Adres

Partyzantów 9a, Zamość
Integratywne Centrum Rozwoju (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka, Przelew na konto
84 542.....

Psychoterapia indywidualna (od 100 zł)

Psychoterapia rodzinna (od 130 zł)

Moje doświadczenie

O mnie

Ponad 26 lata zajmuję się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób dorosłych / powyżej 18 lat , par oraz rodzin. Z przyjemnością osobistą podnoszę...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia lękowe
 • depresja
 • fobie
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski - psychologia
 • Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu - studia podyplomowe / zarządzanie procesami pracy
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie - studia podyplomowe / doradca zawodowy
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski, Niemiecki

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K
Lokalizacja: W innym miejscu

Pan Janusz jest inny niż wszystkie znane mi dotąd osoby. Przy pierwszym spotkaniu ogromnym szokiem było dla mnie odkrycie tego, że on wie co ja naprawdę myślę. Nie musiałam już niczego ukrywać, udawać. Pozwolił mi obnażyć moje największe lęki, mogłam być naprawdę sobą. W dalszej terapii uświadomiłam sobie, że dzięki Panu Januszowi odzyskałam godność człowieka, co dało mi wiarę we własne możliwości i siłę w pokonywaniu trudności jakie niesie życie. To Pan Janusz wskazał mi drogę, którą mogę podążać i wiem, że już się nie zgubię. Dziękuję!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju

Terapia to jedna z najwspanialszych rzeczy jaka mnie w życiu spotkała. Nigdy nie przypuszczałabym, że moje życie może tak wyglądać jak dzisiaj. Nauczyłam się żyć inaczej. Wszystko to dzięki Panu Januszowi, który jest wspaniałym specjalistą i niesamowitym człowiekiem. Jego ogromna wiedza i empatia pozwalają małymi krokami robić wielkie postępy. Pomimo, że terapia w wielu momentach jest trudna, to zawsze z chęcią udaję się do Pana Janusza, bo wiem, że spotkam się tam ze zrozumieniem i szczerością. Pomimo wielu obaw na początku, po każdej wizycie czułam, że jestem we właściwym miejscu.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju

Adriana Syska
Pana Janusza wyszukałam przez internet. Do wyboru przekonał mnie jego ciepły uśmiech na zdjęciu profilowym. Napisałam maila z prośba o wizytę, odpowiedz dostałam jeszcze tego samego dnia.
Po przejściu terapii zrozumiałam, że ja to ja, żyję tu i teraz i dla siebie.
Nauczyłam się zasypiać dziękując za dzień a poranki są wyczekiwane jak kolejne urodziny, jak przerwa miedzy lekcjami, jak kolejne święta, które przynoszą radość i miłość.
Pokochałam siebie, swoje życie. Obdarzyłam się bezgranicznym zaufaniem, zostałam swoim wojownikiem a zarazem najlepszym przyjacielem .Jedyną osobą, która będzie zawsze ze mną, będę ja sama. Egoizm? Nie! Miłości do samego siebie nigdy za wiele:).
Ufam, że rzeka życia uniesie mnie na spokojne wody i nie mam obaw w jaką podróż mnie zabierze.
Dziękuję Januszu,że umiałeś mnie wysłuchać, że byłeś i podziwiałeś jak z małej dziewczynki dojrzewa piękny kwiat piwonii.Ta ogromna ilość płatków, nasączona wiedzą, wystarczy na resztę cudownego życia. Jestem gotowa aby żyć bez opiekuna.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju kryzys emocjonalny

