dr n. med.

Joanna Murawska

Okulista, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Oczekuję na operację prawego oka ( 30.08.17r ). Rozpoznanie H.33.0 - Odwarstwienie siatkówki
  z przedarciem kod (ICD10) Cel: ppV OP-OS OP.
  Czy po zabiegu, mam szansę wytrzymać leżenie na brzuchu, w spokoju przez 7-10 dni, t.j. około
  200 godz. ?? Dręczy mnie to bardzo, gdyż z własnej… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Murawska

  Proszę wybaczyć, ale spóźniłam się z odpowiedzią. Dopiero wróciłam z urlopu.
  Wiem, jakie to ważne, by być odpowiednio poinformowanym na temat swojej choroby i odpowiedniego jej leczenia. Chorobie… Więcej

 • Witam,
  Bylabym bardzo wdzieczna za informacje, jakie badania warto wykonac przed konsultacja specjalisty w przypadku osoby z jaskra.
  Dziekuje,
  Jolanta

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Murawska

  Proponuję kilka pomiarów ciśnienia śródgałkowego oczu. Najwygodniej założyć dzienniczek/notatnik z pomiarami, datą oraz godziną badania ciśnienia. Taki precyzyjny zapis ułatwi dalsze decyzje co do leczenia.… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem specjalistą chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego pracuję nieprzerwanie od 2003 roku, najpierw jako doktorantka w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich, a następnie jako młodszy, a obecnie starszy asystent.
  Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2009 roku za pracę pt.: „Tarcza  nerwu wzrokowego u chorych ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem w skaningowej tomografii laserowej siatkówki (HRT)”, która powstała pod kierunkiem Prof. Barbary Iwaszkiewicz-Bilikiewicz. W tym samym roku 2009 uzyskałam stopień specjalisty w dziedzinie okulistyki.
  Jako chirurg witreoretinalny, specjalizuję się przede wszystkim w leczeniu chorób siatkówki. Przeprowadzam zabiegi operacyjne witrektomii lub wgłobieniowe u chorych z odwarstwieniem siatkówki, retinopatią cukrzycową i jej powikłaniami (wylew krwi, trakcyjne odwarstwienie siatkówki), ze schorzeniami plamki (zespoły trakcji, błony nasiatkówkowe, otwory plamki). Jako chirurg udzielam konsultacji w Poradni Siatkówkowej Kliniki Okulistyki celem kwalifikacji do zabiegu oraz opieki pooperacyjnej.
  Ponadto w ramach praktyki prywatnej wykonuję laseroterapię siatkówki w przypadku zwyrodnień, otworów obwodowych siatkówki, retinopatii cukrzycowej oraz trabekuloplastykę laserową w przypadku jaskry. Dodatkowo przeprowadzam szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak: optyczna koherentna tomografia siatkówki plamki i nerwu wzrokowego (OCT), angiografia fluoresceinowa (FLA), ultrasonografia (w tym UBM), pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria.
  Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci Kacperka i Zosi. W czasie wolnym trenuję bieganie, pływanie i tenisa. Regularnie startuję w zawodach biegowych, w tym na dystansie maratońskim, a ostatnio - ultramaratońskim. Lubię teatr i dobrą książkę.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • odwarstwienie siatkówki
 • retinopatia cukrzycowa
 • zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD)
 • choroby siatkówki - inne m.in. zakrzep żyły siatkówki
 • jaskra

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest cierpliwa, dokładna, wyjaśnia w sposób przystępny rezultaty badań i wyniki pomiarów na oku.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: konsultacja okulistyczna

  Wysoki profesjonalizm zawodowy pani dr Joanny Murawskiej, szczerość i sympatyczna atmosfera. Służy dobrą radą i jest bardzo skuteczna w leczeniu. Można Pani doktor w pełni zaufać.
  Pozdrawiam Anna O.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Inny

  5ka to za mało dla Pani Doktor Murawskiej. Uratowała oko mojej mamie choc 3 lekarzy przed nia skazali mamę na ślepote . Powodzenie operacji bylo niewielkie mimo to Pani Doktor podjęła próbę. Oby wszystkim tak chcialo sie chciec tak jak Pani Doktor. Szczerze polecam! Dziękuję Pani Doktor!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: konsultacja okulistyczna

  Pani Doktor Murawska....Bardzo profesjonalna w swoim zawodzie, troskliwa, niezwykła i do tego sympatyczna. Potrafi bardzo cierpliwie wysłuchać pacjenta, obszernie odpowiadać na zadawane pytania.
  Godna zaufania, pomocna.
  Za czas poświęcony mi przed operacją, za przeprowadzenie ope

  Pani Doktor Murawska.....to osoba bardzo profesjonalna w swym zawodzie, przy tym bardzo troskliwa, niezwykła i do tego sympatyczna. Potrafi cierpliwie wysłuchać pacjenta, obszernie udzielić odpowiedzi na zadawane pytania, a jak trzeba- uspokoić.
  Za czas poświęcony mi przed operacją, za fachowo przeprowadzoną operację wirtektomii i opiekę po niej, bardzo, bardzo Pani Doktor dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Zwykła wizyta

  Doktor Joanna Murawska to bardzo dobry lekarz.mam do doktor zaufanie.wszystko przystępnie tłumaczy i doradzi.dokładnie omówiła dalsze leczenie, bardzo szczegółowo zbadała oczy.godna polecenia. Bożena Guziak

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Ocena bardzo dobra za profesjonalizm i fachowość. Badanie było wykonane dokładnie. Bardzo dziękuje za przedstawienie dokładnego planu leczenia.

 • Bardzo dobry lekarz, miła, troskliwa o wielkim sercu i wspaniałym podejściu do pacjenta. Polecam-pełny profesjonalizm.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor Joanna Murawska jest bardzo dobrym lekarzem.Jej diagnoza jest trafna i przynosi natychmiastową ulgę. Ponadto jest bardzo miła i życzliwa, innymi słowy Wspaniały i mądry lekarz o wielkim sercu.Bardzo jestem wdzięczny,że leczy mnie Pani doktor Joanna Murawska.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor przyjęła mnie bardzo ciepło i z dużą troską. Wysłuchała mnie bardzo dokładnie i bardzo dokładnie przebadała. Cierpliwie odpowiadała na moje dość szczegółowe pytania. Rozwiała moje wątpliwości i uspokoiła. Cieszę się, że trafiłam na tak empatycznego lekarza, który jednocześnie ma ogromną wiedzę w swojej dziedzinie. Polecam Panią doktor ze szczerym sercem. Pozdrawiam. Marzena R-O.

 • Bardzo jestem wdzięczna pani doktor za decyzję wykonania zabiegu witrektomii. Pani doktór wykazała duże zaangażowanie w opiekę mną zarówno przed zabiegiem jak i po zabiegu.Precyzyjne przekazanie wszelkiej informacji na temat zabiegu i tego co może być póżniej. Pomimo iż zabieg był bardzo trudny,przy takim lekarzu łatwiej "przeżyć" ten strach i obawy Dziękuję!.Wszystkim będę polecać panią doktor. Pozdrawiam Grażyna Fijewska