecie, aby ich nie zabrakło. Pozdrawiam,

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę do Pani Justyny przyjechałam z Koszalina.
  Przebiegła w miłej bardzo przyjemnej atmosferze. Jestem pod wrażeniem dużej wiedzy i fachowości oraz starania ze strony Pani Justyny dla rozpoznania mojego problemu zdrowotnego. Po wizycie jestem przekonana, ze korzystając z dalszych wizyt i zaleceń poprawi sie moje zdrowie i samopoczucie. Dziękuje za pozytywna energię jaka otrzymałam od Pani Justyny.
  Z całego serca polecam. Edyta.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-02-07

  Dziękuję Pani Edyto. Bardzo mi miło. Wierzę, że uda nam się razem wypracować równowagę :) Pozdrawiam,

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Pani Justyna jest świetnych specjalistą, profesjonalnie podeszła do mojego problemu. Bardzo się cieszę że spotkałam tak kompetentną osobę. Wprowadziłam wszystkie sugerowane porady. Bardzo dziękuje za tak miłe i rzetelne porady.
  Pozdrawiam

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-01-04

  Dziękuję za okazane zaufanie Pani Patrycjo. Nie będzie łatwo, ale warto spróbować wprowadzić zmiany. Czekam na informacje od Pani. Pozdrawiam,

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi.

  Specjalizuje się w problematyce żywienia w chorobach tarczycy (z ukierunkowaniem na Hashimoto - ze względu na własną historię), dietach eliminacyjnych, dietach opartych o geny, dietach odchudzających, prozdrowotnych i przeciwstarzeniowych.

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, Collegium Civitas (wydział: Socjologia), studiów w Instytucie Żywności i Żywienia (kierunek: Poradnictwo Dietetyczne) oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji, kierunku Relaksacja i Joga. Posiada certyfikaty w zakresie nutrigenetyki, nietolerancji pokarmowych, żywieniu w chorobach tarczycy. Jest Konsultantem Ajurwedy II stopnia, posiada uprawnienia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży według tradycyjnej medycyny chińskiej, jest coachem wg. standardów ICF oraz certyfikowanym trenerem.

  Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w konferencjach naukowych na temat żywienia oraz rozwoju człowieka. Prowadzi warsztaty i wykłady.

  Każdy ma inne potrzeby
  Jest wielką propagatorką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wspólnie z pacjentami ustala cele, a później konsekwentnie wspiera i motywuje w ich realizacji, aż do podniesienia komfortu ich życia. Układa spersonalizowane plany żywieniowe (IKR - Indywidualne Kody Równowagi).

  Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu i wiedzy do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy bazuje na szczegółowych wywiadach, prowadzonych w atmosferze życzliwości i otwarcia. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich, ale potrafi ją stworzyć dla każdego indywidualnie.

  Pełna paleta badań
  Od lat interesuje się wpływem sposobu odżywiania na zdrowie, starzenie i samopoczucie. Ceni najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny, jak również czerpie z medycyny Wschodu. Jest przekonana, że właściwe odżywianie może nie tylko leczyć, ale też działa prewencyjnie.

  Diagnostyka

  TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE:

  US BIOTEC
  ImmunoScan IgG (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG (112 składników pokarmowych)

  ImmunoScan IgG/IgA (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG/IgA (112 składników pokarmowych)

  CAMBRIGE DIAGNISTICS
  Food Detective
  ELISA FoodTest Vegetarian 90
  ElISA FoodTest 110
  FoodPrint 200+

  BADANIA FLORY JELITOWEJ
  MicroFloraScan

  BADANIA GENETYCZNE
  IGENESIS
  GENODIET - narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie.
  Kod genetyczny oraz relacje genów są indywidualne dla każdego człowieka.
  Na Genodiet składają się trzy osobne, ale wzajemnie uzupełniające się moduły. Każdy z nich identyfikuje różne geny:
  • GENODIET SLIM – identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmową o podłożu genetycznym

  IGENESIS
  Slim, Micro, Detox, Healt, Sensor

  BIOMOL
  Badanie Pierwiastkowe Włosa

  Przynależność do organizacji

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Hashimoto (PSCh Hashimoto)
  Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej
  Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej
  Członek Stowarzyszenia SlowFood International

  Strona internetowa
  www.kodrownowagi.pl
   

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (2015-2017)
 • CoachWise Coaching Center (2014-2015)
 • Szkoła Trenerów Akademii SET (2014)
 • Instytut Żywności i Żywienia (2013-2014)
 • Collegium Civitas (2009-2012)
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (1996-2000)
 • BB Pilates School (2017)
 • JIVA Ayurveda Consultant Courses I, II Level
więcej

Publikacje

 • Kwasy Omega 3. Czy naprawdę mają znaczenie? (Food Forum 2017)

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Certyfikaty

 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia