znaleźć miłość, potrzebuje terapeuty ,problem z miłością

7 odpowiedzi
Czym może być spowodowane, że jest mu trudno znaleźć swoją miłość, czyli ze jej nie mogę znaleźć. Ze do tej pory ,trudno napisać mi wiadomość don dziewczyny z trudem co napiszę, albo odpisz lub nie,albo jakaś dziewczyna odpisze a ja nie odpisze?Na dworze prubuje podejść rozmawiać z dziewczynami ale wole nie chcą podać numeru mi do siebie.Moj problem to napisanie do dziewczyn wiadomości inż podejściem by z nią pogadać ,szukam terapeuta w lublinie na NFZ lub odpłatnie 100 zł wizyta
Witam.
Niestety jestem z Krakowa.
Powodzenia i pozdrawiam

Dzień dobry. Przyczyn problemu, który Pan opisuje może być bardzo wiele. Być może istnieją jakieś wewnętrzne powody, które nie pozwalają Panu nawiązać bliskich relacji z dziewczynami ale może być to również jakiś deficyt umiejętności społecznych, które należałoby rozwinąć. Zachęcam Pana do umówienia wizyty u psychologa lub psychoterapeuty. Myślę, że bez problemu znajdzie Pan w Lublinie taką osobę, zarówno na NFZ jak i prywatnie. Specjalista pomoże Panu ustalić przyczynę trudności oraz wskaże właściwą drogę prowadzącą do ich rozwiązania. Życzę powodzenia. Pozdrawiam,
Agnieszka Walczak - Maciocha.
Witam. Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana przede wszystkim dlatego, że mam za mało informacji, ale i sam problem z całą pewnością też jest złożony. Terapia to dobry pomysł. Tam człowiek odpowiada sobie na wiele pytań. Pozdrawiam i zapraszam na terapię.
Znalezienie kogoś do pary często bywa dla ludzi problemem. Dzieje się tak między innymi dlatego, że, jak w piosence, "do tanga trzeba dwojga" i to, czy stworzymy z kimś związek czy nie, zależy nie tylko od nas samych. Wspólnie z terapeutą można się zastanowić, co jest trudnością. Często bywa tak, że problemem są obawy o reakcje innych osób na nas samych - wtedy im bardziej nam zależy, tym bardziej jesteśmy spięci - a to nie służy nawiązaniu relacji. Czasem oczekiwania, jakie mamy, rozmijają się z rzeczywistością. Przychodzi rozczarowanie i niechęć do podejmowania kolejnych prób. Powodów trudności może być dużo. Część z nich może mieć swoje źródło w tym, co myślimy o sobie i innych, część wynika z naszych zachowań. Jeśli trudno jest samemu zbadać te przyczyny, wizyta u psychoterapeuty jest jak najbardziej wskazana.
Nie mogę pomóc. Pozdrawiam
Witam. Opisany przez Pana problem wiąże się z nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji. Wpływa to znacząco na jakość życia i samopoczucie. Niestety sam opis nie wystarczy, aby dać odpowiedź na pytanie,czemu w Pana przypadku tak się dzieje. Jeśli chciałby Pan popracować nad tym tematem, a przez to lepiej poznać siebie,to wskazana jest wizyta u psychoterapeuty. Zapraszam - przyjmuję w Lublinie, prowadzę indywidualną psychoterapię w nurcie psychodynamicznym (w ramach Lubelskiego Ośrodka Psychodynamicznego). Pozdrawiam, Agnieszka Brzozowska.
Witam serdecznie, rozumiem, że przede wszystkim trudno Panu nawiązać kontakt - czyli być może temat nieśmiałości jest tutaj ważny. Przy pracy terapeutycznej - prawdopodobnie można byłoby pracować także z innymi tematami. Niestety nie znam żadnego terapeuty w Lublinie. Serdecznie pozdrawiam serdecznie zapraszam