znieczulanie przed laserem.

16 odpowiedzi
Jestem po pierwszym etapie depilacji laserem diodowym. Miejscami ból był taki, że łzy do oczu napływały.
Podobno można znieczulić obszar wrażliwszy na ból jakimś żelem/kremem.
Problem w tym że Emla jest na receptę. (kosmetyczka polecała ten krem)
Czy jest coś bez recepty, co pomoże mi przetrwać kolejne 4 zabiegi na strefę całkowitego bikini, pachy i nogi? I czy mogę owy specyfik trzymać dłużej na skórze?
Witam. My do znieczulenia skóry stosujemy krem o wyższym stężeniu lignokainy niz emla. Krem ten jest dostępny dla lekarzy i dostarczany przez przedstawicieli medycznych. Tubka kremu kosztuje 150 zł. Krem ten można trzymać na skórze ok 45 min żeby skóra była dobrze znieczulona. Nadaje się również do stosowania przed depilacją laserową.
Pozdrawiam.

Najlepiej zgłosić się do lekarza, który powinien bez problemu taki krem Pani przepisać.
Komfort pacjenta i protekcję skóry podczas zabiegu laserowego przede wszystkim zapewnia się: dobrym systemem chłodzenia głowicy, odpowiednim tempem zabiegu z uwzględnieniem czasu dla schłodzenia skóry i powrotu niskiej temperatury głowicy, dodatkowym systemem chłodzenia nawiewowego. Często wskazane jest domowe chłodzenie coldpackiem.
Dobre schłodzenie tuz przed przyłożeniem głowicy. Jeśli to ból nie do wytrzymania, może należy wybrać inna formę depilacji i się nie katować :-)
Nie ma takich kremów bez recepty.To jest kłopot Pani kosmetyczki, a nie pacjentki Proszę zmienić kosmetyczkę i to natychmiast.W moim gabinecie pacjenci co najwyżej czują dyskomfort, ale nie czują bólu.Co za bezduszność i ignorancja.Każdy zabieg powinien przebiegać komfortowo można np dodatkowo używać chłodzenia.Kremy i żele są dostępne dla kosmetyczek ale drogo kosztują więc lepiej niech pacjent cierpi albo płaci sam i jeszcze zdobędzie receptę. Źle pani trafiła.
Szanowna Pani,
Emla jest dobrym preparatem, ale jak każdy lek może być zlecana pacjentowi jedynie przez lekarzy. Można wykonywać zabiegi laserem, który ma funkcje chłodzenia. Osobiście w moim gabinecie mam laser (z sondami do włosów jasnych i ciemnych), który ma chłodzoną końcówkę, a każdą pacjentke w cenie zabiegu znieczulam kremem o ile okolica jest wrażliwa, albo pacjentka woli mieć znieczulenie do zabiegu.
Ma Pani wybór , może Pani skorzystać z usług kosmetyczki która wyślę Panią do lekarza po receptę lub zdecydować się na wizytę do gabinetu medycyny estetycznej , gdzie pod opieką lekarza zostanie profesjonalnie przeprowadzony zabieg , bez niepotrzebnego bólu. Zapraszam do kliniki Forever Young Wwa.
Dzień dobry, warto skorzystać z kremu Emla. Receptę może Pani otrzymać od swojego lekarza rodzinnego. Pozdrawiam
Dzień dobry, krem znieczulający EMLA wydawany jest na receptę. Można go stosować ale tylko na niewielkie obszary. Stosowanie dużej ilości kremu może być niebezpieczne (preparat zawiera lidokainę- substancję, która może powodować zaburzenia rytmu serca- jeśli wchłonie się duża jej ilość). Nie zalecałabym standardowego znieczulenia Emlą przed depilacją laserową. Pozdrawiam, APS
Witam serdecznie. Laser diodowy jest najbardziej skuteczny w epilacji i pomimo doskonałych systemów chłodzenia i indywidualizowania parametrów zabiegu, nadal bywa bolesny szczególnie u pacjentów z niskim progiem bólu. Kremy znieczulające mogą być pomocnie i minimalizować to uczucie, natomiast nie wyłączą tych doznań całkowicie ponieważ nie penetrują tak głęboko w skórę. EMLA to bardzo dobry preparat, ale należy go trzymać pod opatrunkiem min 50 minut aby był skuteczny i jest rzeczywiście na receptę. Obecnie bez recepty jest krem SwissMeducal - skład troszke inny ale juz po 30-40 min dobrze znieczula. Pozdrawiam. Damian Antczak
Witam. Polecam krem swiss medical z lidokainą lub dr. numb. Krem można trzymać na skórze od 20 do 40 min przed zabiegiem. Pozdrawiam MP
Witam,
Rzeczywiście Emla jest na receptę, ale działa najlepiej, może Pani poprosić swojego lekarza rodzinnego żeby Pani taką receptę wypisał (może się zgodzi). Z innych specyfików raczej nic nie będzie skuteczne, po prostu ma Pani niski próg bólu i wrażliwą skórę. Można ewentualnie przed samym zabiegiem depilacji schłodzić miejsce poddawane zabiegowi, obkurczy to naczynia krwionośne i delikatnie zniesie ból. Zalecam też unikanie zabiegu na kilka dni przed i w trakcie miesiączki, gdyż wtedy bodźce bólowe odczuwamy znacznie silniej niż w inne dni cyklu.

