Zmiany skórne wokół ust, łokci i kolan. Proszę o podpowiedz co robić.

3 odpowiedzi
Witam, mam synka 5 letniego i mamy problem z suchą skórą. Ja to tak nazywam. Jest to zmiana w okolicy od kącika ust w stronę policzka, łuszczy się i jest zaczerwieniona, wynosi się ponad powierzchnię skóry, nie swędzi. Nie wiem czy robię dobrze ponieważ nie wiem co to takiego to smaruję to wazeliną i trochę przygasa. Zmiana pojawiła się w okolicach Bożego Narodzenia. Lekarz rodzinny nie widzi nic w tym złego ale jednak nie chciałabym, żeby syn odczuwał przez to jakiś dyskomfort. Czy to jest objaw jakiejś choroby?
Kolejna sprawa to "zrogowaciałe" kolana i łokcie. Lekarz rodzinny twierdzi, że to "uczulenie na słońce" i kazał smarować kremem z filtrem. Co lato z tym walczymy. Skóra pokrywa się krostkami, które swędzą, pękają i sączy się z nich osocze i skóra staje się twarda i zgrubiała. Proszę o radę.
Dzień dobry,
natłuszczanie suchej skóry wazeliną nie jest błędem, ale czy to jest objaw "jakiejś choroby?" należy skonsultować z dermatologiem. A propos uczulenia na słońce - zbliża się wiosna, więc profilaktycznie lepiej używać kremu z filtrem.
Pozdrawiam

Witam! Wskazana jest konsultacja dermatologiczna. Pozdrawiam
Z całym szacunkiem dla Pani problemów i problemów Pani syna, jak nie będę miał możliwości obejrzenia i zbadania zmian, które Pani przedstawia, nie będę w stanie skutecznie pomóc i obawiam się, że nie zrobi tego odpowiednio żaden lekarz na podstawie samego opisu. Z pewnością Pani syn wymaga pomocy (propozycji chorób jest wiele), ale jedynie należytą pomoc uzyska Pani w profesjonalnym gabinecie.