Znamiona, blizny

17 odpowiedzi
Witam. Chciałabym usunąć znamiona, kilka większych pieprzyków, mniejszych wlokniakow oraz bliznę po wycięciu znamienia. Czy wykonam taki zabieg przy pomocy jednego rodzaju lasera, czy takie zabiegi wykonuje się przy użyciu lasera frakcyjnego? Czy zabieg pozostawia blizny po znamionach? Chciałabym poznać szacunkowy koszt zabiegu, jeśli dotyczy to około 10 znamion.
Dzień dobry. Jeżeli są do usunięcia znamiona barwnikowe, to powinny być obejrzane przez dermatologa w powiększeniu. Jeżeli okaże się, że mają cechy "podejrzane" to powinny być wycięte i poddane ocenie histopatologicznej. Sposób usunięcia i ewentualnego zamknięcia ubytku proponuję pozostawić decyzji lekarza. Przecięcie pełnej grubości skóry zawsze pozostawia bliznę. Jej wygląd zależy od wielu czynników, oczywiście blizny staramy się ukrywać w bruzdach, zmarszczkach, liniach gdzie nie będą zwracały uwagi. Co do kosztu to wycena jest indywidualna, przybliżony koszt jest w cennikach konkretnych klinik. Pozdrawiam GK

Niestety, nie pracuję laserem. Pozdrawiam
Witam! Nie mogę odpowiedzieć na te pytania przed obejrzeniem pacjenta, a więc najpierw zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
Witam,
znamiona, włókniaki i pieprzyki usuwa się laserem CO2 lub chirurgicznie (jeżeli jest taka konieczność). Natomiast blizny koryguje się laserem frakcyjnym. Wielkość znamion bywa różnej wielkości, różny jest więc czas, jaki trzeba poświęcić dla ich usunięcia. Każdy przypadek jest inny. Dlatego do wyceny konieczna jest konsultacja, podczas której decyduje się o możliwości odparowaniazmiany laserem CO2 lub chirurgicznym wycięciu znamienia wraz z koniecznością badania histopatologicznego. Pozdrawiam
Witam, teoretycznie z problemami, o których Pani pisze powinien sobie poradzić laser frakcyjny CO2. Ja jednak nie rekomenduje laserowego usuwania znamion ponieważ w przypadku znamion zaleca się wykonywanie badań histologicznych a laserowe usuwanie uniemożliwia pobranie materiału i jego ocenę.
Dzień dobry, proponuje wizytę u dermatologa , który oceni pod kontrolą dermatoskopu rodzaj znamion i możliwości ich usunięcia ( część znamion może wymagać badania histopatologicznego wtedy muszą byc usunięte w całości) jesli chodzi o blizny to idealny jest laser frakcyjny. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Teoretycznie zabiegi, o których mowa w pytaniu, można wykonać jednym rodzajem lasera. Ale konkretnej odpowiedzi na pytanie mogę udzielić dopiero podczas konsultacji. Np blizny można leczyć na kilka sposobów. " Laser frakcyjny" to pojęcie odnoszące się bardziej do sposobu naświetlania skóry niż do rodzaju zabiegu. Tzw lasera frakcyjnego nie używa się do usuwania zmian, o które Pani pyta. Czy zabieg usunięcia zmiany pozostawi ślad zależy od wielu czynników, np od wielkości zmiany, indywidualnych cech pacjenta. Niemniej efekty kosmetyczne laserowego usuwania zmian są nieporównywalnie lepsze od usuwania chirurgicznego. Blizny nie powstają, a ślad po zabiegu jest ledwo widoczny, nawet dla pacjenta. Usunięcie dziesięciu zmian to koszt ok 1000zł., można to wykonać podczas jednej wizyty.
Dzień dobry.
Wszystkie wymienione znamiona wymagają wnikliwej oceny dermatoskopowej z ewentualną kwalifikacją do badania histopatologicznego. Pozostałe, w tym włókniaki usuwane są laserem ablacyjnym, chirurgicznym CO2 w trybie long, lub precyzyjnym i oszczędzającym okoliczną tkankę trybie ultra/superpulse, z zachowaniem zasad doszsczętności zabiegu i estetycznej chirurgii dermatologicznej. Blizny po zabiegach laserowych pojawiają się rzadko ( i podlegają leczeniu), zależy to w głównej mierze od koniecznej głębokości zabiegu, oraz tendencji do bliznowacenia. Zazwyczaj miejsce pozabiegowe goi się naskórkując w poziomie skóry, pozostaje przez jakiś czas zaróżowienie, a następnie niewielkiego stopnia, ustępujące przebielenie.
Laseroterapię blizn przeprowadzamy z użyciem lasera frakcjonującego, często w skojarzeniu z innymi metodami, np. osoczem bogatopłytkowym, wypełnianiem zaników.