Agata Z.
W wyborze terapeuty w osobie pana Janusza Moczydłowskiego pomogła mi przyjaciółka. Znalazłam się na życiowym zakręcie z którego nie umiałam sama wyjść. Broniłam się przed terapią wymyślając mnóstwo powodów aby z niej nie skorzystać.
Pamiętam moją pierwsza wizytę. Usiadłam na brzegu fotela, przygarbiona, nieszczęśliwa i usłyszałam: „Widzę ,że pani nie ma swojego życia. Pani żyje życiem innych.” I to była cała prawda o mnie. Swoje poczucie wartości odnajdywałam w oczach innych. Żyjąc tak aby spełniać ich oczekiwania. Taki sposób bycia nabyłam w dzieciństwie, gdy trzeba było zasłużyć na miłość rodziców będąc grzeczną. W wirze życia, gromadząc dobra materialne, troszcząc się o rodzinę- zapomniałam o sobie. Zrozumiałam to dopiero po wielu spotkaniach z panem Januszem.
Na początku chciałam zmieniać wszystkich wokół, robiłam z siebie ofiarę. Ale to pan Moczydłowski uświadomił mi, że nie mam wpływu na inne osoby. Mam wpływ tylko na siebie. I albo zacznę pracować nad sobą , albo będę dalej narzekać i męczyć się sama ze sobą. Zawalczyłam o siebie. Pan Janusz pomógł mi wyjść z życiowego zakrętu i odnaleźć drogę do siebie. Podjęłam pracę z wewnętrznym dzieckiem, zaopiekowałam się sobą – małą dziewczynką. Zagoiły się rany z dzieciństwa. Dzięki panu Januszowi, wreszcie jestem sobą i kocham życie. Spotkania z moim terapeutą ( bo tak o panu Januszu mówię), uświadomiły mi, że z wadami się nie walczy tylko się je ma i zna, i nad nimi pracuje jeśli utrudniają relacje z innymi na których nam zależy (rodzina , przyjaciele).
Z zarozumiałej, wszystko lepiej wiedzącej osoby stałam się kobietą, która wreszcie wie czego chce. To nie znaczy, że w każdy dzień mojego życia świeci już tylko słońce. Są i trudne dni ale teraz po terapii wiem, jak przetrwać burzę. Stałam się silniejsza i uważam ,że bez pana Janusza nie dałabym rady. Jest nie tylko profesjonalnym psychoterapeutą ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.
Jestem ogromnie wdzięczna mojemu terapeucie, że wreszcie odzyskałam siebie.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: W innym miejscu

Polecam terapię u Pana Janusza wspaniały i ciepły człowiek. Dzięki niemu poznałam siebie a co najważniejsze pokochałam siebie i swoje drugie ja . To Pan Janusz sprawił, że mam chęć do rozwijania się , do życia gdyż byłam na etapie chęci zakończenia go.Dzięki terapii wiem że jestem w stanie pokonać nie pokonać a zaakceptować swoje słabości, cieszyć się z każdej chwili dawać uśmiech i szczęście innym a wiecie dlaczego Bo pokochałam siebie .Dziękuję Panie Januszu i w chwilach słabości wiem co zrobić .Polecam szczerze Pana Janusza on działa cuda ☺☺☺jeśli sobie w tym zechcemy pomóc. Bez naszych chęci zmiany swojego życia Pan Janusz nie zrobi nic .Życzę wytrwałości i zrobienia pierwszego kroku do bycia szczęśliwym

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju problemy z samym sobą

Chciałbym osobiście polecić Pana Janusza Moczydłowskiego. Jest on wspaniałym psychologiem, ogromnie komunikatywnym i przezabawnym. W pewnym momencie swojego życia, a mianowicie w wieku lat osiemnastu, wplątałem się w spiralę błędów i byłem pogubiony. Szukałem specjalisty, z którym mógłbym porozmawiać i poszukać rozwiązania, ponieważ nie chciałem rozmawiać o tym z rodziną. Z Panem Januszem spędziłem około 3-4 sesji i ogromnie się uśmialiśmy, ale też porozmawialiśmy na poważnie o tym, co mnie przygniatało. Okazało się, że wyjście z tych problemów było naprawdę prostsze niż myślałem. Dzięki Panu Januszowi zobaczyłem, że tak naprawdę to ze mną był problem. Dzisiaj właśnie dzięki niemu inaczej patrzę na różne sytuacje z przeszłości, a zabawne momenty pamiętam do dziś. Jeżeli chodzi o podejście Pana Moczydłowskiego to jest ono perfekcyjne. Dzisiaj mam dwadzieścia lat, a demony przeszłości zostały w tyle. Polecam takiego psychoterapeutę, każdemu który chce porozmawiać z kimś o trudnych problemach, a jednocześnie poszukuje takiego zwykłego, serdecznego klimatu.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: W innym miejscu niechęć do życia

