Związek ze starszym mężczyzną

1 odpowiedzi
Witam. Mam 21 lat i od jakiegoś czasu czuję, że potrzebuję rozmowy z kimś kto spojrzy na moją sytuację "fachowym" okiem. Mianowicie... od pół roku spotykam się z mężczyzną znacznie starszym ode mnie, starszym o 20 lat. Wiem, że to może jest szokująca różnica wieku, odczuwam to jak ludzie na ulicy na nas patrzą, co mówią niektórzy znajomi a przede wszystkim rodzina. Muszę zaznaczyć, że nie jestem z nim w związku "dla pieniędzy" jak się zazwyczaj myśli w takich sytuacjach; to nie jest bogaty człowiek, lecz ma bogate wnętrze i to mnie w nim urzekło. Potrafi mnie rozbawić, dogaduję się z nim jak z żadnym moim rówieśnikiem i nie czuję dzielącej nas różnicy wieku. Tego niestety nie rozumie moja rodzina... ubolewam nad tym szczególnie gdyż zawsze miałam dobry kontakt z rodzicami. Jestem jedynaczką więc problem jest moim zdaniem jeszcze większy bo rodzice skupiają tylko na mnie swoją uwagę. Jestem między młotem a kowadłem... nie wiem jak mam rozmawiać o tym z rodzicami, co powinnam robić, może to jest nienormalne i powinno się leczyć?? ale ja go kocham i to nie jest tylko jakaś fascynacja seksualna, więc czy z miłości można się wyleczyć? Czasem wszystko wydaje mi się bezsensu i mam ochotę odebrać sobie życie (nigdy takiej próby nie podjęłam) aby uciec od tego wszystkiego... Czy jest Pani w stanie mi pomóc? Doradzić co mam robić. Może mój "problem" nie wymaga większego zainteresowania ale serdecznie proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Z miłości można się "wyleczyć", ale pytanie: czy warto? Jeśli jedynym kłopotem w tym związku jest różnica wieku to może nie warto się leczyć? Inna kwestia to rodzice - nie wiem, czy oni znają Pani partnera? jeśli nie, to może wyobrażają sobie, że on Panią skrzywdzi, że traktuje Panią jako zabawkę? Myślę, że sprawa warta jest rozmowy - gdyby Pani chciała pogadać, to zapraszam :)