ZSO -NIEDOCZYNNOŚC TARCZYCY -A odczulanie

1 odpowiedzi
mam od ponad roku zespół suchego oka z ciężkim jego przebiegiem. Stale używam kropli.Jestem w grupie ryzyka niedoczynności tarczycy i HASHIMOTO Endokrynolog nie włączyła mi hormonu bo oprócz zespołu suchego oka nie mam objawów typowo dla niedoczynności oprócz małej tarczycy. Jak wspomniała gdybym teraz planowała ciążę (mam 20 l) to eutyrox na pewno mi wtedy włączyła Jak mówiła nie leczy się wyników ale i też objawy, które zgłasza chory TSH mam 2,20.Miałam próbę włączenia hormonu ale moje oczy zareagowały w podobny sposób jak teraz Dr stwierdziła,że jeżeli hormon nie pomógł i a raczej zaszkodził na oczy to nie ma potrzeby jego brania.Takie było założenie ,że jeżeli hormon pomoże na stan oczu to znaczy ,że jest to przyczyna od tarczycy.Jednak pytanie moje dotyczy odczulania,gdyż jestem też alergikiem na pyłki drzew ze szczególnym naciskiem na brzozę.Od 7.11 mam odczulanie-było to pierwsze odczulanie,14,11- drugie.I tak po pierwszym odczulaniu w drugim dniu bo zaczęły mnie bardzo piec i boleć oczy .Po drugim odczulaniu już na drugi dzień,Jest tak źle z tym oczami ,ze zastanawiam się czy powinnam się odczulać i czy to w ogóle może i ma to związek z moją chorobą autoimunologiczną, do końca nie potwierdzona. Czy tarczyca mogłaby w taki sposób zareagować,a co za tym idzie moje oczy.Czy szczepienie-odczulanie może ,musi być przerwane,Już pytam bo nie było z moimi oczami dobrze,ale znośnie .Teraz jest tragedia i wiążę to z momentem i z czasem odczulania Będę wdzięczna za odp.Daria
Witam, nie sądzę aby odczulanie w przebiegu choroby Hashimoto miało taki niekorzystny wpływ na objawy okulistyczne. Jednak szczególnie teraz sugerowałabym częściej oznaczać tsh i ft4. Pozdraiwam. Agnieskz aHaczek - Kluczewska