Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc i udzielenie informacji, abym mogl wstepnie potwie

1 odpowiedzi
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc i udzielenie informacji, abym mogl wstepnie potwierdzić lub wyklucyć, możliwość występowania dolegliwości z którą się zmagam.
Zmagam się z szumem usznym w lewym uchu od ok. miesiąca czasu. Jest to szum ciągły, zmienia się jego intensywność, ton, w zależności od pory dnia, jednego dnia potrafi być ledwo słyszalny innego bardziej dokuczliwy (mam wrażenie, że w momencie, gdy jestem wypoczęty szum jest mniejszy).
2,5 miesiąca temu usunąłem ząb (5tka mleczak z prawej strony), od tego momentu zacząłem przeciążać lewą stronę.
Przy zaciskaniu szczęki z lewej strony, czy ucisku zębów z lewej, przesuwaniu szczęki ton szumów się zmienia.
Moje pytanie, czy w takim odstępie czasu możliwe są ze wzgledu na brak zeba, takie "zmiany, dysfunkcje" w obrębie stawu skroniowo - żuchwowego, ażeby wywoływać szumy uszne?
Dodam, że laryngologicznie, nie ma żadnych zmian.
lat 35
Witam
Szumy uszne bardzo często towarzysza problemom ze stawem skroniowo żuchowym (TMD) oraz zawężonemu modelowi przywodzenia żuchwy (CCP). Może byś taka sytuacja , że problemy miała pani wcześniej tylko nie powodowały żadnych odczuwalnych problemów, dolegliwości. Warto szybko to zdiagnozować i wdrożyć leczenie, bo czym krócej szumy trwają tym większa szansa ze ustąpią w wyniku leczenia.
Pozdrawiam
Tomasz Żuchowski