zródło EPA/DHA

3 odpowiedzi
Witam. Przy diecie gdzie mam ~130 g tłuszczu i potrzebuję ~7 g EPA/DHA jak najlepiej to uzupełnić? Czy 3 kapsułki Olimp omega 3 i 15 ml Tran Gal to dobry wybór ? Czy te suplementy w takich dawkach mogą dostarczyć też dużo rtęci lub innych toksyn ? Jakie wybrać dobre źródło przy tak wysokim spożyciu EPA/DHA ?
Witam serdecznie,

Wydaje się, że produkt MOREPA, firmy Minami Nutrition, ma skład, który pokrywałby to zapotrzebowanie: skład dziennej porcji (1 kapsułka): EPA (mg): 590 mg, DHA (mg): 130 mg, inne (mg): 130 mg.

Witam, dość trudne byłoby zaspokojenie tak dużego zapotrzebowania dietą talerzową, jednak ze względu na szczególne właściwości kwasów omega-3 lepiej zasięgnąć pełnej konsultacji, aby ustalić dietę i w odpowiednich proporcjach zastosować kwasy z rodziny omega 3 i 6.
Zapraszam na wizytę
Ciężko jest na 100% potwierdzić czystość w/w suplementów od metali ciężkich, ale są one sprzedawane w aptekach, więc poddawane są testom i kontrolom farmaceutycznym, więc wg mnie to dobry wybór. Warto do jadłospisu wprowadzić morskie tłuste ryby, łososia, makrelę - jako naturalne źródło. tran jest bardzo dobrym pomysłem.