Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych stomatologów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Interesuje się szczególnie odbudowami estetycznymi zębów oraz leczeniem ortodontycznym pacjentów młodo...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Ortodoncja
  • Protetyka stomatologiczna
  • Stomatologia ogólna

Znajomość języków

  • Angielski

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy

Ilona Budkiewicz

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: HappySmile Klinika Stomatologii i Medycyny Estetycznej

Polecam serdecznie dr. Aleksandrę Zawiślak. Uratowała moje zęby po nieudanym aparacie ortodontycznym. Przejęła moje leczenie z innej kliniki, sprawnie zdjęła to, co trzeba i uratowała resztę przed wyrwaniem. Mila, ambitna i bardzo profesjonalna. Świetny kontakt z pacjentem. Polecam każdemu komu zależy na pięknym uśmiechu.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od ok 3 lat czyli od 1 ciąży mam problem z zębami.
Jestem chora na cukrzyce typ 1 od 19 lat, ale od 3 lat mam pełno zębów do leczenia, jeden zalecze to zrobi się pruchnica w drogim. Plomby nie trzymają się dłużej niż tydzień lub dwa. Lecze się od urodzenia w jednej klinice więc nie uważam że mają zły sprzęt itp.
Żeby mi się kruszą. Nie wiem co robić

Zmiany hormonalne w ciąży i zmiany w gospodarce węglowodanowej podczas cukrzycy sprzyjają powstawaniu chorób dziąseł i próchnicy natomiast ich nie powodują :) Należy pamiętać, że głównymi czynnikami powodującymi próchnicę są bakterie i dostarczane dla bakterii z pożywieniem cukry. Proponuje upewnić się, że stosowana przez Panią metoda mycia zębów jest prawidłowa, a pasta którą Pani stosuje zawiera odpowiednią ilość fluoru (1450 ppm). Jeśli ma Pani co do tego wątpliwości myśle, że każdy lekarz poświęci 5 minut żeby przedstawić prawidłowe metody. W większości gabinetów są też higienistki, które takie wizyty przeprowadzają. Proszę też nie zapominać o codziennym nitkowaniu zębów, jako dodatkowe narzędzie do higieny polecam irygator. Kolejnym problemem, który może Pani dokuczać i na który należy zwrócić uwagę jest suchość jamy ustnej (kserostomia). Mała ilość śliny również może sprzyjać szybszemu rozwojowi próchnicy. W razie pytań służę pomocą :)

lek. dent. Aleksandra Zawiślak

Blisko tydzień temu miałam wyrwaną dolną lewą ósemkę (bez szwów, była widoczna, szybki zabieg). Dziś wciąż odczuwam dolegliwości bólowe (i osłabienie, ale to akurat może być spowodowane zbyt małą liczbą kalorii po ekstrakcji), ale - co dziwne - nie tyle w miejscu ekstrakcji, ale i przy górnych zębach (raczej z tyłu), nieco do ucha, skroni a także trochę i na dole, ale raczej nie przy samym miejscu po ekstrakcji. Czy ból może promieniować z dołu na górę? Czy mogło dojść do uszkodzenia nerwu? Przyznam, że nieco się obawiam, ponieważ miałam kiedyś podobne objawy po leczeniu kanałowym górnego zęba i ból oraz cala diagnostyka trwały naprawdę długo. Czy należy sie tym niepokoić? Dziękuję :)

Polecam pójść na wizytę kontrolną do lekarza, który usuwał ząb. Bardzo często (w szczególności po ekstrakcjach dolnych ósemek) dochodzi do zapalenia zębodołu, ból jak najbardziej może promieniować. W takim przypadku trzeba odpowiednio zabezpieczyć ranę. Jeśli doszłoby do uszkodzenia nerwu to odczuwałaby Pani mrowienie (brak czucia na bródce/dolnej wardze) a takich objawów Pani nie wymieniała :) W przypadku, gdy jest to zapalenie zębodołu lekarz musi odpowiednimi lekarstwami przepłukać ranę i założyć odpowiednie leki. Pacjent z reguły szybko odzczuwa ulgę. Można też skontrolować czy nie ma Pani gorączki? Oczywiście jeśli lekarz wykluczy zapalenie, trzeba poszukać przyczyny bólu - pzydantne może tu być zdjęcie panoramiczne (OPG). W razie pytań służę pomocą :)

lek. dent. Aleksandra Zawiślak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania