Zmiany skórne na twarzy

5 odpowiedzi
Witam serdecznie ,

Moim problemem z którym zmagam się od pół roku sa zmiany które pojawiają się na twarzy.
Zaczęło się od zaczerwienienia na brodzie na której w późniejszym czasie pojawiły się małe tak jakby pęcherzyki , następnie w różnych miejscach na całej twarzy pojawiają się duże bolące niektóre wypełnione ropą niektóre nie zmiany skórne . Żadna z tych zmian nie chce się zagoić mimo stosowanych leków w tym retinoidów. Jakie podłoże mogą mieć u mnie występujące zmiany i od czego najlepiej zacząć by móc podjąć skuteczną walkę z zmianami skórnymi? Proszę o pomoc gdyż czuję się już bezradna gdyż moja twarz wygląda naprawdę źle. Pozdrawiam serdecznie
Bez zobaczenia zmian trudno określić czy zmiany maja charakter alergiczny czy jak sugeruje opis i stosowane leczenie są to zmiany trądzikowe. Najlepszy będzie kontakt z lekarzem, który bezpośrednio oceni typ zmian, zaproponuję diagnostyke i możliwości leczenia.

Z pewnością wymaga Pani określonej diagnostyki (nie wiem czy taka była wykonywana) odnoście potencjalnych czynników prowokujących tego rodzaju zmiany ( ogniska ropne wewnątrzustrojowe, zaburzenia hormonalne itp.) i oczywiście późniejszej intensywnej terapii doustnej i zewnętrznej. Jakie miałyby być to badania i dalsze postępowanie, musi ocenić lekarz na wizycie, ponieważ w odniesieniu do opisu, który Pani przedstawia jedynie bezpośredni kontakt z dermatologiem pozwoli na uzyskanie odpowiednich efektów.
Witam.
Zmiany skórne na twarzy mogą mieć wiele przyczyn i wiele odmian morfologicznych. Niestety bez obejrzenia Pani skóry nie jestem w stanie pomóc. Zapraszam na konsultację.
Witam,
Rozpoznanie i zaplanowanie leczenia na podstawie przedstawionych opisów zmian skórnych nie jest możliwe bez właściwego badania dermatologicznego, zapraszam wiec na wizytę.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Rozpoznanie i zaplanowanie leczenia tylko na podstawie przedstawionych opisów zmian skórnych bez właściwego badania dermatologicznego jest nie zawsze jest możliwe i często obarczone błędem, dlatego zapraszam na wizytę podczas której zdiagnozujemy problem oraz zaproponuję postępowanie medyczne zgodne z aktualnymi standardami terapii.
dr n. med. Agnieszka Staniewska
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.