Szczerze polecam, bo to człowiek, który chce i potrafi pomóc. Do Pana Janusza trafiłam przekonana, że życie jest ciężkie, świat jest potworny, a ludzie podli. Że robię wszystko, co muszę, a mimo to nic mi nie wychodzi. Myślałam, że mam pecha i dlatego spadają mi na głowę problemy inne niż wszystkim, takie nie do rozwiązania. Byłam rozczarowana dorosłością, macierzyństwem i nieszczęśliwa. Przekonana, że życie kopie mnie w zadek na każdym rogu. Że los się ze mnie śmieje, i że jestem beznadziejna. Nie wiedziałam jak psychoterapeuta miałby mi pomóc. Myślałam, że opowiem mu o swoim życiu, a on rozłoży ręce i powie, że mamy impas. Trochę się wstydziłam, trochę bałam, ale opowiadałam. Pan Janusz słuchał moich płaczów, narzekań, frustracji. Czasem coś doradził, czasem pochwalił, a czasem powiedział coś, co złościło. Zawsze czułam się rozumiana i szanowana. Z czasem polubiłam nasze spotkania i szłam jak do przyjaciela. Nie wiem, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać, tzn. ja zaczęłam się zmieniać. Pamiętam rozchwianie emocjonalne i chęć zaprzestania tych wizyt, ale wtedy też miała miejsce sytuacja, która dodała mi skrzydeł. Chciałam o tym opowiedzieć Panu Januszowi, pochwalić się. W końcu przestałam się żalić, zaczęłam chwalić. Odzyskałam wewnętrzną siłę i spokój. Pan Janusz okazał się dla mnie bezinteresowną osobą, która wyciągnęła do mnie dłoń. Takim promykiem, którego wystarczyło się tylko chwycić. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że ja od kilku lat nie sprawiłam sama sobie żadnej przyjemności. Ciągle tylko mąż, dzieci i rodzice, a przecież jeśli nie zatroszczę się o siebie to i nie będę umiała o innych. Potem przyszły kolejne odkrycia. Najbardziej szokujące było dla mnie odkrycie, że chcę to wystarczający powód. Że jeśli czegoś chcę to mogę to zrobić. Nie potrzebuję analiz i dodatkowych argumentów. Że moje chcę nie jest mniej ważne od chcę moich bliskich. Pan Janusz nie rozwiązał moich problemów, nie sprawił, że zniknęły, nie zmienił świata, ale zmienił mnie i za to jestem mu bardzo wdzięczna. Przestałam się bać i zaczęłam działać. Dziś zrobiło się wokół mnie jakoś jaśniej, ludzie okazali się mili, a życie piękne. Dziś chce mi się żyć. Rozstawałam się z Panem Januszem z płaczem, jakbym żegnała przyjaciela przed daleką podrożą, ale bez lęków i ze świadomością, że Pana Janusza mam przy sobie już zawsze. Każdej osobie, a zwłaszcza zagubionej, zniechęconej i rozczarowanej życiem polecam spotkanie z Panem Januszem Moczydłowskim.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu

Pana Janusza poleciła mi znajoma. Idąc na pierwszą wizytę nie liczyłam na jakiekolwiek efekty ale chciałam spróbować. Warto było. Teraz mogę szczerze powiedzieć iż bardzo się cieszę że trafiłam do Pana Janusza ponieważ jest on bardzo dobrym terapeutą który niczego nie narzuca, do niczego nie zmusza, nie ocenia - po prostu słucha i ukierunkowuje, dzięki czemu sama mogę sobie radzić ze wszystkim. Terapia pomogła mi otworzyć oczy na wiele rzeczy których do tej pory nie zauważałam, albo po prostu nie chciałam zauważać. Zrozumiałam, że nie mam wpływu na wszystko co się wokół mnie dzieje i nie muszę mieć nad tym kontroli. Teraz dzięki terapii u Pana Janusza jestem szczęśliwa, pewna siebie, wiem czego chcę i konsekwentnie dążę do wyznaczonego celu. Czuję się silna i myślę, że nic nie jest w stanie mnie złamać. A jeśli nawet coś pójdzie trochę nie tak, jeśli się potknę - to trudno, świat się nie zawali - bez problemu wstanę i pójdę dalej.
Jestem bardzo wdzięczna Panu Januszowi za to że mi pomógł i szczerze polecam go wszystkim, którzy chcą rozpocząć terapię i popracować trochę nad sobą.
Pozdrawiam
Monika

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Lokalizacja: W innym miejscu

