zmiany skórne

3 odpowiedzi
od kilku lat mam zmiany na brodzie i teraz na okolicy wąsów zmiany swedząco saczące znikają po kilku dniach i pojawiają się po kilku kilkunastu dnaich zmiany swędzą i się sączą nigdy zmian tych nie miałem na ustach lub woku ust pisze dlatego że sądziłem że to opryszczka zawsze kojązy mi się z wykfitami na ustach czy to opryszczka czy grzybica biore czsami doustnie acyklowir ale i zmiany również się pojawiają zmiany sa rozległe proszę o pomoc
Dzień dobry,
może to być opryszczka o rzadszej lokalizacji. Grzybica raczej nie.
Proszę nie stosować doraźnie Acykloviru. Dla dobra Pana proszę udać się do dermatologa.

Dzień dobry, zmiany tego rodzaju mogą być zarówno pochodzenia wirusowego (opryszczka nawrotowa z cechami nadkażenia bakteryjnego) , grzybiczego jak i bakteryjnego ( przewlekłe zapalenie mieszków włosowych -np. figówka gronkowcowa). Co do leczenia to ustalamy je dopiero po badaniu -czasem potrzebne są wymazy i posiewy ze zmian. Część z tych schorzeń wymaga przewlekłego leczenia bo mają charakter nawrotowy. Tak czy inaczej na pewno nie stosuje się preparatów acyklowiru "czasami" tylko wg okreslonych schematów czasu i częstotliwości przyjmowania leku.Pozdrawiam.
mogą to być zmiany o charakterze opryszczki w tak nietypowych miejscach ,ale ostateczną opinię można wydać po obejrzeniu zmian grzybica raczej nie