Koszt leczenia zmian mnogich, łącznie z diagnostyką ustalamy indywidualnie.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, zabieg usuwania zmian wykonujemy przy pomocy lasera frakcyjnego. W Body Care Clinic pracujemy na urządzeniu - Co2RE.
Przed wykonaniem takiego zabiegu specjalista musi mieć pewność, że zmiany kwalifikują się do usunięci laserowego. W tym celu konieczne jest odbycie konsultacji dermatologicznej. Podczas konsultacji z dermatologiem, lekarz przy pomocy dermatoskopu bada zmiany oceniając bezpieczeństwo i możliwość usunięcia. Jeżeli pacjent posiada zaświadczenie od innego lekarza dermatologa gdzie ten oświadcza, że zmiany nadają się do laserowego usunięcia - takie zaświadczenie jest dla nas wiążące.
Podczas jednego zabiegu można usunąć wiele zmian. W zależności od tego jak duże są zmiany i jak głęboko osadzone mogą pozostać po nich ślady w postaci niewielkich blizn lub przebarwień - to jest bardzo indywidualna kwestia.
Ponieważ ja nie jestem dermatologiem i nie wykonuje tego typu zabiegów, zpraszam do dr Aleksandry Lipka Trawińska - to specjalista, który z dużym powodzeniem diagnozuje zmiany, a następnia dr Anna Deda wykonuje zabieg usuwania zmian.
Obie Pani mają bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu zabiegów.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Mazur
Dzień dobry, na ten moment nie zajmuję się usuwaniem takich zmian. Polecam chirurga onkologa. Pozdrawiam.
Witam, przykro ale nie mamy takiej usługi w ofercie
Witam,
usuwam tego typy zmiany skórne urządzeniem PLEXR, który możemy usunąć zmiany barwnikowe, włókniaki oraz blizny. Koszt zabiegu zależy od wielkości zmian, zapraszam na konsultacje, podczas której opowiem o zabiegu oraz ustalimy cene zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie.
Zmiany, o których Pani pisze należy najpierw ocenić dermoskopowo i wtedy podjąć decyzję w jaki sposób je usunąć. Jeżeli zmiany są o charakterze łagodnym można je usunąć laserem. Praktycznie można usunąć je jednym laserem ablacyjnym. Jeżeli zmiana jest duża być może należy ją wyciąć chirurgicznie, ale to można ocenić w gabinecie. W zależności od wielkości znamienia może pozostać blizna. Końcówkę frakcyjną w laserze można użyć do zmniejszenia blizny po wycięciu znamienia. Blizny nie da się usunąć, można za to zmniejszyć jej widoczność. Cena usunięcia znamion z reguły od 200 zł od znamiona.
Najłatwiej jest z włókniakami - można je wszystkie w łatwy sposób usunąć podczas jednego zabiegu, np. laserem CO2 z głowicą chirurgiczną. Po całkowitym zagojeniu nie będzie śladu. Blizna po wycięciu znamienia będzie najprawdopodobniej wymagała kilku zabiegów - laserem CO2 z głowicą frakcyjną lub urządzeniem Dermapen. Nie zniknie zupełnie, ale będzie bardziej miękka i dyskretna. Co do pieprzyków, czyli znamion barwnikowych - tutaj polecam konsultację u lekarza dermatologa, który zakwalifikuje pieprzyki do usunięcia laserem lub poleci ich chirurgiczne wycięcie. Dużo zalezy od ich lokalizacji i pochodzenia.
Mam wrażenie,ze juz odpowiadałam na to zagadnienie. Za włókniaki liczymy za obszar nie za sztukę , 50 zł, znamiona -lekarz najpierw wykonuje dermoskopię i ocenia wszystkie znamiona na ciele -koszt 250 PLN, wycięcie kazdej zmiany to 50 zł, jeśli konieczne badanie hist pat , to wówczas dochodzi koszt 150 zł. Blizna - mozna leczyc na wiele sposobów , jeśli jest niewielka , nie powinna stanowić dużego kosztu.
Witam,
Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem oraz zainteresowanie naszą kliniką.Na podstawie Pani opisu trudno jest mi ocenić, które ze znamion można usunąć laserowo, a przy których konieczne jest działanie chirurgicznie. Po usunięciu znamienia może się tak zdarzyć, że mogą powstać blizny. Przy takiej tendencji zalecamy kremy/maści i stosujemy inne zabiegi. Przybliżony koszt usunięcia jednego znamienia to około 250 zł, przy większej liczbie usuwanych znamion cena ustalana jest indywidualnie. Zapraszam na konsultację do naszej kliniki w celach diagnostycznych i mam nadzieję leczniczych. Pozdrawiam serdecznie
Witam. W swoje praktyce nie używam urządzeń laserowych. W zwiazku z tym nie mam wystarczającej wiedzy aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Pozdrawiam