Zwyrodnienie kręgosłupa oseoporoza kręgów szyjnych

3 odpowiedzi
Mam 39 lat. Od około 14 roku zycia mam krótsza lewa nogę o 3 cm ( w wyniku wypadku złamanie z przemieszczeniem w udzie) Z powodu bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym wykonałem rtg. Oto jego wynik: Zniesienie lordozy szyjnej z nieznaczną lewostronna skolioza. Zmiany zwyrodnieniowe przednich krawędzi trzonów kręgów C3-C7, osteoporoza ze zmniejszeniem wysokości trzonów kręgów C4-C6. Zwężenie krążków miedzykregowych C2-C3 C3-C4. Czy z rtg można odczytać osteoporoze?W środę idę na densytometrie by potwierdzić lub wykluczyć osteoporoze. Potrzebuję dobrego ortopede w Poznaniu który zajmie się moim przypadkiem.
Badaniem potwierdzającym osteoporozę jest densytometria. Brakuje informacji jaki jest rodzaj dolegliwości bólowych. Czy występują drętwienia kończyn górnych ? Ból może być pochodzenia przeciążeniowo zwyrodnieniowego lub o charakterze dyskopatii na co wskazuje zwężenie krążków międzykręgowych

dol bolowe kręgoslupa są spowodowane najprawdopodobniej wielopoziomowym uszkodzeniem dysków w kręgoslupie szyjnym a nie osteoporazą (która nie daje dol .bólowych do czasu wystąpienia złamań) oczywiście kwestie osteoporozy należy wyjaśnić lecz przyczyna dolegliwości to dyskopatia
W rtg można stwierdzić osteoporozę, ale badaniem referencyjnym jest densytometria.