Pan Janusz to człowiek pełen empatii, ze wspaniałym podejściem do pacjenta, to świetny psycholog, cierpliwy, wyrozumiały, słuchający, z profesjonalizmem zadający pytania.
Wszystkim, którzy szukają pomocy polecam Pana Moczydłowskiego, zachęcam do podjęcia terapii, aby mieć odwagę wyjścia z zakrętu.
Dzięki terapii jestem szczęśliwa, pewna siebie, otwarta, pełna radości i nie boję się podejmowania ważnych decyzji i najważniejsze widzę siebie, swoje zalety, ale i potrzeby. Dzięki temu łatwiej mi dostrzec innych ludzi. Od kiedy umiem być dla siebie, jestem też dla innych.
Dzięki terapii odczuwam spokój, nie mam poczucia, że robię coś bo muszę, ale robię to bo chcę. Nauczyłam się mówić co myślę, ale wyrażam te myśli z intencją nieranienia.
Terapia to czas dla nas, a my z reguły dla siebie mało poświęcamy czasu.
Moją terapię porównuję do metafory z maską tlenową w samolocie. Instrukcja mówi, że w razie konieczności najpierw zakładamy maskę sobie, a potem pomagamy innym. Jeżeli nie zajmiesz się sobą, nie będziesz w stanie być dla drugiego człowieka:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K

Na początku, zanim jeszcze poszłam na wizytę nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Strasznie bałam się ludzi, i gdy tylko weszłam to rozpłakałam się ze stresu, że po prostu spotykam nową osobę. Pan Janusz był bardzo miły i wyrozumiały i to przekonało mnie, że zdecydowanie powinnam kontynuować wizyty. Teraz, przy końcu jestem zupełnie innym człowiekiem :) Przestałam bać się ludzi, umiem nawiązywać kontakty, nie stresuję się wszystkim co mnie otacza, zrozumiałam że lęki da się pokonać i że da się pokochać siebie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pan Janusz tylko nakierowywał mnie na odpowiedzi i tak na prawdę sama wewnętrznie sobie z tym radziłam, by teraz po terapii dalej móc sobie radzić. Jestem niezmiernie wdzięczna i jeśli ktoś myśli nad wizytą a boi się tego co mogłoby się stać to weźcie pod uwagę moją opinię, bo nie wymieniłabym chwil spędzonych na wizytach na nic innego, gdyż pomogły mi one w zostaniu sobą :)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Usługi i ceny

Psychoterapia indywidualna

od 100 zł

Partyzantów 9a, Zamość

Integratywne Centrum Rozwoju

od 100 zł

Psychoterapia rodzinna

od 130 zł

Partyzantów 9a, Zamość

Integratywne Centrum Rozwoju

od 130 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K
Lokalizacja: W innym miejscu

Pan Janusz jest inny niż wszystkie znane mi dotąd osoby. Przy pierwszym spotkaniu ogromnym szokiem było dla mnie odkrycie tego, że on wie co ja naprawdę myślę. Nie musiałam już niczego ukrywać, udawać. Pozwolił mi obnażyć moje największe lęki, mogłam być naprawdę sobą. W dalszej terapii uświadomiłam sobie, że dzięki Panu Januszowi odzyskałam godność człowieka, co dało mi wiarę we własne możliwości i siłę w pokonywaniu trudności jakie niesie życie. To Pan Janusz wskazał mi drogę, którą mogę podążać i wiem, że już się nie zgubię. Dziękuję!

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

R
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju

Terapia to jedna z najwspanialszych rzeczy jaka mnie w życiu spotkała. Nigdy nie przypuszczałabym, że moje życie może tak wyglądać jak dzisiaj. Nauczyłam się żyć inaczej. Wszystko to dzięki Panu Januszowi, który jest wspaniałym specjalistą i niesamowitym człowiekiem. Jego ogromna wiedza i empatia pozwalają małymi krokami robić wielkie postępy. Pomimo, że terapia w wielu momentach jest trudna, to zawsze z chęcią udaję się do Pana Janusza, bo wiem, że spotkam się tam ze zrozumieniem i szczerością. Pomimo wielu obaw na początku, po każdej wizycie czułam, że jestem we właściwym miejscu.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju

