dr n. med.

Joanna Murawska

Okulista, Chirurg

25 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego pracuję nieprzerwanie od 2003 roku, najpierw jako doktorantka w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich, a następnie jako młodszy, a obecnie starszy asystent.
  Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 roku za pracę pt.: „Tarcza  nerwu wzrokowego u chorych ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem w skaningowej tomografii laserowej siatkówki (HRT)”, która powstała pod kierunkiem Prof. Barbary Iwaszkiewicz-Bilikiewicz. W tym samym roku 2009 uzyskałam stopień specjalisty w dziedzinie okulistyki.
  Jako chirurg witreoretinalny, specjalizuję się przede wszystkim w leczeniu chorób siatkówki. Przeprowadzam zabiegi operacyjne witrektomii lub wgłobieniowe u chorych z odwarstwieniem siatkówki, retinopatią cukrzycową i jej powikłaniami (wylew krwi, trakcyjne odwarstwienie siatkówki), ze schorzeniami plamki (zespoły trakcji, błony nasiatkówkowe, otwory plamki). Jako chirurg udzielam konsultacji w Poradni Siatkówkowej Kliniki Okulistyki celem kwalifikacji do zabiegu oraz opieki pooperacyjnej.
  Ponadto w ramach praktyki prywatnej wykonuję laseroterapię siatkówki w przypadku zwyrodnień, otworów obwodowych siatkówki, retinopatii cukrzycowej oraz trabekuloplastykę laserową w przypadku jaskry. Dodatkowo przeprowadzam szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak: optyczna koherentna tomografia siatkówki plamki i nerwu wzrokowego (OCT), angiografia fluoresceinowa (FLA), ultrasonografia (w tym UBM), pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria.
  Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci Kacperka i Zosi. W czasie wolnym trenuję bieganie, pływanie i tenisa. Regularnie startuję w zawodach biegowych, w tym na dystansie maratońskim, a ostatnio - ultramaratońskim. Lubię teatr i dobrą książkę.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • odwarstwienie siatkówki
 • retinopatia cukrzycowa
 • zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD)
 • choroby siatkówki - inne m.in. zakrzep żyły siatkówki
 • jaskra

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: badania diagnostyczne

  Cieszę się, że trafiłem do doktor, która jest bardzo miła i rzeczowa.Wytłumaczyła mi bardzo dokładnie jaki jest stan moich oczu i co i jak mam dalej postępować. Dziękuję
  Stefan B.

 • X
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Bardzo miła, profesjonalna Pani! Daje człowiekowi czas, zrozumienie i spokojnie go wysłuchuje.
  Przyszłam z jednym problemem i zostałam zbadana w całości ;) bardzo polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest cierpliwa, dokładna, wyjaśnia w sposób przystępny rezultaty badań i wyniki pomiarów na oku.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: konsultacja okulistyczna

  Wysoki profesjonalizm zawodowy pani dr Joanny Murawskiej, szczerość i sympatyczna atmosfera. Służy dobrą radą i jest bardzo skuteczna w leczeniu. Można Pani doktor w pełni zaufać.
  Pozdrawiam Anna O.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Inny

  5ka to za mało dla Pani Doktor Murawskiej. Uratowała oko mojej mamie choc 3 lekarzy przed nia skazali mamę na ślepote . Powodzenie operacji bylo niewielkie mimo to Pani Doktor podjęła próbę. Oby wszystkim tak chcialo sie chciec tak jak Pani Doktor. Szczerze polecam! Dziękuję Pani Doktor!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: konsultacja okulistyczna

  Pani Doktor Murawska....Bardzo profesjonalna w swoim zawodzie, troskliwa, niezwykła i do tego sympatyczna. Potrafi bardzo cierpliwie wysłuchać pacjenta, obszernie odpowiadać na zadawane pytania.
  Godna zaufania, pomocna.
  Za czas poświęcony mi przed operacją, za przeprowadzenie ope

  Pani Doktor Murawska.....to osoba bardzo profesjonalna w swym zawodzie, przy tym bardzo troskliwa, niezwykła i do tego sympatyczna. Potrafi cierpliwie wysłuchać pacjenta, obszernie udzielić odpowiedzi na zadawane pytania, a jak trzeba- uspokoić.
  Za czas poświęcony mi przed operacją, za fachowo przeprowadzoną operację wirtektomii i opiekę po niej, bardzo, bardzo Pani Doktor dziękuję.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Zwykła wizyta

  Doktor Joanna Murawska to bardzo dobry lekarz.mam do doktor zaufanie.wszystko przystępnie tłumaczy i doradzi.dokładnie omówiła dalsze leczenie, bardzo szczegółowo zbadała oczy.godna polecenia. Bożena Guziak

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Ocena bardzo dobra za profesjonalizm i fachowość. Badanie było wykonane dokładnie. Bardzo dziękuje za przedstawienie dokładnego planu leczenia.

 • Bardzo dobry lekarz, miła, troskliwa o wielkim sercu i wspaniałym podejściu do pacjenta. Polecam-pełny profesjonalizm.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor Joanna Murawska jest bardzo dobrym lekarzem.Jej diagnoza jest trafna i przynosi natychmiastową ulgę. Ponadto jest bardzo miła i życzliwa, innymi słowy Wspaniały i mądry lekarz o wielkim sercu.Bardzo jestem wdzięczny,że leczy mnie Pani doktor Joanna Murawska.