Witam Panie Doktorze.
Mam 42 lata.W wieku 21 lat miałam usunięte żylaki kończyny dolnej prawej (zabieg tylko na obszarze łydki). Póżniej w wieku 30 lat -lewą nogę ostrzykiwaną,a prawą ponownie ciętą.Teraz oprócz żylaka, pod zgięciem nogi robi mi się krwiak,a na łydce wyszła sieć pajączków-wygląda to jakbym miała brudną łydkę(ktoś kiedyś zwrócił mi uwagę-ubrudziła sobie pani nogę)Po długim staniu na nogach bolą mnie i puchną zwłaszcza ta prawa.Co można z tym zrobić?Jeszcze jedno nie jestem osobą otyłą.Waga 62kg,wzrost 163cm.Pozdrawiam.
dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski
Chirurg naczyniowy, Flebolog, Chirurg
Więcbork
Pani opis przebiegu choroby jest dosyć typowy. Operacja żylaków "tylko na łydce" a później dodatkowe zabiegi chirurgiczne ostrzykiwania bez istotnego wpływu na stan nóg. W tej sytuacji należy zacząć od badania USG doppler w celu wykrycia źródła refluksu. Leczenie żylaków nawrotowych po kilku interwencjach nie jest sprawą łatwą, dlatego warto wybrać flebologa z odpowiednim doświadczeniem. Na pewno wskazane jest stosowanie wyrobów uciskowych i leków flebotropowych.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.