Adriana Syska
Pana Janusza wyszukałam przez internet. Do wyboru przekonał mnie jego ciepły uśmiech na zdjęciu profilowym. Napisałam maila z prośba o wizytę, odpowiedz dostałam jeszcze tego samego dnia.
Po przejściu terapii zrozumiałam, że ja to ja, żyję tu i teraz i dla siebie.
Nauczyłam się zasypiać dziękując za dzień a poranki są wyczekiwane jak kolejne urodziny, jak przerwa miedzy lekcjami, jak kolejne święta, które przynoszą radość i miłość.
Pokochałam siebie, swoje życie. Obdarzyłam się bezgranicznym zaufaniem, zostałam swoim wojownikiem a zarazem najlepszym przyjacielem .Jedyną osobą, która będzie zawsze ze mną, będę ja sama. Egoizm? Nie! Miłości do samego siebie nigdy za wiele:).
Ufam, że rzeka życia uniesie mnie na spokojne wody i nie mam obaw w jaką podróż mnie zabierze.
Dziękuję Januszu,że umiałeś mnie wysłuchać, że byłeś i podziwiałeś jak z małej dziewczynki dojrzewa piękny kwiat piwonii.Ta ogromna ilość płatków, nasączona wiedzą, wystarczy na resztę cudownego życia. Jestem gotowa aby żyć bez opiekuna.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju kryzys emocjonalny

Agata Z.
W wyborze terapeuty w osobie pana Janusza Moczydłowskiego pomogła mi przyjaciółka. Znalazłam się na życiowym zakręcie z którego nie umiałam sama wyjść. Broniłam się przed terapią wymyślając mnóstwo powodów aby z niej nie skorzystać.
Pamiętam moją pierwsza wizytę. Usiadłam na brzegu fotela, przygarbiona, nieszczęśliwa i usłyszałam: „Widzę ,że pani nie ma swojego życia. Pani żyje życiem innych.” I to była cała prawda o mnie. Swoje poczucie wartości odnajdywałam w oczach innych. Żyjąc tak aby spełniać ich oczekiwania. Taki sposób bycia nabyłam w dzieciństwie, gdy trzeba było zasłużyć na miłość rodziców będąc grzeczną. W wirze życia, gromadząc dobra materialne, troszcząc się o rodzinę- zapomniałam o sobie. Zrozumiałam to dopiero po wielu spotkaniach z panem Januszem.
Na początku chciałam zmieniać wszystkich wokół, robiłam z siebie ofiarę. Ale to pan Moczydłowski uświadomił mi, że nie mam wpływu na inne osoby. Mam wpływ tylko na siebie. I albo zacznę pracować nad sobą , albo będę dalej narzekać i męczyć się sama ze sobą. Zawalczyłam o siebie. Pan Janusz pomógł mi wyjść z życiowego zakrętu i odnaleźć drogę do siebie. Podjęłam pracę z wewnętrznym dzieckiem, zaopiekowałam się sobą – małą dziewczynką. Zagoiły się rany z dzieciństwa. Dzięki panu Januszowi, wreszcie jestem sobą i kocham życie. Spotkania z moim terapeutą ( bo tak o panu Januszu mówię), uświadomiły mi, że z wadami się nie walczy tylko się je ma i zna, i nad nimi pracuje jeśli utrudniają relacje z innymi na których nam zależy (rodzina , przyjaciele).
Z zarozumiałej, wszystko lepiej wiedzącej osoby stałam się kobietą, która wreszcie wie czego chce. To nie znaczy, że w każdy dzień mojego życia świeci już tylko słońce. Są i trudne dni ale teraz po terapii wiem, jak przetrwać burzę. Stałam się silniejsza i uważam ,że bez pana Janusza nie dałabym rady. Jest nie tylko profesjonalnym psychoterapeutą ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.
Jestem ogromnie wdzięczna mojemu terapeucie, że wreszcie odzyskałam siebie.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: W innym miejscu

Polecam terapię u Pana Janusza wspaniały i ciepły człowiek. Dzięki niemu poznałam siebie a co najważniejsze pokochałam siebie i swoje drugie ja . To Pan Janusz sprawił, że mam chęć do rozwijania się , do życia gdyż byłam na etapie chęci zakończenia go.Dzięki terapii wiem że jestem w stanie pokonać nie pokonać a zaakceptować swoje słabości, cieszyć się z każdej chwili dawać uśmiech i szczęście innym a wiecie dlaczego Bo pokochałam siebie .Dziękuję Panie Januszu i w chwilach słabości wiem co zrobić .Polecam szczerze Pana Janusza on działa cuda ☺☺☺jeśli sobie w tym zechcemy pomóc. Bez naszych chęci zmiany swojego życia Pan Janusz nie zrobi nic .Życzę wytrwałości i zrobienia pierwszego kroku do bycia szczęśliwym

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Lokalizacja: Integratywne Centrum Rozwoju problemy z samym sobą

