Zwracam się z uprzejmą prośbą o radę. Na podstawie gastroskopii zdiagnozowano u mnie przepuklinę rozworu przełykowego. Nie otrzymałam jednak żadnej informacji na temat wielkości przepukliny. W przełyku nie stwierdzono zmian zapalnych, ale są przekrwienia miejscowe w błonie śluzowej żołądka. Przepisano mi na to Dexilant, który, moim zdaniem, zbyt mocno spowalnia trawienie i mam wrażenie, że pokarm „stoi” w przełyku. Kiedy nie brałam Dexilantu, nie czułam zastoju pokarmu, ale bolał mnie żołądek. Dodam, iż miałam TK klatki piersiowej z kontrastem, podczas którego przepukliny nie stwierdzono. To 1 problem. Kolejny dotyczy jelit. Podczas wykonanej kolonoskopii, która nie wykazała zmian patologicznych, oprócz żylaków odbytu I*, pobrano wycinki błony śluzowej jelita cienkiego i grubego. Niedawno otrzymałam wyniki:
I. Enteritis chronica gradu magno.
II. Colitis chronica activa mediocri gradu.

Potrzebuję fachowej konsultacji i dalszej, bardziej szczegółowej diagnostyki w tym zakresie. Uprzejmie proszę o polecenia, do którego specjalisty najlepiej się zwrócić. W moim moeście nie mam możliwości wykonania bardziej szczegółowych, od gastroskopii, badań.
mgr Bogusław Bienias
mgr Bogusław Bienias
Specjalista medycyny naturalnej, Dietetyk, Terapeuta
Rzeszów
Dzień dobry, po Pani opisie można stwierdzić, że źle funkcjonuje cały układ pokarmowy a przepuklina rozworu przełykowego albo jest albo nie. Ma Pani z pewnością przewlekle zapalenie jelita grubego umiarkowany stopien. Trzeba zregenerować więc cały układ pokarmowy. Inaczej do końca życia należy się liczyć z takimi dolegliwościami jak Pani opisuje. Mam doświadczenie w pracy z pacjentami w takim stanie. Jeżeli będzie Pani ściśle przestrzegała zaleceń, to Pani układ immunologiczny świetnie poradzi sobie z tymi problemami. Zapraszam do kontaktu. Przyjmuje w NZoZ Zabierzów (może Pani przez internet umówić się na wizytę),w Krakowie i Rzeszowie. Bogusław.bienias(at)Gmail.com
Udzielam także konsultacji telefonicznych.
Pozdrawiam Bogusław Bienias

Specjaliści w zakresie leczenia: przepuklina rozworu przełykowego

Jacek Jesipowicz

Jacek Jesipowicz

Chirurg, Proktolog

Lublin

Przemysław Życiński

Przemysław Życiński

Internista, Gastrolog

Nowy Targ

Mariusz Wyszkowski

Mariusz Wyszkowski

Gastrolog, Internista

Warszawa

Wojciech Kosikowski

Wojciech Kosikowski

Gastrolog

Lublin

Piotr Pniewski

Piotr Pniewski

Gastrolog, Internista

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 16 pytań dotyczących usługi: przepuklina rozworu przełykowego

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.