Proszę też porozmawiać z kosmetyczką. Jeśli kolejny zabieg będzie równie bolesny proszę rozważyć zmianę parametrów lasera lub zdecydować się na inną metodę depilacji.
Kremów i maści znieczulających na rynku jest bardzo dużo. Pomimo stosowanego znieczulenia warto wiedzieć, że całkowicie nie zlikwidujemy odczuwanego bólu przy epilacji. Osobiście używam maści robionej na receptę w aptece, która jest zdecydowanie silniejsza niż krem emla. Pragnę przypomnieć, że nie wszystkie leki zawarte w różnych maściach/kremach tego typu można stosować bez konsultacji z lekarzem. Dlatego też konieczna jest konsultacja i recepta. Pozdrawiam
Lekarz medycyny estetycznej ma emle w gabinecie i przed zabiegiem Panią znieczuli skutecznie. Jest to lepsza opcja niż gabinet kosmetyczny.
Można kupić także emle na stronie np Dagra Cosmetics cena ok 150 zł na 2 nogi.
Witam! Preparaty znieczulające zawierają substancje lecznicze,których przedawkowanie lub nieprawidłowe stosowanie może przynieść negatywne skutki dla zdrowia. Dlatego właśnie są wydawane na receptę. Lekarze wykonujący zabiegi estetyczne , po odpowiednich szkoleniach uzyskują dostęp do kremów znieczulających właśnie po takim przeszkoleniu ( oczywiście na receptę zawsze można otrzymać lek w aptece). Myślę ,że należałoby spytać kosmetyczkę czy posiada certyfikat zaświadczający ,że odbyła szkolenie z zastosowania laserów i nabyła umiejętności i wiedzę potrzebną do tego aby nikomu nie zaszkodzić. Gdyby tak było miałaby też możliwość zaopatrywania się w kremy znieczulające u przedstawicieli firm zaopatrujących gabinety medycyny estetycznej. W przeciwnym razie , gdyby doszło do oparzenia kosmetyczka może się na Panią wypiąć i zasłonić tym,że pokrywa koszty tylko do wysokości ubezpieczenia, a to często np. 2-3 tys PLN. Proponuję dokończyć serię zabiegów upewniając się ,że na pewno jest to tzw. personel kwalifikowany i poprosić kosmetyczkę o okazanie do przeczytania i podpisania tzw. formularza świadomej zgody . Bez tego żaden sąd nawet nie zajmie się Pani zgłoszeniem na wypadek oparzenia. Depilacja nie musi boleć , a kosmetyczka na Pani skargi dotyczące bólu powinna czym prędzej "podbiec do szafeczki" i zaproponować odpowiednie znieczulenie.
Okolice depilowane przed zabiegiem można posmarować kremem Emla,najlepiej na 60 min.przed zabiegiem. Jest to jedyny zarejestrowany krem znieczulający skórę i na receptę . Nie ma innego bezpiecznego zamiennika .