Chciałbym osobiście polecić Pana Janusza Moczydłowskiego. Jest on wspaniałym psychologiem, ogromnie komunikatywnym i przezabawnym. W pewnym momencie swojego życia, a mianowicie w wieku lat osiemnastu, wplątałem się w spiralę błędów i byłem pogubiony. Szukałem specjalisty, z którym mógłbym porozmawiać i poszukać rozwiązania, ponieważ nie chciałem rozmawiać o tym z rodziną. Z Panem Januszem spędziłem około 3-4 sesji i ogromnie się uśmialiśmy, ale też porozmawialiśmy na poważnie o tym, co mnie przygniatało. Okazało się, że wyjście z tych problemów było naprawdę prostsze niż myślałem. Dzięki Panu Januszowi zobaczyłem, że tak naprawdę to ze mną był problem. Dzisiaj właśnie dzięki niemu inaczej patrzę na różne sytuacje z przeszłości, a zabawne momenty pamiętam do dziś. Jeżeli chodzi o podejście Pana Moczydłowskiego to jest ono perfekcyjne. Dzisiaj mam dwadzieścia lat, a demony przeszłości zostały w tyle. Polecam takiego psychoterapeutę, każdemu który chce porozmawiać z kimś o trudnych problemach, a jednocześnie poszukuje takiego zwykłego, serdecznego klimatu.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

A
Lokalizacja: W innym miejscu niechęć do życia

Szczerze polecam, bo to człowiek, który chce i potrafi pomóc. Do Pana Janusza trafiłam przekonana, że życie jest ciężkie, świat jest potworny, a ludzie podli. Że robię wszystko, co muszę, a mimo to nic mi nie wychodzi. Myślałam, że mam pecha i dlatego spadają mi na głowę problemy inne niż wszystkim, takie nie do rozwiązania. Byłam rozczarowana dorosłością, macierzyństwem i nieszczęśliwa. Przekonana, że życie kopie mnie w zadek na każdym rogu. Że los się ze mnie śmieje, i że jestem beznadziejna. Nie wiedziałam jak psychoterapeuta miałby mi pomóc. Myślałam, że opowiem mu o swoim życiu, a on rozłoży ręce i powie, że mamy impas. Trochę się wstydziłam, trochę bałam, ale opowiadałam. Pan Janusz słuchał moich płaczów, narzekań, frustracji. Czasem coś doradził, czasem pochwalił, a czasem powiedział coś, co złościło. Zawsze czułam się rozumiana i szanowana. Z czasem polubiłam nasze spotkania i szłam jak do przyjaciela. Nie wiem, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać, tzn. ja zaczęłam się zmieniać. Pamiętam rozchwianie emocjonalne i chęć zaprzestania tych wizyt, ale wtedy też miała miejsce sytuacja, która dodała mi skrzydeł. Chciałam o tym opowiedzieć Panu Januszowi, pochwalić się. W końcu przestałam się żalić, zaczęłam chwalić. Odzyskałam wewnętrzną siłę i spokój. Pan Janusz okazał się dla mnie bezinteresowną osobą, która wyciągnęła do mnie dłoń. Takim promykiem, którego wystarczyło się tylko chwycić. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że ja od kilku lat nie sprawiłam sama sobie żadnej przyjemności. Ciągle tylko mąż, dzieci i rodzice, a przecież jeśli nie zatroszczę się o siebie to i nie będę umiała o innych. Potem przyszły kolejne odkrycia. Najbardziej szokujące było dla mnie odkrycie, że chcę to wystarczający powód. Że jeśli czegoś chcę to mogę to zrobić. Nie potrzebuję analiz i dodatkowych argumentów. Że moje chcę nie jest mniej ważne od chcę moich bliskich. Pan Janusz nie rozwiązał moich problemów, nie sprawił, że zniknęły, nie zmienił świata, ale zmienił mnie i za to jestem mu bardzo wdzięczna. Przestałam się bać i zaczęłam działać. Dziś zrobiło się wokół mnie jakoś jaśniej, ludzie okazali się mili, a życie piękne. Dziś chce mi się żyć. Rozstawałam się z Panem Januszem z płaczem, jakbym żegnała przyjaciela przed daleką podrożą, ale bez lęków i ze świadomością, że Pana Janusza mam przy sobie już zawsze. Każdej osobie, a zwłaszcza zagubionej, zniechęconej i rozczarowanej życiem polecam spotkanie z Panem Januszem Moczydłowskim.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu

