ŻYLAKI co z nimi dalej

Witam Panie Doktorze.
Mam 42 lata.W wieku 21 lat miałam usunięte żylaki kończyny dolnej prawej (zabieg tylko na obszarze łydki). Póżniej w wieku 30 lat -lewą nogę ostrzykiwaną,a prawą ponownie ciętą.Teraz oprócz żylaka, pod zgięciem nogi robi mi się krwiak,a na łydce wyszła sieć pajączków-wygląda to jakbym miała brudną łydkę(ktoś kiedyś zwrócił mi uwagę-ubrudziła sobie pani nogę)Po długim staniu na nogach bolą mnie i puchną zwłaszcza ta prawa.Co można z tym zrobić?Jeszcze jedno nie jestem osobą otyłą.Waga 62kg,wzrost 163cm.Pozdrawiam.

dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski Chirurg naczyniowy, Flebolog, Chirurg Osielsko
Pani opis przebiegu choroby jest dosyć typowy. Operacja żylaków "tylko na łydce" a później dodatkowe zabiegi chirurgiczne ostrzykiwania bez istotnego wpływu na stan nóg. W tej sytuacji należy zacząć od badania USG doppler w celu wykrycia źródła refluksu. Leczenie żylaków nawrotowych po kilku interwencjach nie jest sprawą łatwą, dlatego warto wybrać flebologa z odpowiednim doświadczeniem. Na pewno wskazane jest stosowanie wyrobów uciskowych i leków flebotropowych.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.