Zmiany po poronieniu

1 odpowiedzi
Dzień dobry, byłabym wdzięczna za odpowiedź na nurtujące mnie pytania. W grudniu poronilam ciążę, 6 tydzień, poronienie samoistne całkowite. Po poronieniu wystąpiła niepokojąca mnie zmiana-mianowicie o ile wcześniej piersi zaczynały mnie boleć jakiś tydzień przed okresem i było to normą (cykle regularne, 30-32 dni), o tyle teraz zaczynają mnie boleć jeszcze przed owulacją, nawet już 14-go dnia cyklu. Od czasu poronienia dzieje się tak w każdym cyklu, które na szczęście pozostały regularne. Zastanawiam się, czy jest to powód do niepokoju i wizyty lekarskiej.
Moje drugie pytanie dotyczy grubości endometrium - USG miałam wykonywane dwa miesiące po poronieniu, dokładnie w dniu owulacji, i endometrium mierzyło 15.3 mm. Wykonujący badane doktor zwrócił na to uwagę, jednak potem powiedział, że wszystko jest ok. Ja natomiast troszkę poczytałam na ten temat, również wśród opinii lekarzy i zauważyłam, że może być to poważna nieprawidłowość - zwłaszcza w dniu owulacji (i faktycznie był to dzień owulacji, bo dwa tygodnie później rozpoczęła się miesiaczka).
Znów moje pytanie brzmi - czy jest się czym niepokoić, czy jest to normalne.
Dodam, że od roku staramy się z mężem o dziecko, ja natomiast leczę się na niedoczynność tarczycy(Euthyrox 88mg). Mam 29 lat.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam. Jednorazowe poronienie nie ma wpływu na dalsze możliwości zachodzenia w ciążę. Kwestia grubości endomemetrium może być rozpatrywana po min 3 cyklach od poronienia. Jeżeli odczuwa Pani dolegliwości w połowie cyklu należy sprawdzić w tych dniach czy jest owulacja i rozważyć oznaczenia hormonalne. Szczegółowe informację mogę przekazać jedynie po zbadaniu Pani i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. Pozdrawiam.