Pana Janusza poleciła mi znajoma. Idąc na pierwszą wizytę nie liczyłam na jakiekolwiek efekty ale chciałam spróbować. Warto było. Teraz mogę szczerze powiedzieć iż bardzo się cieszę że trafiłam do Pana Janusza ponieważ jest on bardzo dobrym terapeutą który niczego nie narzuca, do niczego nie zmusza, nie ocenia - po prostu słucha i ukierunkowuje, dzięki czemu sama mogę sobie radzić ze wszystkim. Terapia pomogła mi otworzyć oczy na wiele rzeczy których do tej pory nie zauważałam, albo po prostu nie chciałam zauważać. Zrozumiałam, że nie mam wpływu na wszystko co się wokół mnie dzieje i nie muszę mieć nad tym kontroli. Teraz dzięki terapii u Pana Janusza jestem szczęśliwa, pewna siebie, wiem czego chcę i konsekwentnie dążę do wyznaczonego celu. Czuję się silna i myślę, że nic nie jest w stanie mnie złamać. A jeśli nawet coś pójdzie trochę nie tak, jeśli się potknę - to trudno, świat się nie zawali - bez problemu wstanę i pójdę dalej.
Jestem bardzo wdzięczna Panu Januszowi za to że mi pomógł i szczerze polecam go wszystkim, którzy chcą rozpocząć terapię i popracować trochę nad sobą.
Pozdrawiam
Monika

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Lokalizacja: W innym miejscu

Pan Janusz to człowiek pełen empatii, ze wspaniałym podejściem do pacjenta, to świetny psycholog, cierpliwy, wyrozumiały, słuchający, z profesjonalizmem zadający pytania.
Wszystkim, którzy szukają pomocy polecam Pana Moczydłowskiego, zachęcam do podjęcia terapii, aby mieć odwagę wyjścia z zakrętu.
Dzięki terapii jestem szczęśliwa, pewna siebie, otwarta, pełna radości i nie boję się podejmowania ważnych decyzji i najważniejsze widzę siebie, swoje zalety, ale i potrzeby. Dzięki temu łatwiej mi dostrzec innych ludzi. Od kiedy umiem być dla siebie, jestem też dla innych.
Dzięki terapii odczuwam spokój, nie mam poczucia, że robię coś bo muszę, ale robię to bo chcę. Nauczyłam się mówić co myślę, ale wyrażam te myśli z intencją nieranienia.
Terapia to czas dla nas, a my z reguły dla siebie mało poświęcamy czasu.
Moją terapię porównuję do metafory z maską tlenową w samolocie. Instrukcja mówi, że w razie konieczności najpierw zakładamy maskę sobie, a potem pomagamy innym. Jeżeli nie zajmiesz się sobą, nie będziesz w stanie być dla drugiego człowieka:)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K

Na początku, zanim jeszcze poszłam na wizytę nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Strasznie bałam się ludzi, i gdy tylko weszłam to rozpłakałam się ze stresu, że po prostu spotykam nową osobę. Pan Janusz był bardzo miły i wyrozumiały i to przekonało mnie, że zdecydowanie powinnam kontynuować wizyty. Teraz, przy końcu jestem zupełnie innym człowiekiem :) Przestałam bać się ludzi, umiem nawiązywać kontakty, nie stresuję się wszystkim co mnie otacza, zrozumiałam że lęki da się pokonać i że da się pokochać siebie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pan Janusz tylko nakierowywał mnie na odpowiedzi i tak na prawdę sama wewnętrznie sobie z tym radziłam, by teraz po terapii dalej móc sobie radzić. Jestem niezmiernie wdzięczna i jeśli ktoś myśli nad wizytą a boi się tego co mogłoby się stać to weźcie pod uwagę moją opinię, bo nie wymieniłabym chwil spędzonych na wizytach na nic innego, gdyż pomogły mi one w zostaniu sobą :)

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Ponad 26 lata zajmuję się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób dorosłych / powyżej 18 lat , par oraz rodzin. Z przyjemnością osobistą podnoszę...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia lękowe
 • depresja
 • fobie
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski - psychologia
 • Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu - studia podyplomowe / zarządzanie procesami pracy
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie - studia podyplomowe / doradca zawodowy
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych - Bolesławiec - 2016

Znajomość języków

Angielski, Niemiecki

Publikacje i artykuły

Publikacje (1)