dr n. med.

Joanna Murawska

verifiedCreated with Sketch.

Okulista, Chirurg

31 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: tendencja do zezowania u dziecka

  Polecam. Pani Joanna jest bardzo dokładna i profesjonalna osoba. Ma świetne podejście do dzieci. Wszystko dokładnie tłumaczy oraz udziela przydatnych porad. Miło odbyć wizytę u takiej lekarki.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Na wizytę do dr Murawskiej poszłam 3 miesiące po operacji "przyklejenia"siatkówki,którą Ona wykonała.Pani doktor przywróciła mi wzrok,widziałam czysty,kolorowy obraz a teraz chciałam sprawdzić czy wszystko dobrze się goi i rozwiać parę moich wątpliwości..Dr Murawska przyjęła mnie z uśmiechem,była b. energiczna,zbadała dokładnie oba oczy i wszystko mi dokładnie wytłumaczyła.Byłam zadowolona i spokojniejsza.Polecam Panią doktor.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Pani doktor Murawska to wspaniały lekarz .bardzo profesjonalna z empatia do pacjenta potrafi wysłuchać i rzeczowo wytłumaczyć wszystko o chorobie oczu dalszym leczeniu i jak postępować
  Jestem bardzo wdzięczna dziękuje Anita H.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: pogorszenie widzenia w oku prawym

  Jako pacjent Pani Doktor – pragnę niniejszym wyrazić moje zdanie o tym kontakcie.
  Staranny, wnikliwy i drobiazgowy wywiad lekarski, poparty badaniami w profesjonalnie oprzyrządowanym gabinecie, trafna, wyważona diagnoza – daje przekonanie, że jesteśmy z naszym zdrowiem w dobrych rękach. Polecam!.: J.I.

 • Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w GdańskuUsługa: odwarstwienie siatkówki

  Do Pani doktor trafiłam z odwarstwioną siatkówką , nic nie widziałam na to oko i tak bardzo się bałam, że już nigdy nie będę widziała. Pani doktor odpowiedziała wówczas "zrobimy wszystko, żeby pani widziała" i dotrzymała słowa.
  Z wyrazami wdzięczności Elżbieta Strzelecka

 • H
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Pani dr Murawska to znakomity lekarz,niezwykle zaangażowana w swoją pracę.Już ilość poświęconego czasu i bardzo dokładne badanie nowoczesną kompleksową aparaturą budzi od razu zaufanie.
  Otrzymałam wyjasnienie przyczyny choroby i dokładne wskazówki odnośnie dalszego postępowania.
  Pani doktor jest niezwykle ciepłą i miłą osobą

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: badania diagnostyczne

  Cieszę się, że trafiłem do doktor, która jest bardzo miła i rzeczowa.Wytłumaczyła mi bardzo dokładnie jaki jest stan moich oczu i co i jak mam dalej postępować. Dziękuję
  Stefan B.

 • X
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Bardzo miła, profesjonalna Pani! Daje człowiekowi czas, zrozumienie i spokojnie go wysłuchuje.
  Przyszłam z jednym problemem i zostałam zbadana w całości ;) bardzo polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest cierpliwa, dokładna, wyjaśnia w sposób przystępny rezultaty badań i wyniki pomiarów na oku.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Wysoki profesjonalizm zawodowy pani dr Joanny Murawskiej, szczerość i sympatyczna atmosfera. Służy dobrą radą i jest bardzo skuteczna w leczeniu. Można Pani doktor w pełni zaufać.
  Pozdrawiam Anna O.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego pracuję nieprzerwanie od 2003 roku, najpierw jako doktorantka w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich, a następnie jako młodszy, a obecnie starszy asystent.
  Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 roku za pracę pt.: „Tarcza  nerwu wzrokowego u chorych ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem w skaningowej tomografii laserowej siatkówki (HRT)”, która powstała pod kierunkiem Prof. Barbary Iwaszkiewicz-Bilikiewicz. W tym samym roku 2009 uzyskałam stopień specjalisty w dziedzinie okulistyki.
  Jako chirurg witreoretinalny, specjalizuję się przede wszystkim w leczeniu chorób siatkówki. Przeprowadzam zabiegi operacyjne witrektomii lub wgłobieniowe u chorych z odwarstwieniem siatkówki, retinopatią cukrzycową i jej powikłaniami (wylew krwi, trakcyjne odwarstwienie siatkówki), ze schorzeniami plamki (zespoły trakcji, błony nasiatkówkowe, otwory plamki). Jako chirurg udzielam konsultacji w Poradni Siatkówkowej Kliniki Okulistyki celem kwalifikacji do zabiegu oraz opieki pooperacyjnej.
  Ponadto w ramach praktyki prywatnej wykonuję laseroterapię siatkówki w przypadku zwyrodnień, otworów obwodowych siatkówki, retinopatii cukrzycowej oraz trabekuloplastykę laserową w przypadku jaskry. Dodatkowo przeprowadzam szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak: optyczna koherentna tomografia siatkówki plamki i nerwu wzrokowego (OCT), angiografia fluoresceinowa (FLA), ultrasonografia (w tym UBM), pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria.
  Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci Kacperka i Zosi. W czasie wolnym trenuję bieganie, pływanie i tenisa. Regularnie startuję w zawodach biegowych, w tym na dystansie maratońskim, a ostatnio - ultramaratońskim. Lubię teatr i dobrą książkę.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • odwarstwienie siatkówki
 • retinopatia cukrzycowa, wylewy krwi do komory ciała szklistego
 • błony nasiatkówkowe, otwory w plamce - kwalifikacja do operacji
 • choroby siatkówki - inne m.in. zakrzep żyły siatkówki
 • zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD)
 • jaskra
więcej